kercah kercah komentáře u knih

Nová holka Nová holka Ingrid Alexandra

(SPOILER) Nebyl to úplně špatný příběh, jen působil nerealisticky, hrozně mě fascinovalo, jak se ji všichni snaží chránit, ale vlastně s ni furt chlastají. Taky bylo divné, že jako má peníze, ale vlastně invalidní důchod kvůli své nemoci, ale je vlastně svéprávná - nebo nebyla?
Zvláštní, věřím, že kdyby se příběh se zápletkou trochu více rozmotal a rozepsal, dávalo by to větší smysl.

09.02.2024 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Je neuvěřitelné, kolik se v člověku dokáže najít tolik síly, aby “přežil.
Hodně tvrdý a dojemný příběh.

01.01.2024 5 z 5

Vánoční omyl Vánoční omyl Václav Rathouský

Tak tenoučká kniha a přesto tolik pravdivých mouder. Řekla bych, že udělá více radost osobám s filosofickými sklony. V podstatě souzním s pohledem a názory pana autora. Myslím, že je to kniha ke které se můžete rok co rok vracet. I přes to že je 12 let stará, svým obsahem bude ještě dlouho aktuální.

20.12.2023 5 z 5

Nazdar, vitamíne Nazdar, vitamíne Rachel Khong

Psáno ve formě zápisků (deníku), proto se občas dej muže zdát nesouvislý a zmatečný. Úplně mě kniha nedokázala pohltit i když v pozadí byly dobré myšlenky a to starosti všedních dní a toho, co se muže stát každému z nás.

17.11.2023 2 z 5

Volání mrtvých Volání mrtvých Rebecca Netley

Knížka se velice dobře četla, až mě to překvapilo, protože v příběhu nebyl žádný extra hororový děj, který by vyvolával mrazení nebo napětí. Ale i přes to se mi děj líbil - měl dobrou tématiku, jen jsem tam asi čekala více nadpřirozených zážitků a rozhodně jiný konec :).

05.11.2023 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Většinou podmořskou tématiku nevyhledávám, ale když vyšla tato kniha od mé oblíbené autorky, byla to jasná volba.
Celý děj je protkán lehkým adrenalinem už od samého začátku. Přece jen pod hladinou se muže stát cokoliv.
Trošku mi chybí více vysvětlený závěr. Jsou zde narážky na příčiny celého děje, ale nejspíš je na nás ke které z nich se přikloníme .

01.11.2023 5 z 5

Kapesní kouč Kapesní kouč Hana Vykoupilová

Velice hezky sepsaná kniha o koučování. Myslím, že v ní najdou inspiraci jak kouči, tak i ti kteří se o koučování zajímají.

01.11.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

(SPOILER) Opět skvělý případ jen ta délka je trošku děsivá. Myslím, že kdyby se některé pasáže zkrátily, bylo by to ku prospěchu. Postav je tam neuvěřitelné množství, až jsem se občas musela zamyslet, která z nich to vlastně je. Do poslední chvíle mi nebylo patrné, jak celý případ dopadne - a o to jde.

Příběh Strika a Robin končí otevřeně, takže je dost možné, že příběh bude mít pokračování.

15.10.2023 5 z 5

Deset tisíc životů Deset tisíc životů Michael Poore

Kniha je dobře a čtivě napsána, není to nic pro odpůrce sci-fi, ale ten, kdo je oduševnělý a má rad tyto filosofické úvahy o životě po životě nebo chcete-li života před dalším životem, určitě se mu kniha bude zamlouvat.
Mě se příběh/y líbil/y, bylo tam spojení několika velkých témat a rovin, někdy smutným a až krutým poukazováním na lidský egoismus, ale také na naději a poučení se, a to vše okořeněné špetkou humoru.
Co vy a vaše směrování k dokonalosti? :)

01.10.2023 5 z 5

Návrat Návrat Kathryn Taylor

Završení této trilogie snad nemohlo ani dopadnout jinak. Díky za 3 oddechové a naprosto předvídatelné knihy, které mi pomohly na chvíli vypnout. :)

01.10.2023 3 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Kathryn Taylor

Druhý díl trilogie je stejně předvídatelný jak ten první, takže ti pravé pro naprosté vypnutí mozkové činnosti :). Nemyslím to urážlivě, jen zřídka sáhnu po tomto žánru a svůj učil tato kniha naprosto splnila. Jdu dočíst 3 díly. Nejvíc mě zaujaly přebaly knih.

