kikikrat kikikrat komentáře u knih

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Další povedená kniha spisovatelky. Ze začátku jsem trochu bojovola protože to bylo samé #něco ale nakonec jsem si užívala vývoj Frankie. Zamilovala jsem se do městečka bez wifi a jeho obyvatel. Zápletka s Markem mě sice hned napadla ale i tak jsem si ji užila. Cujo, satanův pomocníček nebo Harůn chceteli byl ten nejlepší pes. Pobavila jsem se, dojala a zamyslela nad životem na sítích. Doporučuji.

02.12.2022 4 z 5

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Lepších 3.5*\5*. Kniha se vážně dobře četla. Bavil mě začátek kdy se hlavní hrdinové nesnášeli, bavilo mě i to jejich oťukávání. Hlavní postavy jsem si oblíbila právě pro ten začátek a proto jak silné osobnosti to jsou. Možná proto mi tolik vadilo jak oba místy fňukali. Prostředí knihy je velice zajímavé a neprobádané. Knihu bych ukončila asi mnohem dřív protože ten konec byl už překombinovaný. Byla to nakonec moc hezká oddechovka, láska a přitažlivost těch dvou byla opravdu cítit.

19.11.2022 4 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Zaujala mě anotace a dlouho jsem na ni nemohla přestat myslet. Nezní to jako sen? Knihkupectví a kavárna? Pro Kate to na začátku znělo spíš jako noční můra ale postupem se noční můra mění na v celku snesitelného Aidena a kam to směřuje asi každý uhodne. Kniha se věnuje vážnejšímu tématu ale přesto jsem si knihu dokázala užít a nemohla jsem ji pro jeji čtivost přestat číst. Občas mě štvalo jak se v tom Kate plácá ale nakonec asi chápu, že srovnat hlavně sebe je občas těžké. Prostředí knihy bylo nádherné.

14.11.2022 5 z 5

Neronova pevnost Neronova pevnost Rick Riordan

(SPOILER) Ricku toho Jasona ti nezapomenu! Snažil si se aby to vyznělo, že to tak mělo být ale nemělo.. to teda ne! Ale i tak ti chci říct, že i tahle série byla skvostná. Apollon rostl a vyrostl z něho docela obstojný Lester a docela dost dobrý bůh. Neskutečně jsem si oblíbila i Nica a Willa a doufám, že se s nimi opět potkám. Děkuju, že si nezapomněl na mého oblíbeného Percyho, protože nebýt jeho tak tě ani nepoznám. Další kniha nabitá akcí a humorem tak jak to my čtenáři máme rádi. Děkujeme za to.

24.10.2022 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

(SPOILER) Začátek knihy mě nadchnul, někde v polovině ztrácel na půvabu a konec mi vyrazil dech.
Začátek knihy, kdy se seznamujete s Avery a ostaními vás rychle vtáhne do děje. Krátké kapitoly zařídí, že se příběh čte lehce a svižně Problém jsem měla někde v polovině, přišlo mi, že se neděje nic zajímavého ale pořád čtu jen co Jameson, co Greyson. Já moc nemusím tyhle milostné trojuhelníky. Ale přiznám se, že jsem si Greysona velice oblíbila a stejně tak Xandera, už kvůli nim musím číst další díl. Konec byl výborný, měl spád a rozuzlení ale nebojte na další díl vás rozhodně naláká.

13.10.2022 4 z 5

Růže v betonu Růže v betonu Angie Thomas

Miluju Vypálenou nénavist a rozhodně jsem si nemohla nechat ujít tuto knihu. Moje milá Star, přiběh tvého otce byl skoro stejně tak dobrý jako ten tvůj. Autorka vás upoutá hned na začátku knihy a nutí vás číst dál a dál o těch obyčejných i drsných věcech. Tak skvěle vše popisuje, že tomu příběhu věříte a máte pocit, že tam někde ten Maverick opravdu byl a měl tvrdý život. A jak se s ním popasoval? O tom si přečtěte! Mrzí mě, že autorky knihy nemají více čtenařů, protože si to opravdu zaslouží.

