Život pochází ze života

Výzva moderní vědě.
Ranní procházky s Jeho Božská Milost AC
Bhaktivedanta Swami Prabhupada. Bhaktivedanta Swami Prabhupáda.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28880/zivot-pochazi-ze-zivota-28880.jpg 2.218

Life Comes From Life (1990)

Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Bhaktivedanta Book Trust‎

Girasol
31.12.2017

Tuto knihu jsem přečetla před zhruba pěti lety a je to pro mne jedna z prvních knih od Šríly Prabhupády, která se mi dostala do rukou a která se mi svým pojetím velmi líbila. Píše se v ní, že život pochází ne z hmoty, ale z duše. Ten, kdo se zajímá o duchovní rozvoj a přemýšlí nad hlubším pojetím - smyslem života - pro toho je kniha určena.

Shindo
27.12.2017

Ako všetky ostatné Prabhupádove knihy - snaha o "vedecké" podloženie svojich názorov, k tomu citáty osobností a zúfalá snaha ukázať, že všetci ostatní sa mýlia, len autor a jeho hnutie majú pravdu.
Knihu som dostal darom od človeka, ktorý ju kúpil v podstate omylom od chlapíka na ulici (až potom zistil, koho podporil) a hoci s knihami zaobchádzam úctivo, túto vec som po pár stranách znechutene hodil do skrine.
Ak už nič, aspoň tá obálka je pekná.

eddie
20.07.2014

Tato kniha mě definitivně přesvědčila o (z mého pohledu) slepé uličce personalistické větve hinduismu. Pokud někdo v rámci své duchovní cesty cítí potřebu se dětsky dohadovat s vědci a přesvědčovat je o své pravdě a navíc přepis těchto komických hádek vydat knižně, pak ho bohužel nemohu uznávat jako duchovní autoritu. Obsažená hinduistická faktografie není nezajímavá, přestože nedokáže vykompenzovat ubohou, bigotní, dogmatickou hádku (diskuzi to nepřipomíná ani vzdáleně).
Přestože mě kniha odradila od tohoto hnutí, jsem jí vděčný, protože mé hledání posunula dál. Nakonec skončilo u zenového buddhismu.

lulcalu
01.09.2013

Po přečtení této knihy si uvědomíte, že existují i jiné formy života, než jaké známe. A i přesto že je nevidíme, existují. Doporučuji přečíst lidem, kteří se zajímají o duchovní učení nebo o východní - a hlavně indické - náboženství.