katerina3397 katerina3397 komentáře u knih

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Dvěma slovy: Miluju to.
Vždycky jsem Levanu nesnášela, ale tohle mi otevřelo oči a ukázalo, že villains také mají svou krutou minulost. Změnilo mi to i pohled na samotnou královnu a už k ní nemám takový odpor. ^^
Určitě, pokud jste četli Cinder a zbyrtek, přečtěte si i tohle, stojí to za to!
Nemám asi ani jednu výtku, autorka je úžasná a její knihy zůstanou v mém srdci navždy. Doufám, že po Měsíčních kronikách nepřestane s tvorbou a vytvoří nějaký další skvělá svět :)

04.01.2016 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Kniha mi úplně vyrazila dech. Chbosky píše úžasně a procítěně. Příběh mě chytil a už mě nepustil a po dočtení mi hlavou vířilo tolik myšlenek, že jsem se rozhodla, že o tom musím něco napsat. :D Knihu jsem četla ve slovenštině, takže se mi četla pomaleji, ale k tomu příběhu a Charliemu mi to tak nějak sedí, takže jsem spokojená.
Je to asi jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla a budu o ní mluvit určitě ještě hooodně dlouho. Zanechala ve mě řadu pocitů a změnila můj pohled na svět. Párkrát jsem se u ní málem rozbrečela asi už jen proto, jak je dobrá a jak to musí být těžké.
Líbí se mi i ta forma dopisů, je to důvěrné, když si člověk představí, že to Charlie píše jemu.
Opravdu, doporučuju asi tak každému, protože je to něco, nad čím je třeba se zamyslet a to by měl občas udělat každý.
Dočetla jsem ji tak 10 minut zpátky a je půl druhé ráno a jdu koukat na film. :D:3

18.10.2015 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Kniha je prostě úžasná, dokonalá, boží a já nevím co ještě...
Hned od první kapitoly jsem věděla, že mě nepustí až do konce a tak se i stalo.
Příběh je úžasný a chytlavý a nikdy mi nebylo hlavního hrdiny takhle líto. Navíc je Nathan strašně super a není to tuctová knižní postava.
Kniha se zařadila k mým nejoblíbenějším. Doporučila bych ji každému, jelikož knihu miluju, ale je to jiný styl psaní (který mi sedl) a to každému sednout nemusí.
Jedním slovem - dokonalé
Už mám za sebou i dvojku a taky... Wow! Nemůžu se dočkat třetího dílu. *-* :D

02.06.2015 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Skvělá kniha, nemůžu si vynachválit. Prvních 50 stran jsem četla trochu dyl, ale jakmile se děj rozjel, začetla jsem se do knihy a nemohla se odtrhnout. Jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Musím říct, že jsem neudělala tu chybu a nedívala se první na film, který je hrozný. Oceňuju ten nápad, není na tom nic moc složitého a navíc to zaujme. Zamilujete si téměř každou postavu. :3 určitě doporučuji těm, co se líbí podobné knihy typu Hunger Games. :) nebo se prostě celkově zajímají o Sci-fi a to nejen v knihách.

05.03.2015 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Společně s Ohnivým pohárem nejlepší kniha ze série^^ myslela jsem, že to bude moc dlouhé a že se mi to nebude chtít číst, ale podstatně dýl jsem četla Relikvii smrti, která je kratší. I když tady umírá moje téměř nejoblíbenější postava, knížka je vážně super! Začátek, kdy Harry není v Bradavicích se může zdát zdlouhavý, ale má to svůj význam:)

20.09.2014 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Někde na MTV stránkách jsem četla: "Hunger Games meets X-Men" a něco na tom bude.
Může obsahovat spoilery:
Úžasná kniha. Fascinující. Geniální. Skvělá. Nemám slov. Skvělý a nečekaný zvrat. Nebo jen já jsem tak blbá a myslela si, že to je tak, jak se zdá. :D asi už jsem zblblá z těch všech ostatních knih, kde je všechno dokonalé a překlišéované. Občas jsem sice viděla v knize Selekci, ale ve výsledku to je něco jiného. Když se na to zpětně podíváme i ty Hunger Games se tam objevovaly, ale každý někde bere inspiraci, ne? Tohle nikomu nezazlívám, protože občas můžou vzniknout nové a skvělé světy jako v tomto případě. (Ale někdy vznikne něco téměř stejného, to už tak skvělé není :D) Nicméně, tu knihu zbožňuju.
Překlad se mi líbil, ale bylo tam celkem hodně překlepů. Minimálně dost na to, abych si to zapamatovala a doufala, že dvojku přeloží už bez toho.
A teď k tomu: fakt moc chci už dvojku! Ten konec! Vše na posledních stránkách, vůbec byste to nečekali. Urghhh!
Jo a ne, že by v té knize byl milostný trojúhelník. Tam je milostný čtverec. Nevím jsem fandila Mavenovi, byl strašně zlatý!!! Úplně jsem se nad ním rozplývala, ale... Ale... My, co to četli, víme svoje. :D
Žeru Mare, normálně mi knižní hrdinky vadí a preferuji chlapecké hrdiny (i když o ty je občas fakt nouze.. Potřebujeme víc knih o klučičích hrdinech! Proto se aspoň já snažím psát povídky z mužského pohledu - navíc mě to víc baví), Mare byla prostě super, i když, no, ukázalo se, že naivní jistým způsobem.
Snad si pohnou s vydáním Glass Sword. :D knihu bych doporučila všem, co se rádi nechají rozervat na kousíčky - já třeba ano. 3:D Ale ne, doporučila bych to všem, kdo mají rádi tento typ knih a i těm, co ne. :D opravdu je to skvělé - geniální. ❤
Mimochodem, dočetla jsem to ve tři ráno a teď nemůžu spát a píšu tento komentář. :D

