Katka900 Katka900 komentáře u knih

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Kniha byla fantastická. Jako ženě na rodičovské dovolené ve mě zanechala velmi silný pocit. Věřím, že právě na to chtěla autorka upozornit.

07.03.2024 5 z 5

Zlodějka mýho táty Zlodějka mýho táty Petra Hůlová

Pro mě to byla velmi silná kniha. Manželé, kteří už spolu nemohou být ....a uprostřed dítě. Nicméně macecha v knize mi přišla trpělivá. Konec byl pro mě neuchopitelný a potřebuji asi pokračování. Ach jo...málokdy mě kniha tak moc zasáhne.

14.01.2024 5 z 5

Dcera Sparty Dcera Sparty Claire M. Andrews

Mě to rozhodně neurazilo. Mýty miluji, takže mě to vtáhlo dovnitř. Je to rozhodně klasické YA. Tak jsem je knize přistupovala, takže mě nic nepřekvapilo.

Pokud si chcete večer odpočinout ve světě legend, mýtů, bohů a hrdinů..směle do toho. Svoje místo na trhu určitě má.

03.01.2024 3 z 5

Sváteční vražda Sváteční vražda Ada Moncrieff

Klidná detektivka, která mi připomněla mou oblíbenou autorku. Vrah teda dost jasný od začátku, nicméně neurazilo.

29.12.2023 5 z 5

V každé chvíli jste mi vzorem V každé chvíli jste mi vzorem Jiří Halda

Úžasná, pravdivá a čtivá kniha. Doporučovala bych ji každému rodiči. U čtení jsem měla spoustu AHA momentů. Spoustu rad a doporučení na cestě k dětem.

14.12.2023 5 z 5

Děti a emoce Děti a emoce Vojtěch Černý

Jedna z nejlepších knih o emocích vůbec. Nejprve jsem četla, abych pochopila dítě..no a teď chápu i sebe.

13.11.2023 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Někdy vám oči spočinout na knize a promluví srdce.
Šíleně uspěchaná doba v dnešní době a LZ vás dokáže zastavit. Svou láskou, vtipem a jedinečným pohledem na svět.

05.11.2023 5 z 5

Náčelník Náčelník Aleš Palán

Tak tady musím zvýšit rozhodně počet komentářů. Nemohu přece dovolit zapadnout takovému skvostu.

Po přečtení jsem se okamžitě chtěla s panem Nevrlým setkat. Některé místa mi byla strašné známá, takže jsem se přenesla zpátky do Jizerských hor. Jako bych tam byla s nima. Autor, dobrý člověk a já.

Pan Palán knihu píše opět jako rozhovor, což mi vůbec nevadilo. Kniha se čte rychle a v člověku zanechá dojem. Budu dlouho vzpomínat.

30.10.2023 5 z 5

Ve větvích Yggdrasilu Ve větvích Yggdrasilu Tereza Kadečková

Ale, ale, ale....překvapení večera. Přiznám se, že jsem u českých autorů velmi skeptická. Ne vše mě dokáže tak nadchnout. Této autorce se to slušně podařilo.
Kniha byla opravdu velmi dobře napsaná. Autorka rozhodně má slušnou slovní zásobu a umí psát. Severskou mytologii miluji, takže zasadit do děje hlavně Lokiho bylo pro mě pohlazení pro duši.

19.10.2023 5 z 5

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

Jsem ráda, že jsem neměla pocit deja vu sama. Hrdinka mi sympatická nepřišla. Tipovala bych ji určitě míň let. Kniha byla pro mě předvídatelná a chvilkami hloupá. Nemohu hodnotit víc. Hvězdu dávám za obálku, která mě přišla dost povedená.

08.10.2023 1 z 5

Čokoládový klub Čokoládový klub Carole Matthews

Co jsem chtěla, tak jsem měla.
Knihu u které nemusím nějak přemýšlet a vypnu. Hlavní hrdinka taky jela v mém módu a moc nepřemýšlela, takže mi tím byla sympatická. Rozhodně si však odnáším chuť čokolády na jazyku a touhu po nějaké čokoládové specialitě.

30.09.2023 2 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Vykreslení hlavních hrdinů bylo dokonalé. Pořád jsem si říkala... proboha, proč se spolu vůbec baví. Proč chtějí trávit svou dovolenou právě ve společnosti závistivých, egoistických ala kamarádů. Závěr ve mě zanechal takové prázdné místo. Autorka rozhodně umí psát a v české literatuře patří k těm lepším.

15.09.2023 5 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Tak tohle mě upoutalo. Nejen teda svou obálkou, která mě hypnotizovala z regálu.

Byl to krásný, pokojný příběh o síle přátelství a soudržnosti. Příběh o plnění snu, který Viv posouval dál a dál. Její víra v okolí byla uklidňující.

15.09.2023 5 z 5

Vražda ve Večernici Vražda ve Večernici Anthony Horowitz

Po dlouhé době krásná, nenáročná, vtipná krimi.

07.08.2023 5 z 5

Skutečné příběhy ze železnice Skutečné příběhy ze železnice František Tylšar

Kniha je napsaná krásnou češtinou. Je z ní cítit léta práce na dráze a zkušenosti autora.

02.08.2023 5 z 5