Katka244 Katka244 komentáře u knih

Návrat za úplňku Návrat za úplňku Fan Vavřincová (p)

Krásná, odpočinková, žádné zmatky v postavách, taková pohodová, třeba na cestu :-)

18.02.2018

Království meče Království meče František Niedl

Opět samé nej, dalo by se číst dál a dál. Nic jiného neplánuji, když přinesu knihu od pana Niedla. To se nedokážu utrhnout:-)

11.02.2018 5 z 5

Padlý anděl Padlý anděl Daniel Silva

Náhodné vybrání v knihovně, určitě si půjčílamu i další. Docela zajímavé ukázky z problémů arabských zemí.

11.02.2018 5 z 5

Blb na výletě Blb na výletě René Melichar

Oddechová knížka, do vlaku ideální, je potřeba občas odlehčit.

11.02.2018 4 z 5

Hra o Elišku Hra o Elišku Věra Řeháčková

Pěkný přiběh, pěkně se to četli, a židé z toho mráz po zádech. Šikana, to je snad ta nějvětší krutost, která existuje a je pořád málo trestná. Takových Elišek a Závodů je určitě moc.

30.12.2017 5 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Další krásně čtivá knížka,od které jsem se nedokázala odtrhnout. Ještě mám pár nedočtenych od p. Niedla, už se na ně těším. :-)

18.11.2017 5 z 5

Vrátím se živý Vrátím se živý Miloš Krno

Poprvé jsem četla příběh o J. Nálepkovi, když se odmyslela komunistická propaganda, tak to šlo. Napsané krásnou, barvitou češtinou.

03.11.2017

Pět dnů Pět dnů Jarmila Svatá

Když už jsme uklízeli,tak se objevily knížky, o kterých jsme ani nevěděli,že je máme. Připadala jsem si jak u čtení povinných knížek ve škole :-) Dočteno, půjde do knihobudky. A jdu číst další " skvost" :-)

26.10.2017

Platnéř Platnéř František Niedl

Opět krásné čtení od F. Niedla, jak jinak, jsou čtivé, jak začnu, jde všechno stranou a většinou se neutrhnu, až na konci. Děkuji!!!

01.10.2017 5 z 5

Zubatá za krkem Zubatá za krkem Miloslav Švandrlík

Fajn povídky,nenáročné čtení na dovolenou. Náhodně vybrané v knihovně a mistr opět nezklamal.

17.08.2017

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Opět úžasné,krásné,čtivé, ještě že mám dovolenou, nedá se od toho utrhnout. Už se těším na další díly. :-)

04.07.2017 5 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Úžasná serie od Františka Niedla, už netrpělivě čekáme na další díl. I když jsem nikdy nebyla fanda do historie a jména panovníků, kdo patřil kam... Díky knížkám se dostávám trochu do obrazu a dokonce už se vyznám i v 15. století a Lucemburkové už nejsou jen pojmy z dějepisu. Hradů už známe hodně a tak není problém si v duchu představit kudy putovali i podobu sídel. Díky FN a budeme doma číst pilně dál.

24.07.2016

Kluci první republiky Kluci první republiky Ladislav Šikola

Úžasná knížka o tom jak se žilo na horách, děti si užívali dětství,ale uměli i pomáhat a to i mezi sebou. Lidé byli bez práce a nebyly to lehké časy. Drželi však pospolu a neměli si co závidět. Pravý opak dnešní doby. Zapomínáme na to , kdo jsme a že všechno je jen pomíjivé. Bylo fajn se vrátit do časů kluků první republiky.

24.05.2016 3 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Uf,dočteno, trochu z toho mrazí, něco už pamatuji, věřím, že dodnes se v některých částech Ruska takhle žije. Jsou místa,kde je lip, ale obyčejný člověk nemá moc na výběr. Už se těším na poslední knihu Agent 6.
Dám teď nějakou dechovou. :-)

20.03.2016

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Krásná knížka, ač kočky moc nemusím, zajímavý byl i popis hospodářské krize, o které jsme u nás nevěděli, doma kolovala od jednoho k druhému, už se loučíme a jde zpět do knihovny, mohu jen doporučit :-)

21.02.2016