Prázdniny v pralese

Prázdniny v pralese https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45591/bmid_prazdniny-v-pralese-9wF-45591.jpg 4 57 14

Ken Ward série

První díl z trilogie pro mládež o Kenu Wardovi. Záchrana Penetierského lesa před nenasytnými dřevaři.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Novina (Praha)

The Yong Forester , 1910

Lastodont
29.02.2024 5 z 5

Pěkná knížečka. Zápletek tam není mnoho, ani žádná slečna, ani ti padouši nejsou čiré zlo. Jako z jiných kníže Zane Greye se dozvídáme, jak leccos na americkém Západě vypadalo a fungovalo. Nelze než doporučit.

denib
02.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Pozor, spoileruju: Hezká dobrodružná knížka, kde vystupují typičtí klaďasi v podobě ochránců lesů a záporáci v podobě chlapíků najatých těžařem dřeva. Líbilo se mi dobrodružství, napětí, i to téma ochrany lesů. Jen mi vadilo, že někdo, kdo má tak moc rád přírodu, střílí medvědy a sní o předložce u postele. A to ještě v situaci, kdy je jeho přítel v zajetí.

Covenant
16.12.2022

Nevím kolik mi tenkrát bylo. Četl jsem to prostě v dětství. Dodnes si, ale pamatuji na ten protioheň a kdykoliv jsem mohl, vysvětloval jsem kdekomu princip a cítil se nesmírně důležitý.

Meda77
05.12.2021 4 z 5

Grey je typickým představitelem dobrodružné literatury minulého století. Uznávaný profík v oboru a jeho knížky se přetiskují dodnes a velmi úspěšně. Má svou kastu oblíbenců stejně jako třeba K. May. Knihy zábavné, dobrodružné až akční. Dobrá volba.

Ava365
28.11.2021 5 z 5

Vzpomínka na dětství.

Barbara182
21.04.2021 3 z 5

Tuhle knihu jsem četla kdysi jako holka a vloni v létě jsem si na ni vzpomněla při koukání na Mayovky :-) Teď s odstupem let mi to samozřejmě přišlo jako malinko naivní čtení, ale konec byl napínavý jako před lety :-) Pro náctileté dobrodruhy kniha jako dělaná :-)

Luigi1
05.05.2020 4 z 5

To hodnocení Blue je čistá pravda a je to smutné zjištění,že dnešní mládež(ne všichni)zajímají drogy,lenost a rvačky!!!!

kristijan
22.04.2020 4 z 5

Pěkná, jednoduchá kovbojka o mladém zelenáčovi, který přijel na Západ, aby se dověděl něco o lese a zažil nějaké dobrodružství v arizonské divočině. Střetne se tu s bandity, kteří kradou dřevo, a nakonec zachraňuje les před pohromou. Je to krátké, napínavé a zábavné, takže podle mě ve výsledku skvělá knížka pro mládež.

mirabl
20.08.2019 3 z 5

Hodně zjednodušený skorowestern pro kluky, podivně namíchaný s učebnicí pro budoucí lesníky ... plus názorný příklad, jak se dá z borového lesa nezákonně vytřískat co nejvíc zlaťáků. Ale milovníci čerstvé medvědí pečínky a praskajícího táborového ohně budou určitě spokojení.

Blue
04.12.2018 4 z 5

Trochu jiný Grey, než jsme zvyklí. Je to velmi dobrá dobrodružná četba pro mládež (zejména klukovskou), ale asi už ne pro dnešní mládež, ta už má jiné zájmy a jiné hrdiny. Já jako bývalá mládež jsem si to ale užil i dnes.

Džerkys
01.02.2018 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila, rychlý spád a lehké poučení o lesních zákonitostech.

Pawlisman
28.12.2017 4 z 5

Tedy těžko co vytknout, snad jen, že bych chtěl více závažný příběh, nějaké mrtvé, či nějakou katastrofu. :) Zde se hodní padouši honí po lese s "dětmi" a pak zapálí les. Hlavní je ale perfektní zpracování, kde dobrodružství a napětí by se skutečně dalo krájet. Věřím, že patřímezi špičku tohoto žánru.

kattyV
01.08.2013 4 z 5

Nejen pro kluky. I mne náramně bavila Díky ní si mimo jiné pamatuji i to, jak si poradit s lesním požárem. Ne, že bych protioheň někdy zakládala, ale co kdyby... Vím jak na to,

vitavita
14.03.2012 3 z 5

Jeden s příběhů s Kenem Wardem - dobré čtení pro kluky.

prázdniny

Zane Grey
americká, 1872 - 1939
2010  87%Zálesák
1997  79%Ztracená řeka
1992  87%Nevada
2000  85%Jezdci z purpurových stepí
1931  86%Prázdniny v pralese

Kniha Prázdniny v pralese je v