07.10.2022 5 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Moc milé čtení z krásného prostředí knihkupectví. Ze začátku jsem se nemohla začíst ale hned jak se to zlomilo jsem se na čtení těšila. Líbila se mi hlavně ta část se Sarou a Kristinou a některé části z tohoto příběhu ve mně ještě rezonují. Nečekejte přiběh plný akce a romantiky, je to spíš takové milé, pomalé a odpočinkové čtení.

07.10.2022 3 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Lepších 3,5*/5*. Já se zblázním, ta kniha má takový potenciál. Skvělé téma a prostředí a také postavy, které si oblíbíte. A právě to téma mi nepříjde dostatečně využité. Zároveň bych knihu určitě proškrtala a dala více prostoru konci toho vyšetřovaní, který byl najednou hned vyřešen a přitom právě to bylo na knize to zajímavé. Ráda si prečtu další díl a snad bude zase o něco lepší.

17.09.2022 4 z 5

Pro sebe jako stvořeni Pro sebe jako stvořeni Sarah Hogle

Musím říct, že se mi často líbí knihy s horším
hodnocením a tahle teda hodně. Zamilovala sem si Naomi a Nicholase. Možná to chvilkama byla depka ale většinou jsem se opravdu nasmála a každý den jsem se těšila až budu číst. Romantická linka byla tak krásná a uvěřitelná. Za mě ano! Je mi líto, že hlavní hrdiny opouštím ale něco mi říká, že sem knihu nečetla naposledy.

20.08.2022 5 z 5

Král Král Devney Perry

Dlouho jsem váhala jak knihu ohodnit. Nakonec dávám lepších 3,5*/5*. Kniha se dobře četla, děj byl zajímavý ale něco mi tam chybělo a já doufám, že to najdu v dalším díle. Nejvíce oceňuji, že badboy je tu opravdu badboy.

12.08.2022 3 z 5

Tma pod srdcem Tma pod srdcem Lucie Ortega (Navrátilová)

První díl se mi moc líbil ale musím říct, že tenhle je o něco lepší. Je vidět, že se autorka posunula. Lena je chvílema možná protivná ale je to prostě ona a je skvělé, že s jejím chováním autorka spojila jedno z témat, se kterým se se já osobně nesetkala. To jak to propojila s dějem byla jen třešnička na dortu. Ráda jsem se znovu setkala s Lukym, Ličim a dalšími. Miluju ten svět a je mi smutno, že ho opět opouštím. Dokonce jsem u knihy plakala. Nejvíce musím ocenit to, že nikdy nevím co se doopravdy stane. Vždy si něco myslím nebo si hlavní hrdinové myslí a ehjle je to jinak. Všem knihu vřele doporučuji.

12.08.2022 5 z 5

Žena číslo 99 Žena číslo 99 Greer Macallister

Tolik mě lákala ta anotace i podle mého povedená obálka. To téma se dalo zpravocat tolika způsoby a bylo by to opravdu dobré. Tohle ovšem… Kniha mě nenutila číst dál a dál, bylo mi jedno co se stane hlavním postavám. Nedokázala jsem litovat žádnou ženu z ústavu protože to bylo napsané tak, že to vlastně klouzalo po povrchu. Příběh to byl hezký a byla tam hezky vyzobrazená doba. Nelituji přečtení ale jsem zklamaná.

21.07.2022 3 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Říkala jsem si neni ten pomalej začátek až moc pomalej? Postupně mi docházelo, že musí být abych tak poznala Van a Aidena a dokázala je pochopit. A já je chápala, má rodina se dost podobá té jejich.. a tak vím, že člověk v sobě nese ledacos. Věděla jsem kam děj směruje a nemohla se té chvíle dočkat ale nakonec jsem byla smutná, že už to končí. Jediné co mi vadilo bylo věčné popisování jeho postavy, občas už jsem to musela přeskočit.

