katerinad katerinad komentáře u knih

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Podle mě přeceňovaná kniha. Možná to bylo tím, že jsem se těšila až si ji přečtu, lákala obálkou i anotací, ale nakonec to nebylo takové terno jak jsem si představovala a jak to slibovalo, spíš zklamání, než nadšení po dočtení.

25.11.2014 2 z 5

Catherine Catherine April Lindner

Ani nevím jaký pocit z knihy mám, ale uvědomila jsem si u čtení, že jsem už vážně zapomněla knihu Na větrné hůrce, takže si ji budu muset zase přečíst, snad co nejdříve.
Jinak tahle kniha neurazí, ale ani mě nijak nenadchla. Vadila mi hudební scéna a všechny ty jména, které někomu jako já nic neříkali, takže to opravdu nemělo žádné hudební kouzlo. Čekala jsem trochu víc.
Ale na takové lehké večerní čtení je to dobrá kniha.

15.11.2014 3 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Kniha se dobře četla, byla napínavá a místy i strašidelná, nevím však jestli se pustím do dalšího dílu, na konci nebyla vyřčená žádná otázka, která by mě nutila k dalšímu dílu. Vlastně myslím, že by to klidně mohla být i samostatná kniha, kdyby se řádně ukončila.

05.11.2014 4 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Nějak nevím, kolik hvězd dát. Ze začátku se mi kniha moc líbila, celkový námět vracení se do domu u jezera, do kterého jste přestali jezdit z nějakého důvodu, který nám měl být osvětlen. Líbilo se mi jak autorka zmínila Amy ze své předešlé knihy a dala nám takové malé zakončení toho jak to dopadlo s Amy a Rogerem, i když se nejedná o sérii.
Kniha je určitě určena jiné věkové kategoii, ale po přečtení Amy a Roger: Na cestě, jsem si chtěla přečíst něco dalšího od autorky, jejíž styl se mi moc líbí, nutí mě se těšit na čtení a čte se neuvěřitelně dobře.
Možná to bylo tím smutným koncem, a těmi posledními kapitolami, kdy se to zhoršovalo a věděli jste že to přijde nebo tím že jsem si představovala trochu živější děj okolo Henryho, každopádně tedy se mi líbila v průběhu čtení někdy víc a někdy mín.

02.11.2014 4 z 5

Austenland Austenland Shannon Hale

Jak to tak bývá, viděla jsem jako první film, ani jsem netušila že kniha existuje, až jsem na ni jednou narazila na jednom knižním blogu a říkala si: Austenland? to jako ten film?
Po té následovalo zjišťování jednotlivých údajů o knize, a protože z filmu jsem byla nadšená, byl úžasný, rozhodla jsem se, že si přečtu i knihu.
Každopádně, když vidíte před knihou film vezme vám to to překvapení. Kniha nebyla tak dobrá jako film, některé maličkosti byli změněny. Třeba ve filmu byla Jane úplně posedlá, ale v knize mi to jako úplná posedlost nepřišla, obzvlášť když si dovolenou v Austenlandu ani sama nezaplatila. Chyběli mi nějaké scény z filmu, ale jinak se mi to líbilo. Dozvěděla jsem se spoustu věcí o oblečení, které nosili. Vždycky jsem si lámala hlavu proč mají někdy výstřih zakrytý šátkem a jindy ne, teď už vím. :)
Kdybych neviděla film, bylo by to ještě lepší.

29.10.2014 4 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Jediné co můžu vytknout je, že kniha skončila. Jednu knihu s cestováním už jsem měla za sebou a když jsem viděla tuhle musela jsem si ji taky přečíst a rozhodně splnila všechno co jsem od ní očekávala. Skvěle se četla, navíc účtenky a suvenýry z cest byli něco nového a příjemného co knihu svžm způsobem oživilo. Takže ji můžu jedině doporučit pokud se vám líbí námět cestování.

19.10.2014 5 z 5

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

na začátku kniha byla hr hr, což tak nevadilo protože šlo o postupné odkrývání toho co se stalo, kniha se mi líbila, hodně dobře se četla, halucinace, které Mara měla byli skvěle napsané, jen konec a Noahovo odhalení mi trochu zkazilo dojem, ale druhý díl si určitě přečtu

15.10.2014 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Thorne se vyšvihl a stal se mou nejoblíbenější postavou v celé sérii, předčil i vlka, který se v této knize tak moc neprojevoval. A pak je tu Cress a Thorne můj nový oblíbený pár.
Konečně se zbavili Sybil, ta byla snad všude.
Jsem zvědavá na Winter a taky na Jacina, jak se ještě vybarví. Musím prostě počkat na poslední díl, jen doufám, že to rychle uběhne.

