Kexina Online Kexina komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nejslabší kniha, kterou jsem od autora četla. Vůbec jsem se nemohla začíst, neustále přibývající postavy mi spíš vadily a pointa i závěr byly dost slabé.

10.04.2023 2 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Pořád skvělá knížka, ale už mi chybí to nadšení, které jsem prožívala u prvních dílů. Historky jsou stále vtipné, i když už se u nich nesměju, spíš jen usmívám. Byla to skvělá série, ale je asi dobře, že ji autor už ukončil.

29.03.2023 3 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

(SPOILER) Přidám se k těm, kteří si myslí, že kniha mohla skončit prvním dílem. Druhý byl dost nastavovaný a uměle protahovaný. Ale pořád to nic nemění na tom, že Darcy se zkrátka v téhle sérii stále daří.

18.03.2023 4 z 5

... úsměv prosím ... ... úsměv prosím ... Jaroslava Pechová

Docela pěkné příběhy. Takové, které by si mohli dva lidé vyprávět někde v kavárně "Tak si představ, co se mi stalo".
Akorát jedna podstatná maličkost tomu chyběla, příležitostí k úsměvu bylo opravdu žalostně málo.

14.03.2023 1 z 5

Stačí 10 minut Stačí 10 minut Gordon Ramsay

To je tak, když si člověk půjčí knihu v knihovně jen podle názvu, ale už nekouká na obal a další i informace.
Bohužel opět jedna z knížek, která možná může fungovat v zemi svého vzniku, ale to je tak všechno.

11.03.2023 1 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Weir asi neumí napsat vyloženě špatnou knihu. I tahle se dobře četla, příběh rychle ubíhal a využívala jsem ke čtení každou volnou chvilku. Jen těch technických pasáží bylo trochu moc.

05.03.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Posloucháno jako audiokniha. Hodně se mi líbil nápad, na knížku jsem se těšila. Nebyla špatná, ale opravdu hodně mi vadily ty pasáže "smyček" typu
život, který...
Při čtení klasické knížky by to alespoň šlo přeskočit, u audioverze to bylo bohužel o poznání otravnější.
Ale nelituji, jen to nebude moje top kniha letošního roku.

24.02.2023 3 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Hodně jde poznat, že cílovou skupinou jsou mladší čtenáři, resp. dívky. Autorka tak více pozornosti věnuje lince "lovestory", než samotnému fantasy světu. Některé prvky dobře vybudovaného světa proto zůstávají nedotažené do konce, chybí jim logika, nebo vysvětlení. Přesto je to příjemné oddechové čtení a určitě v knihovně sáhnu po dalším dílu.
Jen mi vadilo dost velké množství překlepů a chyb, to opravdu dovedlo zkazit požitek že čtení.

12.02.2023 4 z 5

Záblesk svetla Záblesk svetla Garth Stein

(SPOILER) Kniha s velkým potenciálem, kterého ale autor nedokázal využít. Škoda. Prvních cca 250 stran je doslova o ničem, jen bezmyšlenkovité opakování "je tu jakési tajemno, které tu ale být nemůže, ale já vím, že tu je a něco znamená ". Zpočátku je to zábavné, po čase to bohužel hodně omrzí. Celkově se autor nemohl rozhodnout,jestli chce psát duchařinu, nebo psychologický román, nebo něco úplně jiného, a podle toho styl taky vypadá.
Naštěstí druhá polovina knihy je mnohem živější a zajímavější,takže přečtení nelituji.
Spoiler:
Jen natvrdlost bratra Jonese mi lezla na nervy celou knížku a jeho "hrdinné sebeobětování" na konci bylo až trapné. Aspoň Serena měla dost prostoru a hodně jsem ji fandila.

24.01.2023 3 z 5

Jako obvykle u pokračování oblíbené knihy je trochu potíž v tom, že čtenář očekává minimálně stejné "zjevení" a dechberoucí příběh, ne-li ještě lepší. A většinou to nevyjde. Přesto je to pořád velmi dobrá kniha, Cline zkrátka umí popsat život geeků. Trochu mi vadily rozsáhlé pasáže věnované až příliš podrobně osmdesátkám, ale to je vlastně jediná podstatná chyba.
Nejdřív mě mírně zklamal i závěr, ale když se mi po čase rozležel ve vzpomínkách, vlastně je to docela slušný námět k filozofickým úvahám.
Suma sumárum – pokud překonáte obvyklé nešvary následných dílů a oprostíte se od nereálných očekávání, pak si i tuhle knížku oblíbíte.

17.01.2023 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Docela slušná oddechovka. Občas jsem se zasmála nad radami babičky, občas nad vtipným komentářem Pavla. Ale jako detektivka to bylo dost podprůměrné.

