kattyV kattyV komentáře u knih

Šaman Šaman Noah Gordon

Volné pokračování Ranhojiče - osudy dalších dvou lékařů z rodu Cole. Otec Rob prchá ze Skotska a usazuje se na americkém západě. Netrpí předsudky, a proto léčí stejně ochotně bílé osadníky i indiány. To mu způsobuje i problémy. Kdosi zavraždí jeho indiánskou asistentku a on nikdy nezjistí, kdo všechno se na jejím zabití podílel. I jeho smrt nakonec dostihne. Během epidemie se nakazí břišním tyfem a zemře.
Jeho syn Roby bojuje své vlastní boje - po onemocnění z dětství ohluchne a musí vybojovat řadu bitev než se mu podaří stát se lékařem, projít ve zdraví bojištěm občanské války, zachránit svého bratra a pomstít smrt. Nakonec pokračuje v otcově cestě - být "obyčejným" lékařem pro "obyčejné" lidi.

15.02.2013 5 z 5

Mstitel Mstitel Frederick Forsyth

Forsyth je jako obvykle výborný. Mstitel je člověk, který se nechává najímat těmi, kterým bylo ublíženo, aby je pomstil - nevraždí, dopadené zločince odevzdává policii. V této knize bojuje proti odpudivému zločinci - bývalému srbskému vůdci, který v Jugoslávii nechal surově zabít mladého amerického dobrovolníka. Nyní se usadil v malém jihoamerickém státečku a cítí se tam zcela bezpečně. Dědeček zavražděného hocha si ale najme mstitele, aby ho dopadl a chlapcovu smrt pomstil. Mstitel netuší, že současně bojuje proti americké tajné službě. Ta totiž chce tohoto zločince využít k dopadení Bin Ládina. Morální otázka, zda by měly tajné služby ve jménu boje proti terorismu spolupracovat s darebáky se nese celou knihou.

14.02.2013 5 z 5

Historky z konce světa Historky z konce světa Jan Rybář

Hmmm. Některé historky byly zábavné, jiné nedořečené a jiné naprosto nicneříkající. Autor neustále zdůrazňuje, že historky by měly být alespoň z 98 % pravdivé. Tiše špitám kacířskou myšlenku - stačilo by 70 % - kdyby přidal trochu nadsázky, domyslel, jak by to MOHLO dopadnout, i když nedopadlo, by bylo daleko zábavnější.

17.02.2019 3 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Zařadím se do té poviny čtenářů, které oslovilakniha a byli otráveni z filmu. Kniha se mi zdála silná a dojemná. To, jak se hlavní hrdinka vrací krok po kroku ypět do života mi připadalo přesvědčivé a uvěřitelné. Film byl na mne příliš ukřičený, nedokázala jsem se na něho dokoukat, přestože jsem se původně těšila.

11.12.2013 4 z 5

Hurikán Hurikán Dick Francis (p)

Podle mého, jedna z autorových slabších knih. Celé se mi to zdálo poměrně nepravděpodobné a podivné.

22.09.2013 3 z 5

Horké peníze Horké peníze Dick Francis (p)

Má-li muž čtyři manželky a snimi pěknou kupu dětí, není divu, že se mezi nimi vyskytne řada nevraživostí, které mohou být až vražedné.

22.09.2013 4 z 5

Žihadlo Žihadlo Dick Francis (p)

Druhý román o Kitu Fieldingovi, který poněkud naruší představu o šťastném konci, kterou jsme předpokládali po přečtení Žraloka. Na druhou starnu, k tomu šťastnémukonci se snad nakonec dostaneme a na rozdíl od Žraloka byla sice zápletka dost nebezpečná, ale daleko méně osobní než právě ve Žralokovi.

22.09.2013 4 z 5

Pustý dům Pustý dům Rosamunde Pilcher

Jedna z knih, díky které je Pilcherová považována za autorku mírně pokleslé literatury. Vcelku banální příběh nepříliš pravděpodobné charaktery, hrdinka, nad jejíž životaneschopností nestačíme kroutit hlavou. Ale jinak, děj poklidně směřující ke šťastnému konci, což jako odpočinková četba zase nemusí být úplně marné.