01.10.2023 3 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

(SPOILER) (SPOILER) Musím říci, že mě kniha překvapila, tím, že se tentokrat ocitáme v příběhu, která vypráví duch sám. Zpracování se mi líbilo ( bylo to více koncipováno do psycho-thrilleru než hororu) ač se dej zda zdlouhavý, mě tam chyběla více rozvést zápletka s bratrem Sáry, to my přišlo takové odflákle a nevysvětlené. Každopádně klobouk dolu před autorkou, ze dokáže psát knihy jak na běžícím páse :). Těším se na další.

30.08.2023 5 z 5

Dědictví Dědictví Kathryn Taylor

Moc často na romaňtáky nesahám, ale tady jsem se jednou nechala zlákat přebalem. Kniha má kouzlo naprosté předvídatelnosti a to jí dodává velice oddechovou formu.
Zpracování není kýčovité a dobře plyne, takže hned otevírám knihu č.2 .

04.08.2023 3 z 5

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Kniha nebyla vůbec špatná, ale tak nějak mě v průběhu napadlo, jaká bude zápletka, takže proto menší hodnocení.
Téma samo o sobě je dost dramatické a upoutá pozornost, takže se kniha i vcelku svižně čte.

05.07.2023 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Kniha se muže zdát, jako nezáživná bez větší zápletky, ale kdo čte mezi řádky, určitě tam najde hluboké filosofické otázky, nad kterými se jistě pozastaví.

Fascinuje mě, jak dobře se autorovi knihy čtou, bez složitých příběhu, ale za to s velkým filosofickým podtónem.

11.06.2023 5 z 5

Čtyřhodinový startup Čtyřhodinový startup Felix Plötz

Váhala jsem jaké dat hodnocení, ale přikláním se k tomu vyššímu, protože kniha neobsahuje jen abstraktní pojednání o startupu, ale nabízí i doporučení a celkově dává smysl. Kdo opravdu zvažuje o startupu, určitě si nějaký díĺek do skládačky odnese.

02.05.2023 4 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

(SPOILER) Od knihy jsem nemela žádné očekávání ( nečetla jsem totiž ještě autorčinu prvotinu), ale velice mile mě překvapila. Četla jsem ji jedním dechem a kromě lehce mileneckého a závisláckého příběhu do poslední chvíle není patrné, kdo je pachatelem, takže velké +.

25.03.2023 5 z 5

Krev za krev Krev za krev Victoria Selman

Občas jsem se nemohla začít občas jsem se nemohla odtrhnout. Mám pocit, že by se příběh dal vyprávět trochu poutavěji a tím by tak získal větší pozornost, ten potenciál tam má. :)

06.03.2023 4 z 5

Záhada žlutých žabek Záhada žlutých žabek Halina Pawlowská

Jedna z těch lepších knížek, ale i tak pořad nechápu, tu hodnotu knihy. Proč se takové věci vůbec vydávají? Nebo mám jiný humor .

02.03.2023 2 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Mám od autorky přečtené všechny knihy, které vydala a mužů říci, že tato kniha se úplně s přehledem muže zařadit na přední příčky její tvorby.
Kniha se velice dobře četla, je svižná, napínavá a nemá tak snadno předvídatelný děj jak tak tomu bývá.

Těším se na další počiny

09.02.2023 5 z 5