07.10.2014 5 z 5

Kniha je bezesporu už podle názvu podivná. Když jsem si ji pořídila, po pár stránkách jsem nevěděla jestli to nebyla chyba a neměla jsem si vybrat něco jiného kvůli té podivnosti. Trochu jsem se obávala, že kniha bude nudná avšak spisovatelka to zařídila tak, aby všechny postavy byli součástí a každá část, která se zrovna odehrávala byla zajímavá a chtěli jste vědět co se děje. Už od začátku jsem přemítala, že se stane něco hrozného, když nepočítám ty vedlejší věci. Když to přišlo byla jsem upřímně v šoku, hleděla jsem na stránku a musela jsem si to přečíst dvakrát a říkala jsem jen NE, TO NE.
Takže kniha jiná, než ostatní, ale určitě stejně dobrá.

02.10.2014 4 z 5

Vějíř lady Windermerové Vějíř lady Windermerové Oscar Wilde

Nedá se říct, že by mě to nebavilo, přesto tomu chybělo takového to TO. Na druhé straně jsem četla i horší dramata a svůj účel zabavit mě při cestě autobusem to splnilo, tak čtyři hvězdy.

22.09.2014 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Ohoho! Ten vlk se mi líbí, koukala jsem sice když se to tam tak zkazilo, ale tušila jsem, že to nebude takové jaké se to tváří. Po počátečních potížích, které jsem měla s Thornem, se mi začal líbit i on. Je vidět, že tato kniha více vygradovala ke konci oproti předešlému dílu, těžko říct jestli autorka pokročila ve psaní na ještě lepší úroven nebo si to pro nás takhle chystá, aby se nějaký díl nesetkal se zklamáním. At je to tak či tak, jen směle do toho.

21.09.2014 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nemůžu se dočkat druhého dílu!
Kniha je vtipná a skvěle se čte, téma není nijak zvláště těžké, ale to vůbec nevadí. Osobně jsem též pro Maxona. Aspen - nejspíš ji má rád, ale je trochu hloupý, nejdřív chce to a potom zase tohle a nakonec něco jiného? Líbilo se mi, jak se America na konci rozhodla pro sebe ne pro nikoho jiného.

13.09.2014 5 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Od autorky jsem četla nejdříve Jestli zůstanu, která mě zase tak neoslovila, tak jsem byla trochu na pochybách jestli autorku znovu číst. Nakonec jsem si knihu pořídila a po nějaké době kdy mi kniha ležela doma jsem se do ní pustila. Hned od začátku mi byla Melánie nepříjemná a musím ji shledat nejmín oblíbenou postavou v knize. První návštěva Paříže - příjemně naladěná jsem četla stránky a čekala co dál a dál a už jsem se připravovala na nevyhnutelné, že ji Willém zmizí. Takže jsem si ji neužila tak jak jsem chtěla. Školní rok byl nudný, osobně bych ho nenatahovala tak moc, ale evidentně to vše bylo pro něco důležitého. A pak přišla druhá návštěva Paříže a ta jednoznačně stála za to a ted se už těším na druhý díl, jak to bude, jaké má Willém vysvětlení

28.08.2014 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Autorka má velmi odlehčený a svěží styl díky, kterému se kniha skvěle četla. Vzala si námět Popelky a přetvořila ho v něco zajímavé. Samozřejmě některé věci se dali tušit, když nad knihou aspoň trochu přemýšlíte, snadno vás napadne jak by to mohlo být.
Dlouho jsem se čtením otálela a nevím proč. Těším se až začnu s druhým dílem. Jediné co mi dělá starosti je, že až dočtu doposud vydané díly, budu muset nějakou dobu počkat na ten poslední.