22.09.2013 2 z 5

Ztracené stříbro Ztracené stříbro Lindsey Davis

Zatím jsem přečetla jen první díl Falconovské série. Je to vcelku vtipné, ale zase mne to neuchvátilo natolik, abych se hned pídila po dalších. Určitě to časem udělám, ale ne hned,

01.08.2013 3 z 5

Prázdniny v pralese Prázdniny v pralese Zane Grey

Nejen pro kluky. I mne náramně bavila Díky ní si mimo jiné pamatuji i to, jak si poradit s lesním požárem. Ne, že bych protioheň někdy zakládala, ale co kdyby... Vím jak na to,

01.08.2013 4 z 5

Lovci orchidejí 1 Lovci orchidejí 1 František Flos

Jako holku mne ta kniha úplně uchvátila. Díky ní jsme nevynechal jedinou výstavu orchidejí, která se objevila v širokém okolí.

01.08.2013 5 z 5

Rytíř ve zlaté zbroji Rytíř ve zlaté zbroji Jude Deveraux (p)

Budoucnost se spojuje s minulostí a je otázkou, kde je lépe. Pokud máte rádi romantickou četbu, tato není marná.

01.08.2013 3 z 5

Sametový slib Sametový slib Jude Deveraux (p)

Proč ne občas trochu romantiky a sladkého příběhu. Nevím proč, ale romantický příběh zasazený do historického prostředí mne jaksi méně rozčiluje než tatáž linka v prostředí modelek, jakých je na trhu rovněž docela dost, Ty moc nezvládám, ale Samety mne baví. Snad proto, že v t= době byla samostatně myslící a jednající dívka čímsi ojedinělým a je zábavné číst o tom, jak si dokázala poradit s pány tvorstva.

01.08.2013 4 z 5

Risk Risk Dick Francis (p)

Pokud si myslíte, že být účetním je nuda, hrdina této knihy vás vyvede z omylu. Pokud jste totiž účetním v určitém vymezeném prostředím ve kterém se dobře vyznáte a máte dobré kombinační schopnosti, stáváte se nebezpečím pro všechny podvodníky. Jak? Snadno. Víte totiž, že všechno souvisí se vším. Víte, že faktura za krmení, kterou zaplatil váš klient trenér se musí objevit u dodavatele krmení, který je také vaším klientem, A pokud se někde začnou objevovat věci, které existují jen na jedné straně, víte, že se něco děje. Má to tu drobnou nevýhodu, že se může stát, že se vám podvodníci pokusí ve vašem bohulibém úsilí zabránit.

26.05.2013 5 z 5

Jamrachův zvěřinec Jamrachův zvěřinec Carol Birch

Na rozdíl od Pihtipudase jsem měla přesně opačné pocity. Líbil se mi začátek popisující Jaffyho dětství v Londýně, jako vystřižený z Dickense. V okamžiku, kdy se vypravil na moře pro draka a události nabraly spád, bylo to na mne až příliš naturalistické a surové. Jistým způsobem určitě fascinující, ale mně z toho bylo lehce nevolno.

27.03.2013 3 z 5

Trávy, traviny a kapradiny Trávy, traviny a kapradiny Ulrike Leyhe

Přehledně uspořádaná příručka, kde najdete vhodné rostliny pro každý kout své zahrady. Pochopíte, že rostlina nemusí brarevně kvést, aby měla svůj osobitý půvab. Zvláště trávy a traviny pokrývají velkou plochu mého vlastního pozemku. Na kapradiny nemám vhodné podmínky, což mne mrzí, ale už jsem přestala bojovat s přírodou. Stejně nevyhraju.

23.03.2013 5 z 5

Drahý čas Drahý čas Dick Francis (p)

Hlavní hrdina je bez peněz, vyrovnává se z rozvodem a v žádném případě nechce navazovat vztahy s lidmi kolem sebe. Colin Ross, jeho sestry i další lidé kolem dostihů mu dokáží vráti chuť do života. mu

23.03.2013 5 z 5

Oheň a bič Oheň a bič Dick Francis (p)

Uvolněný Australan s překvapením sleduje, jaká přísná hiearchie panuje v britských dostihových stájích. A v těch horších přímo tyranie. Vzhledem ke svému založení se s tím dokáže vyrovanat a objeví v sobě instikt lovce, který navzdory nebezpečí přemůže nepřítele.

23.03.2013 5 z 5

Souboj v letu Souboj v letu Dick Francis (p)

Pro mne zajímavý pohled na to, ajk je taky možné vidět socialismus zvenku. Jakže to tam bylo? Komunismus začína v Terstu?

22.03.2013 5 z 5

Všude červená Všude červená Joanna Chmielewska (p)

Podle mne nesrovnateně slabší kniha než Zpráva od nebožtíka.

15.03.2013 3 z 5