18.12.2022 4 z 5

Cesta do blikajícího pekla Cesta do blikajícího pekla Šárka Andrlová

(SPOILER) Nejsem si moc jistá, jak moc autobiografické tohle dílo je. Některé pasáže mi přišly až příliš jednoduché, hlavní postava z daných situací vyvázla často až příliš snadno a lusknutím prstu. Stejně tak nepovažuji za reálné,že sice u automatů ztrácela pojem o čase a domů chodila o hodiny později, než byla domluvená doba, ale jakmile měla vyzvednout dítě ze školky, ani jednou nezaváhala a "náhodou" se z transu probrala pokaždé včas...
I tak to bylo ale velmi zajímavé čtení a rozhodně dobrý námět k tomu aby si každý uvědomil, jak snadno se může gamblerem stát kdokoli.

29.11.2022 4 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Dlouho jsem se odhodlávala, zda se do série pustit, nebo ne. Možná až příliš dlouho, protože knížka sice byla příjemné čtení, ale tomuto světu nevěřím a nerozumím mu. Od Kaie jsem očekávala víc a překvapující odhalení bylo tak "překvapivé", že by to čtenáře unudilo k smrti. Hlavní postava byla jakási nedotažená, necítila jsem k ní žádné emoce, byla mi vlastně ukradená, byť přiznávám občasné vtipné hlášky. Nakonec jsem tak nejvíc fandila padouchům, jen škoda že nedostali víc prostoru.
Další pokračování už nechám jiným, tenhle svět zřejmě není pro mě.

29.11.2022 4 z 5

Kočičiny Kočičiny Jana Oščádalová

Moc pěkná knížka pro milovníky koček. Četli jsme s 5letým synem jako pohádky před spaním, proto oceňuji krátké a svižné kapitoly.

29.11.2022 5 z 5

Poslední věta Poslední věta Lisa Genova

(SPOILER) Asi nejslabší kniha autorky. Pořád velmi dobře zpracované těžké téma, ale tentokrát mi vadilo dost velké množství pasáží "prožíval naplno tu sílu odpuštění ".
Ale jakmile bude k mání další kniha téhle autorky, určitě si ji zase přečtu.

28.07.2022 4 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

(SPOILER) Příběhu tentokrát ubírají ilustrace, které spíš ruší než doplňují příběh.
Opakování některých motivů je sice pochopitelné (ono zase v tomhle žánru toho nejde až tolik vymyslet), ale přeci jen zůstává určitá pachuť už známého scénáře.
A zlověstný duch je pak jakousi kombinací strašidla, Davida Coperfielda a pouťového hypnotizéra.

Ale pořád je to dobrá oddechovka a Darcy zkrátka pořád umí.

04.07.2022 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Jedna ze slabších knih série. Příjemně se četla, stránky rychle ubíhaly. Ale "překvapivé" rozuzlení bylo víc než jasné a první zmínka o tajemství byla tak děsně nenápadná, že to už snad mohli raději říct rovnou.
Autorku mám ráda právě kvůli propracovanosti jejích knih, ale tohle bylo spíchnuté hodně horkou jehlou.

20.06.2022 3 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Já se opravdu snažila. Ale ani po polovině knihy nemám nejmenší tušení o co tady vlastně jde, takze to vzdávám. Scifi po čínsku evidentně není můj šálek kávy.

18.05.2022

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Zajímavá kombinace relativně napínavé psychologického románu a klasické slátaniny pro ženy. Příběh nijak nepřekvapí, vývoj i závěr je předem jasný a hlavní postavy jsou tak šablonovité, že si je těžko člověk představí jinak než jako panáky z kartonu. Ale přesto má děj docela rychlý spád a jako oddechovka na dva večery není kniha k zahození.
Celkově..nenadchne,neurazí.

06.05.2022 3 z 5

Světatvůrci Světatvůrci Robert Jackson Bennett

(SPOILER) Kniha trochu doplácí na to, že je pokračováním série. Jak už to tak bývá, první kniha se může chlubit nadšením z objevování nového světa. Poslední kniha bere dech jak to celé dopadne (mluvím samozřejmě o dobrých sériích). Ale prostřední kniha/knihy musí udržet čtenáře v zájmu, rozvinout dříve řečené, posunout děj dál, ale vlastně nic neprozradit...
Bennett ale zkrátka umí. Pravda, některé "převratné" změny v ději nebyly až tak hrozně převratné a trochu mě štvalo to přešlapování "možná je to tak, možná jinak, hádej čtenáři", a technika skribování už v některých momentech přesahovala mé schopnosti chápání. Ale i tak je to pořád ten perfektní příběh, jaký od tohoto autora očekávám. Rozhodně se těším na další díl, zejména na Valerii. A doufám, že Krasedés předvede ještě o něco víc a teď to byl jen rozjezd.

03.05.2022 4 z 5