Kiki22 Kiki22 komentáře u knih

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Jodi Picoult ani tentokrát nezklamala! Opět se dočkáme náhledů na příběh očima vícero postav a pomocí různých perspektiv můžeme sami zkusit poskládat výsledný příběh. Takový konec ale nejspíš sestaví jen málo z nás! Z částí o duších občas dost mrazí a úseky o slonech dojímají a překvapují. Já jsem znovu velmi spokojená, přečetla jsem knihu během pár dní a v závěru jsem měla slzy v očích. Trošku mi to připomíná Šestý smysl :)

28.08.2017 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Obrovská očekávání, obrovské zklamání. Z filmu jsem byla nadšená a asi po dvou letech jsem konečně sáhla i po knize. Bohužel musím říct, že za tu námahu při čtení zase až tak moc nestála. Prvních asi 150 stran jsem se musela opravdu hodně přemáhat, abych vůbec četla dál. Pak přišel příběh o Sonmi a Zachrym s poměrně apokalyptickou vizí světa, což mě konečně vtáhlo! Jenže Frobisherův a především Ewingův příběh byly tak nudné, že to zase onen dobrý pocit pokazilo. Stal se tak jeden z mála případů, kdy se mi opravdu víc líbil film než kniha. Mrzí mě to, ale víc než tři hvězdičky dát nemůžu.

14.08.2017 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Ženu v kleci jsem poslouchala jako audioknihu cestou na dovolenou. Příběh má svižný spád, je poutavý a velmi u mě boduje postava Asada, která je komická, ale zároveň jeho minulost vzbuzuje otázky. Mrzí mě jen dvě věci - že nejsem schopna zcela pochopit narážky na politiku v Dánsku a že pachatele lze odhalit poměrně brzy. Velké plus ovšem za vztah bratr-sestra a otázky viny u Carla i Merete.

13.08.2017 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Dívka, již jsi tu zanechal, mě velmi oslovila. Mám ráda spojení současnosti a historie a tady to skvěle funguje! Možná opravdu četba spíš pro ženy, ale co už, občas si potřebujeme počíst o bojovnicích za správnou věc a za lásku! ;)

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Thrillery obvykle vůbec nečtu, ale Dívkou ve vlaku jsem byla mile překvapena. Hned jsem se do ní začetla a musela jsem číst všude - ve vlaku, v tramvaji i v přestávce mezi prací. Za 3 dny přečtené a já byla velmi spokojená.

Nezlomený Nezlomený Laura Hillenbrand

Přečteno jedním dechem, chvílemi až neuvěřitelné, že se nejedná o fikci.

04.07.2017 5 z 5

Kiko a tajemství papírového motýla Kiko a tajemství papírového motýla Markéta Pilátová

Do hávu tajemství zabalené poselství o kamarádství, multikulturalismu a emancipaci. V příběhu je vlastně všechno úplně jinak, než to známe, ale přitom do sebe vše hezky zapadá a funguje to :)

Lentilka pro dědu Edu Lentilka pro dědu Edu Ivona Březinová

Citlivou formou podané závažnější téma Alzheimerovy choroby a myslím, že je to napsané takovým způsobem, že by to opravdu i dětem mohlo připadat zajímavé.

04.07.2017 5 z 5

O Mamě Romě a romském pámbíčkovi O Mamě Romě a romském pámbíčkovi Hana Doskočilová

Moc pěkná kniha, která dobrou formou ukazuje cestu Romů historií. Pohádky mě velmi bavily a myslím, že mají co dát nejen dětem :)

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

I když myšlenka Bílé nemoci se mi velmi zamlouvá, provedení mě bohužel velmi zklamalo a kniha mě vůbec, ale vůbec nebavila, ačkoliv Čapka mám moc ráda.

04.07.2017 2 z 5

Dům U tonoucí hvězdy Dům U tonoucí hvězdy Julius Zeyer

Příběh s tajemnou atmosférou a melancholickými rozervanými duševními pochody v podstatě všech postav, které knihou projdou. Začátek nevypadá až tak lákavě, ale jakmile se na scéně objeví postava Rojka, začne být příběh přitažlivý. A mně osobně se stejně nejvíc líbily ty tři napůl šílené, životem ubité, stařeny.

04.07.2017 4 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Čtení to pro mě nebylo moc záživné, ale věřím, že dětským čtenářům (chlapcům) by mohlo přinést pěkné poselství o rodinné soudržnosti a píli.

04.07.2017 3 z 5

Hlídač č. 47 Hlídač č. 47 Josef Kopta

Kniha zobrazuje to, jak pomluvy mohou zničit nejeden život, ale také to, jak může být manželství nefunkční i bez hádek. Velmi dobrý je závěr, kdy se objevuje jakýsi Doušův stín, který tu zůstane i po jeho smrti. Oproti filmu o dost propracovanější, ne tak zploštělé.

Advent Advent Jarmila Glazarová

Kniha se mi kvůli nářečí poměrně špatně četla, zpočátku jsem se do ní nemohla moc začíst. Ale od druhé půlky už nabrala pořádný spád a konec jsem téměř hltala. Glazarová v silném příběhu líčí pokoru, ale i pokrytectví. Františky a Metoda mi bylo hrozně líto, příběh byl velmi sugestivní!

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Nic takového jsem ještě nečetla. Nádherný svět plný fantazie, ale i hlubokých myšlenek ukrytých pod vrstvou metafor. Krásné.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tato kniha mě chytila za srdce, i když už válečnou tematiku příliš nevyhledávám. Německý chlapec a francouzské děvčátko, každý si žijí svůj příběh a je jasné, že se musí jednoho dne spojit - jen pořád čekáme jak a kdy. Citlivě podané pro oba národy, autor ukazuje, že i někteří Němci mohli být obětmi, které zaslouží soucit. A velké plus za nádherně vylíčený vztah otce s dcerou a proměnu strýce.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jedna z nejgeniálnějších knih zobrazujících válečnou tematiku! Není to typický "příběh z koncentráku", ale spojuje minulost a současnost a otvírá velmi zajímavé otázky k přemýšlení. I mně se nakonec více líbila ta část ze současnosti, ale i vzpomínky Minky dobře vykreslují, jak byli Židé postupně vytlačováni ze společnosti a jak může vzniknout tyran. Paralela se smyšleným příběhem o upírovi je také skvělá. A konec? Ten jsem absolutně nečekala a v momentě, kdy jsem si to celé uvědomila, se mi až tajil dech. Rozhodně doporučuji přečíst!

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Po Vypravěčce má druhá kniha od Jodi Picoult. Opět velmi čtivá a přemýšlivá, komiks příběh hezky doplňuje a paralela s peklem se mi velmi líbila - to mám koneckonců u autorky nejraději, její náhled na věc z vícero rovin. Jednu hvězdu ubírám jen za značně předvídatelný konec.