11.07.2022 5 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Tohle byla skvělá série. Sledovat tak propracovaný vývoj postavy, přecházet z jedné akce do druhé a poznávat ten kouzelný a trochu depresivní svět. Konec jsem oplakala a to znamená, že to byl opravdu dobrý konec. Nathane, Gabrieli, Van, Nesbitte a mnozí další budete mi opravdu chybět a děkuji vám za tohle velké dobrodružství. Je mi trochu líto, že se o knihách víc nemluví, zaslouží si to.

26.06.2022 5 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Lepších 4,5*/5*. Začátek byl pomalejší a mně trvalo déle než jsem se začetla. Když se ale dal příběh do pohybu, nemohla jsem přestat číst. Okamžitě jsem si oblíbila Van i Nesbitta a líbil se mi i vývoj Nathana a Gabriela. Milostný trojůhelník mě hodně bavil a to na ně moc nejsem. Ten konec byl epesní a já jsem z této série opravdu nadšená. Velice originální.

22.06.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Mé první setkání s autorkou a jistě ne poslední. Kniha byla velice čtivá. Líbilo se mi poznávat Kodaň a také postavy v knize. Zápletku na konci jsem sice odhladla ale u těchto knih člověk počítá s předvídatelností. Každá postava v knize nesla nějaké poselství a hlavní hrdinové, i když se někdy chovali jako mezci, byli super a ta chemie fungovala. Občas mi nesedl popis nějaké situace nebo chováni Katie a tak dávám lepších 3,5*/5*.

12.06.2022 4 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Autorka umí skvěle popsat prostředí a atmosféru. Dýchá na mě z jejích knih ta doba, to místo a to se mi opravdu líbí. V Po stopách Jacka Rozparovače mi něco chybělo a to něco jsem našla tady. Bavilo mě téma čarodejnic a hříšných princů, s kterýma jsem se zatím nesetkala. Bavil mě ten vývoj hlavní hrdniky od vaření po pomstu. Nejlepší na knize byl bezpochyby princ Ira a to, že do poslední chvíle nevim co si o něm vlastně myslet. Ostatní mýtické bytosti a detektivní linka, děj skvěle doplňují. Konec byl fasnicující a já se těším na další díl.

05.06.2022 5 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Další skvělá kniha od autorky. Jasně bylo tam hodně náhod a Becca byla praštěná ale dohromady to utvořilo vážně zábavný a krásný příběh. A nebylo to jen zábavné, místy mi ukápla i slza. Dojemný příběh Edith ale také Beccy, která našla samu sebe. Prostředí bylo opět krásné a pro mě neznámé. Téma, které knihu doprovází je vlastně stále aktuální. Takže ano má své mouchy ale převážně je to zabávná a milá kniha. A třeba bude další díl?

29.05.2022 4 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Přečetla jsem díky čtenářké výzvě. Toto téma (zlej šéf, hodná holka) jsem četla už ve více knihách.. akorát tam bylo možná méně té erotiky. Nevadilo mi to téma ani ta erotika ale tak nějak to jak je to zpracované. Kniha se četla jednoduše, možná až moc. Vadilo mi, že lépe nepoznám Damona, Chelsie nebo jejího bratra. Celá ta věc s Lunou taky tak nějak klouzala po povrchu. Asi si od autorky nic víc nepřečtu ale určitě píše čtivě. Za mě tedy průměrné čtení.

18.05.2022 2 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Skvělá kniha. Hlavní hrdina nebyl úplně typickej dobrák a ani se nesnažil jím být a to oceňuji. Tak jako se vyvíjel Nathan, vyvíjel se i děj a díky tomu se neustále něco dělo a příběh utíkal a mě zajímalo co bude dál a chtěla jsem pořád číst. Svět kde nic není bílé nebo černé a přece se na bilé a černé dělí. Libí se mi ten nápad a styl psaní autorky. Těším ne pokračování.

12.05.2022 5 z 5