kelve kelve komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Ahoj, vyprávění přípěhu Deseti malých černoušků, jsem poprvé zažila na noční hře na táboře, když jsem byla menší. K přečtení knihy jsem se dostat až teď a mohu ji vřele doporučit. Sami si v průběhu čtení můžete vytvářet vlasntí verze jak to asi mohlo být. Ráda bych viděla i divadelní hru..tedy pokud ji některá herecká společnost nastuduje. Je to velice zajimávý příběh s naprosto promyšleným dějem.

15.05.2012 5 z 5

Temný smaragd Temný smaragd Lisa Jackson

Přípěh s nábojem vášně. Dobrá oddychová četba pro toho kdo hledá odreagování. :-) a má rád historické příběhy s pojené s "červenou knihovnou".

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Kniha i příběh se mi líbila. Musm však konstatovat, že fantasii čtenáře mi narušil fakt, že jsem již tuto knihu viděla z filmovanou. POirot bravurně zvládá nástrahy zločinu a intriky vraha(ů). Doporučuji k přečtení.

Kukla motýla Kukla motýla Heather Terrell

Kniha má "vazbu" na období druhé světové války. Je v ní popis toho jak se zacházelo s majetkem Židů. Nutí Vás zamyslet se nad tím, kde jsou nejen obrazy, ale i další umění, které putovali za druhé světové války do Hitlerový rukou. Knihu doporučuji ke čtení.

19.04.2012 4 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Kniha m á zajímavý děj. Je to již několikátá kniha od J. Rollinse kterou jsem četla a mohu říct, že jiné jsou zdařilejší. Od druhé poloviny knihy jsou zdlouhavé pasáže. KDyby se autor spíše věnoval více některým jiným postavám než opakujícímu se popisu některých historických událostí asi by udělal lépe. Přesto knihu hodnotím dobře. Stojí za to si ji přečíst. Oddychovka alá Indiana Jones :-)

29.03.2012 4 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Kniha mě velice nadchla. Jistě se k ní počase vrátím. Při půjčování z knihovny jsem čekala Poarota, ale tato kniha je ještě lepší. Přípěh má i romantickou zápletku:-)

14.03.2012 5 z 5

Pán duší Pán duší Peter Tremayne (p)

Opět příběh sestry FIdelmy, který je velmi zamotaný. Při čtení si můžete udělat vlastní názor a rozplétat případ sní. Čtivá kniha, která Vás vtáhne do děje.

14.03.2012 5 z 5

Milovat zlodějku Milovat zlodějku Julie Anne Long

Dobře napsaná oddychová kniha. Příběh se trochu podobá My Fair Lady. :-)

07.02.2012 4 z 5

Zahrada stínů Zahrada stínů Mireille Calmel

Druhý díl navazuje na první. Oddychové čtení. Dobrá oddychová kniha. Dalo by se říci "Tři mušketýři" v ženském podání?

07.02.2012 4 z 5

Mýt tak jen trochu štěstí aneb Tady nepomůže ani trollí pacička Mýt tak jen trochu štěstí aneb Tady nepomůže ani trollí pacička Robert Asprin

Další kniha z série Mýtu. Ikdyž již není psana R.L. Aspinem, tak musím ocenit opět nové téma, které je "nadčasové", alespoň z pohledu mého. Pyramidální obchod z trochu jiného úhlu pohledu avšak trefně vystnižené :-). Zápletka je průměrná. Pro mě to byla velice dobrá oddychová kniha :-)

27.01.2012 5 z 5

Stříbrná relikvie Stříbrná relikvie Patricia Briggs

Příběh je svižný s dobrou zápletkou i když..... Po té co jsem četla Stmívání už mě asi jen tak tyto postavy z nadpřirozena nezaujmou. MUsí mít v sobě něco víc než jen to napřirizeno. Občas jsem se ztrácela v rozhovorech, které nedávaly smlysl. Ale asi to bude tím, že jsem četla od této autorky tuto knihu jako první. Přesto knihu hodnotím za 4*.

24.01.2012 4 z 5

Opat s mečem Opat s mečem Peter Tremayne (p)

Opět velice promyšlený příběh. Doporučuji.

28.12.2011 5 z 5

Infekce Infekce Gary Birken

Velice dobrá kniha, příběh z lékařského prostředí. Aktuální téma bioterorizmu přimějě k zamyšlemí. Dle mého názoru ja tato kniha lepší naž Embolie.

16.12.2011 5 z 5

Tanec stínů Tanec stínů Julie Garwood

Dobrá kniha, příběh je detektivní, sice trochu "přebratrováno" :-) Romantika také nechybí. Doporučuji.

16.12.2011 5 z 5

Zlý úplněk Zlý úplněk Peter Tremayne (p)

Opět zajímavé myšlenky a názory na žití a bytí. Rozuzlení zamotaného "případu" je důležité, avšak také je důležité v průběhu čtení si vytvářet vlastní teorie na základě získaných faktů a to u této knihy opět lze :-)

04.12.2011 5 z 5

Ztracené duše Ztracené duše John Connolly

Dala jsem té knize dost času, ale vůbec mě nezaujala.

24.11.2011 1 z 5

Krásná loupežnice Krásná loupežnice Celia Rees

Kniha má dobrodružný děj. Velice dobře se čte. Bohužel musím trochu pohanět osu příběhu. Hlavní hrdince záleží na osudu jejího otce, avšak v závěru pak již o něm není ani zmínka, zato je upřednostněn její vztah k Leónovi. Přesto dávám knize plné hodnocení.

19.11.2011 5 z 5

Embolie Embolie Gary Birken

Poutavě napsaný příběh. Kniha má kratší kapitoly. Což já oceňuji při mém "domácím" vytížení. :-) Závěr byl trochu moc překombinovaný, co se týká intrik.

14.11.2011 4 z 5

Nástup mýtu aneb Prima dárek pro Aahze Nástup mýtu aneb Prima dárek pro Aahze Robert Asprin

Další z dílů ze série Mýtusu. Pěkné veselé čtení :-) - Oddychovka

08.11.2011 5 z 5

Černé slunce Černé slunce James Twining

Opět dobře zpracovaný příběh Toma Kirka s historiským pozadím. Ač některé "fráze" se již opakují. Doporučuji knihu číst s dostupem od Dvojitého orla.

03.11.2011 4 z 5