Lovci orchidejí 1

Dobrodružný román pro mládež jednoho z nejoblíbenějších autorů své doby o napínavých příhodách české výpravy za vzácnými orchidejemi v prostředí Jižní Ameriky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22792/big_lovci-orchideji-1-dil-QDr-22792.jpg 4.2125

Kniha Lovci orchidejí 1

ydnac
03.10.2020

Dobrá kniha z mého mládí :-)

Kakho-Oto
31.08.2019

Slavné dílo českého klasika dobrodružné literatury pro mládež. Příliš nadšený nejsem - dílo je prošpikováno lovem zvěře a potýkáním lidí se zvířaty vůbec, k tomu několik přepadení indiánskými a především bílými darebáky. Nevím, zda se vůbec někdy pustím do dalších dílů trilogie. Jestli se v případě Lovců orchidejí jedná o špičku tvorby Františka Flose, potom se tento český spisovatel nemůže vůbec rovnat Němci Karlu Mayovi. 65 %

Schullerka
31.12.2017

Dočetla jsem do poloviny a pak jsem to vzdala. Tohle prostě není pro mě. Normálně mám ráda dobrodružné příběhy, ale tahle kniha byla stavěna na neustálém zabíjením toho či onoho zvířete, navíc popisy "Indiánů" a jejich chování bylo trochu mimo mísu. Chápu, že tohle je už stará kniha, a navíc od člověka, který v Americe nikdy nebyl, takže knihu zas tak nesoudím. V současnosti ale tenhle autor asi mládež moc neosloví.

lancelot
16.10.2017

Stará dobrá klasika mého dětství :-)

MarkétaLore
16.10.2014

3* přečtená, krásné vzpomínky

kattyV
01.08.2013

Jako holku mne ta kniha úplně uchvátila. Díky ní jsme nevynechal jedinou výstavu orchidejí, která se objevila v širokém okolí.

iresim
14.06.2012

Četla jsem ji několikrát, jako dítě mě přímo nadchla, jako dospělá jsem si chtěla oživit to dobrodružství.

vitavita
01.04.2012

Výborná a čtivá kniha ....