Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

Fialový poustevník Fialový poustevník Ota Pavel

Naprosto nefalšovaná nádhera.
Překrásná čeština pana Oty Pavla je prostě nepřekonatelná.
Velká škoda jeho předčasného odchodu.

13.10.2023 5 z 5

Jak šel táta Afrikou Jak šel táta Afrikou Ota Pavel

Některé povídky byli trochu slabší,ale jiné zase o to krásnější.

13.10.2023 4 z 5

Na co umírají muži Na co umírají muži Karel Pecka

V nejtěžších dobách se rodí nejpevnější přátelství.
Smutné,ale přesto krásné vyprávění.

13.10.2023 5 z 5

Plná bedna šampaňského Plná bedna šampaňského Ota Pavel

Teda to byla nádhera. Dnes už takhle krásně o sportu nikdo nepíše.Ač nejsem sportovec ani zarytý sportovní fanoušek tak jsem se vcítila do všech povídek a prožívala boj s hlavním hrdinou.

04.10.2023 5 z 5

Jako jo,nejni to špatná kniha.Ale..... taky mi to přišlo místama takové sterilní,no nevim jak to přesně nazvat.
Dost mi iritovala Jarmila jak Františkovy nadbíhala,přišlo mi že nemá žádnou sebeúctu a hrdost.
A když to začlo bejt konečně napínavý a nejvíc zajimavý tak přišel konec,tož doufám že pan Javůrek už pracuje na dalším dílu.

04.10.2023 3 z 5

Syn celerového krále Syn celerového krále Ota Pavel

Krásné, milé počtení.

03.10.2023 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Přiznám se, že se mi do knihy moc nechtělo.Ale pak jsem se hecla a po vlažném začátku mi příběh vtáhl do děje a já se jen těžko odpoutávala.
Už mám v knihovně zamluvenou autorčinu prvotinu.
Málokterá kniha ve vás zanechá spoustu otázek-tahle je jedna z nich.

01.10.2023 5 z 5

Čurda z Hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Čurda z Hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Miloš Doležal

Jo každý národ a každá doba má nejen své hrdiny,ale i své zrádce a kokaboranty.Co všechno s člověkem dokáže udělat moc,peníze nebo strach.

26.09.2023 4 z 5

Josephine Bakerová: Tanec jejího života Josephine Bakerová: Tanec jejího života Juliana Weinberg

No neměla holka jednoduchý život.
Ale myslím,že s tolika dětmi si ukousla příliš velkou sousto.
Velmi čtivá knížka.

26.09.2023 5 z 5

1945: Léto běsů 1945: Léto běsů Miloš Doležal

Nejvíc se mi líbil příběh sourozenců Šámalových.Jinak mi ty kapitoly přišli takové kostrbaté,moc plynule se to nedalo číst.

23.09.2023 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Teda to ale byla jízda.Kniha se čte opravdu skvěle. A ten konec,no taky jsem to nečekala.

23.09.2023 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Kniha se mi nečetla moc lehce,příšla mi taková rozvláčná.
Jako plus beru zajímavosti o slonech,hlavně vztah matky s mládětem.A dost překvapující konec.

23.09.2023 3 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Zajímavá kniha,jen si nemůžu pomoct,ale Sally mi byla strašně nesympatická.

16.09.2023 4 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Až na ten pohádkový konec je to pěkná a čtivá kniha.
Jo jo,komunisti kradli všechno majetky,peníze,děti,životy,minulost i budoucnost.

16.09.2023 4 z 5

Souostroví Gulag - 1. díl Souostroví Gulag - 1. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

No věru to není žadná odpočinková literatura.
Některé pasáže se četli pěkně ale něco jsem, přiznám se i přeskakovala.Jsem ráda že jsem se do ní pustila.

12.09.2023 4 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Paní Chalupová coby autorka zraje jako víno.
Za mě nejlepší dil z celé trilogie. Jen tedy škoda toho utnutého konce.

08.09.2023 5 z 5

Audrey Hepburnová Audrey Hepburnová Barry Paris

No určitě to je velmi rozsáhlá biografie,chvilkama mi přišlo že až moc.Místy je to až zbytečně chaotické a přelidněné.
Nejvíce se mi libil samotný závěr knihy kde autor popisuje její mise pro UNICEF.A na úplném konci jsem byla až dojatá.

24.08.2023 3 z 5

Láska ve světě lichých ponožek Láska ve světě lichých ponožek Marie Vareille

Takové dovolenkové čtení.

21.08.2023 3 z 5

Neviditelný život Eurídice Gusmãové Neviditelný život Eurídice Gusmãové Martha Batalha

Neskutečně zábavným příběhem,jak je psáno na obálce,bych to asi nenazvala.Nicméně kniha to byla úsměvná,prostě takové to dovolenkové počteníčko.

16.08.2023 4 z 5

Násilí Násilí Alexander Staffa

Také pro mne byla kniha značným zklamáním.
Spousta děje a takřka žádný přiběh.Ale hecla jsem se dočetla do konce.

14.08.2023 1 z 5