30.12.2015

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Teda... Nevím, no. Podle mě přeceňovaná kniha. :D podle názorů ostatních jsem čekala něco strhujícího, ale dle mého jen průměrná kniha. Film se mi asi líbil víc,i když to nerada přiznávám - nejsem fanoušek filmů podle knih. :D Nápad je zajímavý, ale zpracováno by to mohlo být o dost lépe. V podstatě to je o jejím vztahu s Adamem a tak. Dávám snad přiměřené hodnocení, protože já knihou nebyla moc nadchnutá. Navíc obsahově teda nic moc - ani ne 200 stran a velké písmo, autorka si s takovým zajímavým příběhem mohla vyhrát víc.

04.01.2016 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Musím říct, že tohle jsem nečekala.
Sice jsem slýchala pochvaly a tak, ale nikdy jsem se nemohla začíst do knihy. Vždy jsem skončila u 30. strany a pak to na nějaký čas odložila. Jelikož jsem neměla o víkendu co číst, tak jsem prohledávala knihy, co jsem ještě nepřečetla a narazila na Cinder.
Možná to je tím, že knihu mám doma už asi rok a baví mě teď jiné věci, protože jsem se do knihy začetla hned a nepustila mě až do konce. Příběh byl velmi chytlavý a styl psaní mi opravdu sedl.
Navíc jsem čekala klišé ve všech směrech a žili spolu šťastně až do smrti. (Nechci spoilerovat:D) příjemně mě to překvapilo, i když jsem v klišé tak trochu doufala. :D ^^
Už sháním další díly a kniha se stoprocentně zapsala do mé TOP 10 nejlepších knih. :)

20.05.2015 5 z 5

Rebel Rebel Amy Tintera

Teda, už jsem vůbec nečekala, že to v češtině vyjde a na čtení v angličtině jsem si myslela, že první díl až tak nežeru. :D asi jsem se spletla, protože styl psaní autorky úplně miluju a musím si dát re-reading, protože si první díl absolutně nepamatuju. :D Líbilo se mi, že Amy psala i z pohledu Calluma, omg já toho kluka žeru! :D:3 smála jsem se, plakala, já nevím co ještě. Jsem ráda,že se Egmont rozhodl to vydat. ♥ Doporučuji určitě všem, co přečetli první díl.. ^^ ale přečtení prvního dílu asi navozuje přečíst i ten druhý. :D je mi líto, že v tomto fandomu není víc lidí, ale o to je asi výjimečnější. :3 prostě moje srdcovka, jedna z prvních sci-fi, co jsem četla, myslím. (nebo ne z prvních, ale prostě takové ty začátky mého čtecího boomu) :D:3

04.01.2016 5 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Skvělý nápad a suprový děj. Mě tahle kniha zaujala už ze začátku. Vždy jsem se do ní začetla. Ale mám i výtky. Wrenina povaha se znatelně a hodně měnila. Z kruté resetky z ní byla hodná a citlivá... Příběh byl vážně úžasný a dobře napsaný. Autorka není zkušená, takže jí to za velkou chybu nedávám. Ta povaha mě, ale štvala, jinak to bylo vážně skvělé. Počítám, že její další knihy, třeba z jiné série, budou už lepší a povahy postav promyšlenější. Počítám s tím, že autorka ještě prorazí, protože má talent! Čtyři hvězdičky jsou tak ideální, protože kniha má své mouchy, které určitě v dalších dílech odstraní - těším se! :) :D

05.08.2014 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Do knihy jsem se nemohla začíst.. Vždycky jsem si k ní sedla, ale přečetla jsem 10 stran a pak mě něco jiného rozptylovalo. Myslela jsem si, že je to tím stylem, kdy to píše autor, ale Harryho Pottera, která je psaný podobným stylem, jsem přečetla za 2 dny. Příběh se mi zdá dobrý, ale není dobře napsaný. Navíc jsem se v tom ze začátku moc nemohla zorientovat, řekla bych, že kdyby tenhle nápad zpracoval jiný a zkušenější autor, byla by kniha opravdu lepší! Clary mi přijde tupá, naivní a Jace blbý, postavy mají sice svou osobnost, ale ti dva, jako páreček mě vůbec nezaujali. Město ze skla se mi zdálo už lepší, ale taky jsem ho četla dlouho, proto už nečtu ty další díly. Kniha je odtažitá a mě se moc nelíbí, částečně proto, protože kamarádka o tom básnila a že je to nejlepší kniha a podobně.. Moc jsem od toho čekala a navíc mi vyzradila tolik spoilerů, že už se mi to dál číst nechce. Ale můj názor na tu knihu nezavinila jen ona, ale celkově se mi moc nelíbí.
Navíc filmové obsazení - hrůza. Až na to byl film byl udělaný vážně pěkně, jen se to moc neshodovalo s knihou.

05.08.2014 3 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Knížka se mi líbila, přečetla jsem jí za chvíli. Je to skvělý příklad toho, že ne vše musí končit happy endem. U hodně knížek se mi nelíbilo, jak skončily, i když to bylo šťastné, jde to vidět na tom, jak jsou autoři zkušení. David Levithan má osobitý styl psaní a líbí se mi, určitě si přečtu další jeho knihy. :)

05.08.2014 5 z 5