23.08.2014 5 z 5

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

Souhlasím s --norou--
Jema nemám moc ráda, uvědomila jsem si to až po dočtení celé serie. Jinak mi přišlo že vyvrcholení knihy přišlo něka brzy a po té tam bylo ještě spousta věcí, které za finálním soubojem nemuseli bý tak roztahané, polovina se mohla vyřešit už předtím. Trochu to vzalo vítr z plachet.
Epilog no těžko říct, jediné co se mi líbilo po popisu Willovi smrti bylo jak Jem říkal, že by jí mohl vyprávět nová dobrodužství Herondalových, Lightwoodových a Fairchildových.
Magnus se prostě neudrží od Lovců stínů:) Na příbězích mám ráda když propojíte jednotlivé maličkosti, čtete čtete a pak si najednou uvědomíte, že už jste to někde viděli. Třeba Willova hvězda na rameni, kterou od té doby mají všichni. Mojí poslední otázka ke knize: Kostelník? Stejný Kostelník jako v TMI nebo jen stejné jméno?

19.08.2014 5 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Knihu jsem začala číst, zvládla jsem okolo sto stran a dál jsem se nedostala. Nebylo nic co by mě nutilo pokračovat, nic mě nezaujalo.

16.08.2014

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Kniha bezesporu příjemně napsaná, původní námět mě zaujal, ale později nějak unikl. Rychle se to seběhlo a dál nic. Čekala jsem co se stane, stále jsem čekala, už jsem byla za půlkou knihy a mé čekání pokračovalo. A potom se to stalo a já si říkala, to je všechno? Určitě tam bylo plno zajímavých témat na vyřešení, celou dobu to šlo pozvolna, moc se nedělo a ke konci se to všechno nahrnulo, ale vyřešil se jen jeden problém, když nepočítám Tima. Ráda bych třeba pokračovala v řešení problému s Nan, která se zachovala špatně a ne jako kamarádka. Ale utichlo to nějak, hlavní hrdinka se přenesla celkem lehce přes ztrátu a dál jí to zřejmě netrápilo, což mě překvapuje. Jistě hlavní problém byl určitě vážnější, ale i tak jsem čekala něco víc.
Takže kniha nebyla špatně napsaná jen tentokrát opravdu zřejmě určena pro ty čtenáře, kterým je určena a bohužel ta kategorie se na mě už nevztahuje.

06.08.2014 3 z 5

Oběť Oběť Andrea R. Cremer

Musím říct, že ještě před začátkem čtení této serie jsem byla dost na pochybách jestli mám vůbec začínat, hlavně z toho důvodu, že jsem už četla serii Drakie a když jsem si pročítala anotaci ke Smečce, přišlo mi to podobné, jen tambyli vlci. Ale jsem ráda, že jsem do toho nakonec šla, protože se mi líbila mnohem víc než série Drakie a bylo to jiné.
V poslední díle jsem začala mít ráda některé postavy, třeba Connora, který mi přišel ve druhém díle hloupý a nedospělý se svými vtípky, ale tady si mě tím už získal a taky Ethana. Vždycky mám pocit, že autorka mi to dělá schválně, když nakonec zvolí pár, který se mi líbí míň. Co jí neodpustím je smrt mého oblíbence.
Jinak 4. díl číst už nejspíš nebudu, pro mě je serie uzavřená, tímto dílem, autoři sice ne vždy vyhoví fanouškům, ale myslím, že někdy by ani neměli.

01.08.2014 5 z 5

Vzpoura Vzpoura Andrea R. Cremer

Podle prvního dílu jsem měla pocit, že se tam toho moc nedělo, přesto jsem knihu zhltla. Jen se nemůžu přenést přes Rena, prostě ne ne ne! Jnak by mě zajímalo, proč si blond hrdinky, když jsou rozrušené stříhají své krásné vlasy?

28.07.2014 5 z 5

Mechanický anjel Mechanický anjel Judith Rumelt

Musím říct, že když jsem začínala číst, myslela jsem si že na TMI to mít nebude a začátek tomu ani moc nenasvědčoval, ale pak jsem pokročila ve čtení, objevil se Will a Jem. Na konci jsem četla přímo s otevřenou pusou jaký to byl zvrat a pak co Tessa udělala, už jsem si fakt myslela, že to tak je. Nemám co vytknout, snad jen proměnlivé nálady Willa, ale i tak je to jedna z mých oblíbených postav v serii a jistě k tomu má své důvody, které se dozvím v druhém díle.

26.07.2014 5 z 5