katkaq katkaq komentáře u knih

Mrtvá čarodějka přichází Mrtvá čarodějka přichází Kim Harrison

Začala jsem číst kvůli anotaci - čekala jsem novou Mercedes, ale bohužel. Věřím, že další díly dokážou tento svět více představit. První díl byl za mě slabší, ale zároveň jsem zvědavá na celý tento koncept. Uvidíme.

Guvernantka Guvernantka Arnette Lamb

Divím se tomu vysokému hodnocení. I když knihu hodnotím z pohledu červené knihovny, nepřišla mi nijak zázračně dobrá. Líbilo se mi to téma guvernantka + vévoda, jeho dcery byli taky skvělé zpestření, ale zase mi přišlo, že jsem četla dva oddělené příběhy. První polovina knihy věnovaná Skotsku a druhá polovina v druhém sídle - možná bych to ocenila více jako 2 samostatné příběhy.

Nitky osudu Nitky osudu Arnette Lamb

3* z jediného důvodu - z části odehrávající se ve Skotsku. Kniha nepatří mezi mé oblíbené. Rozhodně se neplánuji vracet, jednou stačilo. Šlechtic poblázněný služkou, která není tak úplně služka - to bych ještě zvládla, ale ta část, kdy ji nikdy "nechtěl" Myles vidět i když ji měl na starost mi přijde trochu zvláštní.

Kulti Kulti Mariana Zapata

Úplně souhlasím s @Tessia, slovo kadí mě začalo vyloženě štvát po pátém použití v textu. Mrzí mě, že nejsou přeloženy další díly, protože ty jsou podle mě mnohem lepší. Dostal se mi do ruky neoficiální překlad a byla jsem moc spokojená, ale tenhle první díl je slabší. Je to moc příjemná odpočinková kniha akorát mi přijde, že knize chybí trochu rychlejší a promyšlenější děj.

Svůdný vikomt Svůdný vikomt Sabrina Jeffries

I když knihy od autorky nejsou moji absolutní favoriti, musím uznat, že autorka v každé knížce dokáže propašovat nějaké už né tak sluníčkové téma. Tentokrát to bylo opravdu něco a musím se přiznat, že jsem netušila, že se tyto praktiky, kterým byl Anthony vystaven, vůbec existovaly.

Skotova zajatkyně Skotova zajatkyně Sabrina Jeffries

Přesně to, co člověk může čekat od červené knihovny: trochu humoru, hodně romantiky, stín minulosti a erotika. Hlavní postavy byly sympatické a děj hezky ubíhal.

Nevyzpytatelný vévoda Nevyzpytatelný vévoda Sabrina Jeffries

Tentokrát tu máme téma manipulace a politiky. Využití sňatku pro místo na výsluní je rozhodně něco, co známe z historie. Trošku mi to láme srdce, kolik dívek muselo v takových situacích žít.

Odvážná dáma Odvážná dáma Sabrina Jeffries

Existují mnohem lépe napsané knihy s podobným tématem. Mám rada pokud je hrdina voják, ale autorka to musí umět napsat. Erotické scény mi v nějakých chvílích přišli až zbytečné a hloupé. Přišlo mi, že vztah hlavních postav vůbec nebyl vybudován.

20.04.2021 2 z 5

Nevinné potěšení Nevinné potěšení Stephanie Laurens (p)

Nebyla jsem schopná se plně ponořit do knihy. Možná to bylo stylem psaní autorky, ale kniha mi nesedla.

Tanec větru Tanec větru Nora Roberts

Robertsová tyhle romantické série umí. U každé ze sérií je něco nového. Tentokrát vsadila na téma magie. Nepovažuji tuhle sérii za její nejlepší, ale tahle kniha se dotkla mojí duše. Jednou bych také ráda měla malý domeček a vaření také miluji. Jinak děj byl zajímavý a kniha příjemně plynula.

Tak se dáma nechová Tak se dáma nechová Loretta Chase

Moc hezky napsaný příběh. Mrzí mě, že nejsou přeložené předchozí díly (aspoň já je nenašla). Moc příjemná oddechová kniha.

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Zajímavý koncept = dáma nechovající se jako dáma - "rebelující lady". Autorka mě ale neoslnila. Oddechová romantika protknutá erotikou, ale nic víc.

Lord a svéhlavička Lord a svéhlavička Louise Allen

Spousta nevyužitého potenciálu. Mnohem více bych ocenila, kdyby byl začátek více rozvinutý a bylo mu věnováno více "péče". Možná by právě stačilo využít spád toho začátku a rozvinout ho v celý příběh. Nesedl mi ani styl psaní, což byl asi hlavní kámen úrazu - umím si představit, že zpracování stejného konceptu jinou autorkou bych ocenila více.

Anglický hrdina Anglický hrdina Suzanne Enoch

Moje nejoblíbenější kniha téhle série. Bit je prostě jedinečný a právě jeho minulost posouvá tuhle knihu nad ostatní knihy z červené knihovny.

Londýnský prostopášník Londýnský prostopášník Suzanne Enoch

Užila jsem si ji více než první díl. Sirotčinec a jeho prostředí přidalo příběhu na tvaru a prohloubilo to klasickou romantickou linku. Na jednu stranu to byl romantický příběh s happy endem pro téměř všechny, ale když si člověk uvědomí v jakém prostředí museli předtím právě takové děti žít a kolik z nich umřelo v nízkém věku, už mi to tak šťastné nepřijde. Je tak jednoduché v těchto knížkách zapomenout, jak to bylo v historii doopravdy.

Pokořený svůdce Pokořený svůdce Suzanne Enoch

Čekala jsem víc, zvlášť po tom, jak byl Tristan popsaný v Skandálu ze série With This Ring. Každopádně přestřelky mezi Georgií a Tristanem byly zajímavé, ale ten výsledný skandál mi prostě přišel úplně mimo. Tahle kniha mi nesedla, mám za to, že autorka už má za sebou lepší knihy.

20.04.2021 3 z 5

Temný rytíř Temný rytíř Kinley MacGregor (p)

Nový díl, nový pár, nová atmosféra. Zápletka v tomto díle je trošku temnější, ale o to víc mě kniha bavila. Jestli bych měla udělat žebříček červené knihovny, tak tahle série bude velmi vysoko. Velmi povedené.

20.04.2021 4 z 5

Cizí nevěsta Cizí nevěsta Kinley MacGregor (p)

Nevím, jak to autorka dělá, ale každý díl vytvoří mezi hlavním párem úplně jinou atmosféru. Tohle je rozhodně moje comfort knížka a sahám po ní pokaždé, když je venku sychravo. Prší, oheň v krbu, kouřící čaj a tahle knížka. Ještě se zabalit do teplé deky a svět je zase v pořádku. Pro tuhle sérii mám prostě slabost.

20.04.2021 4 z 5

Čas na lásku Čas na lásku Kinley MacGregor (p)

Mám slabost pro příběhy ze Skotska a tenhle nebyl výjimkou. Sin je sympatická postava a stejně tak i Caledonia. Jen mi tam chybělo něco, co jiné knihy této autorky (např první díl série) mají. Mnohem víc než hlavní vyústění zápletky se mi líbila např. scéna Sina ve vesnici.

20.04.2021 4 z 5

Rytíř mnoha srdcí Rytíř mnoha srdcí Kinley MacGregor (p)

V téhle knize mi trošku vadila až komičnost hlavní zápletky. Stále to bylo pohodové oddechové čtení, ale zkrátka autorka to umí líp.