Prázdniny v pralese

První díl z trilogie pro mládež o Kenu Wardovi. Záchrana Penetierského lesa před nenasytnými dřevaři.

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45591/prazniny-v-pralese-45591.jpg 4.446

Ken Ward 1.

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, Novina (Praha)

The Yong Forester, 1910

Kniha Prázdniny v pralese

Luigi1

To hodnocení Blue je čistá pravda a je to smutné zjištění,že dnešní mládež(ne všichni)zajímají drogy,lenost a rvačky!!!!

kristijan

Pěkná, jednoduchá kovbojka o mladém zelenáčovi, který přijel na Západ, aby se dověděl něco o lese a zažil nějaké dobrodružství v arizonské divočině. Střetne se tu s bandity, kteří kradou dřevo, a nakonec zachraňuje les před pohromou. Je to krátké, napínavé a zábavné, takže podle mě ve výsledku skvělá knížka pro mládež.

mirabl
20.08.2019

Hodně zjednodušený skorowestern pro kluky, podivně namíchaný s učebnicí pro budoucí lesníky ... plus názorný příklad, jak se dá z borového lesa nezákonně vytřískat co nejvíc zlaťáků. Ale milovníci čerstvé medvědí pečínky a praskajícího táborového ohně budou určitě spokojení.

Blue
04.12.2018

Trochu jiný Grey, než jsme zvyklí. Je to velmi dobrá dobrodružná četba pro mládež (zejména klukovskou), ale asi už ne pro dnešní mládež, ta už má jiné zájmy a jiné hrdiny. Já jako bývalá mládež jsem si to ale užil i dnes.

Džerkys
01.02.2018

Tato kniha se mi velmi líbila, rychlý spád a lehké poučení o lesních zákonitostech.

Pawlisman
28.12.2017

Tedy těžko co vytknout, snad jen, že bych chtěl více závažný příběh, nějaké mrtvé, či nějakou katastrofu. :) Zde se hodní padouši honí po lese s "dětmi" a pak zapálí les. Hlavní je ale perfektní zpracování, kde dobrodružství a napětí by se skutečně dalo krájet. Věřím, že patřímezi špičku tohoto žánru.

kattyV
01.08.2013

Nejen pro kluky. I mne náramně bavila Díky ní si mimo jiné pamatuji i to, jak si poradit s lesním požárem. Ne, že bych protioheň někdy zakládala, ale co kdyby... Vím jak na to,

vitavita
14.03.2012

Jeden s příběhů s Kenem Wardem - dobré čtení pro kluky.

Pí a jeho život

prázdniny

Zane Grey
americká, 1872 - 1939

všech 85 knih autora

Kniha Prázdniny v pralese je v

Právě čtených1x
dalších seznamech1x