V každé chvíli jste mi vzorem

V každé chvíli jste mi vzorem https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525013/mid_v-kazde-chvili-jste-mi-vzorem-65375fcacfd39.jpg 5 7 2

Titul se zabývá třemi tématy: sociální zralostí, rozvojem potenciálu a vhledu do kritického myšlení a komunikace. Knížka obsahově i žánrově navazuje na titul Maličkosti, na které byste při výchově dětí neměli zapomínat. Sociální zralost je klíčová struktura vědomí, která je pro sociální úspěšnost nezastupitelná. Kulturní změny a především obecný život v dostatku ale sociálnímu zrání nesvědčí a tak se čtenáři dočtou, v čem je sociální zralost klíčová, jaké sociální kompetence je třeba rozvíjet a jaké důsledky plynou z toho, když to rodiče nedělají. Rozvoj osobnosti se týká především vytváření podmínek, aby děti měly kvalitní terén pro projevení svých silných stránek. A obsahuje také paletu nejběžnějších výchovných chyb. U každé z kapitol je nejen popis jevu, ale i podpora a nápady ke korekci. Poslední kapitola se týká nejvíc rodičů a dospělých. Jak se vyznat v tom, co jsou názory a fakta, nebo jak důležitý je vztah mezi příčinou a následkem. Vhled do kritického myšlení je v době přehlcené informacemi velmi dobrá pomůcka - pomáhá vyznat se v podstatě a tím i zjednodušuje hledání řešení.... celý text

Nemo78
02.01.2024 5 z 5

Kniha je smysluplná, konstruktivní, auto se nesnaží být za každou cenu hrdinou, ale vysvětluje, co, jak a proč.
Oproti jiné knize, která je hodně popularizovaná díky vulgárnímu názvu a tváří se jako odborná literatura, má tato skutečnou kvalitu.
Není jen o výchově v rodině, ale principy jsou uplatnitelné ve výchově obecně a také v komunikaci obecně.
Díky za ni

Katka900
14.12.2023 5 z 5

Úžasná, pravdivá a čtivá kniha. Doporučovala bych ji každému rodiči. U čtení jsem měla spoustu AHA momentů. Spoustu rad a doporučení na cestě k dětem.

Jiří Halda
česká, 1970
2019  90%Jsi tam, brácho?
2020  89%Maličkosti, na které byste při výchově dětí neměli zapomínat
2023  94%V každé chvíli jste mi vzorem

Kniha V každé chvíli jste mi vzorem je v