Albatros / Nad Tichým oceánem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Albatros
Dobrodružné příběhy čtrnáctiletého chlapce Pavla Marhana.

Nad Tichým oceánem
Volné pokračování románu Albatros od téhož autora.
Známí hrdinové se tentokrát vydají v hydroplánu pátrat po unesených dětech.

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24608/big_albatros-nad-tichym-oceanem-Cvn-24608.jpg 3.952
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Albatros / Nad Tichým oceánem

Yarwen
30.03.2018

Chlapec Pavel Marvan cestuje se svým otcem, milionářem Turbulentem a zeměpiscem Finchem v letadle nad exotickými kraji. Příběh je zde pouze jako zástěrka pro popisnou část knihy, je nudný a činí knihu ne příliš zajímavou. Nejlépe to vystihuje poslední věta profesora Finche: "Aspoň jsme si procvičili zeměpis, co?" Přesto v knize právě profesor utrousí pár moudrých vět, jež srovnávají upřímné chování divochů s civilizovanými bělochy.
Jeden z komentářů si zde stěžuje na to, že na podobné knihy sedá prach. Nemá pravdu, situace je bohužel horší. Pokud mohu vzít praktiky největší knihovny v ČR (pražskou městskou) jako příklad, pak jsou podobné knihy dávno vyřazeny a nejsou dostupné. Přemýšlím, nakolik je to velký problém, zdigitalizovat tyto kousky ještě předtím, než se vyhodí, a dát tak třeba platícím čtenářům možnost se k nim dostat a přečíst si je, protože jinak než elektronicky si je dnes už přečíst nemohu. A právě knihovny by zde měly být od toho, aby knižní hodnoty (kór od českých autorů) uchovávaly do budoucna.

danny_21
04.02.2018

Pamatuji se jak jsem kdysi tuto knížku náhodou objevil u babičky v knihovně a začal j číst až na několikátý pokus. Dobrodružství 14-ti letého Pavla v Tichomoří ve společnosti výborného amerického pilota. Jak píše Endy17, dnešní mládeži už zůstane neobjevená - 75 %


Jack Bauer
07.03.2012

Dobrodružné příběhy čtrnáctiletého chlapce, které jsem přibližně ve stejném věku četl.