KateCullen KateCullen komentáře u knih

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Hezké zakončení, ale chyběla tomu taková ta třešnička na dortu. Nora s Patchem se stále za něčím honili, pořád něco vymýšleli a pro mě to nemělo takový šmrnc, jaký bych od posledního dílu očekávala.
SPOILER: Co se týče Nefilim, nevíme, co se s nimi stalo dál. Jestli někdo přežil, jak budou řešit otázku Chešvanu v dalších letech, kdo se postaví do čela... A s padlými anděli jsem trochu zmatená - znamená to tedy, že všichni zmizeli a na Zemi zůstal pouze Patch? Nebo se jich takhle osvobodilo víc?
Ale na druhou stranu, o překvapení se postarala Vee. Kdo by to byl čekal, že bude Nefil taky? A potom, jak Patch získal cit do těla...

07.01.2013 4 z 5

Lenobiin slib Lenobiin slib Kristin Cast

Hezký příběh, ale jaksi postrádal jiskru, která by mě vtáhla do knihy. Osud Martina byl smutný, škoda, že to takhle muselo skončit.

31.12.2012 3 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Dechberoucí pokračování úžasné série. Nejvíc se mi líbilo, že hlavní hrdinka nespadala do škatulky, kde se holkám z kluků podlamují kolena a jsou z nich úplně paf - měla přítele a nezažívala s ním nic neobyčejného - příjemná změna.
SPOILER: Co se ale týče poslední kapitoly, nejraději bych Sydney propleskla a řekla jí, aby se okamžitě vrátila. Sice má zakázáno mít jakýkoliv vztah s vampýrem nebo dhampýrem, ale prostě... je jasné, že k sobě patří, tak doufejme, že Richelle je na konci příběhu opravdu spojí. A pokud jde o Adriana, nemůžu si stěžovat. Je to prostě můj oblíbenec s nálepkou "bad boy", čímž je ještě víc sexy. Jakmile jsem ho viděla spolu se Sydney, začala jsem se usmívat jak měsíček na hnoji :)
Uvidíme, jak ještě dopadne milostný trojúhelník (nebo spíš čtyřúhelník) Jill, Treye, Angeline a Eddieho. Držím palce Eddiemu, aby mu to vyšlo s Jill, i když se tam teď nachomítla Angeline.
S Bojovníky světla nás autorka ještě určitě několikrát překvapí, co provedou, stejně jako s profesorkou Terwilligerovou, která si pro nás připraví ještě hodně kouzel. Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu!

30.12.2012 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Řekněme, že to bylo lehké a čtivé čtení. Ale vyprávění v přítomném čase mě prostě neoslovuje, upřednostňuju ten minulý. Co se týče dialogů - připadaly mi tak uměle vykonstruované, až skoro nemožné. Navíc, v každé páté větě nějaká osoba oslovuje jménem jinou - no řekněte, děláte to taky? Rozhodně to ruší celkový dojem.
Snad nejlepší, co jsem na té knize objevila, jsou e-maily. Aspoň nějaká slušná konverzace, rychle to utíká... Sice nechápu, kdo v dnešní době Facebooku si dopisuje přes maily, ale budiž.
Uvidíme, jak se příběh/nepříběh vyvine - určitě bych bez toho přežila, ale když se naskytne volná chvíle... :)

07.12.2012 3 z 5

Král Lear Král Lear William Shakespeare

Trochu méně známá hra, ale i tak dobrá. Sice nemá tak silnou katarzi jako u Romea a Julie nebo Hamleta, ale i tak se skvěle čte :)

28.11.2012 3 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

SPOILER: Tak trochu mě zklamaly ty relikvie - zjistí, že původní socha je někde pod mořem, ale proč ne, skočí do vody bez jakéhokoliv přísunu kyslíku a hned na první pokus ji najdou. To samé s Dee - nevědí vůbec, kde by mohli druhou relikvii najít, ale Luce jen něco zahlédne a okamžitě se k ní dokáže dostat.
Ale od smrti Gabbe a Molly - což mimochodem byla veliká škoda, že zemřely - to mělo spád. Hlavně ta scéna, kdy Luce zjistila, že musí zabít Dee... u té se mi chtělo brečet - ale v tramvaji plné lidí jsem se to snažila potlačit :).
Čekala jsem, že všichni budou žít šťastně až navěky na svém růžovém obláčku, ale to jsem se jaksi spletla. Jejich rozhodnutí, že se stanou smrtelníky a ani se možná nikdy nepoznají, mě šokovalo. Naštěstí se opět setkali a my se dozvěděli o pár starších postavách z knížky, ale není to ten klasický happy end, ze kterého by všichni skákali radostí do stropu, spíš si říkám, jaká je to škoda, že už se v žádném dalším životě nepotkají, že je to naposledy :)

22.11.2012 5 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Naprosto úžasný příběh, u kterého víte, jak konec dopadne, ale marně doufáte, že by se přece jen něco mohlo změnit a všechno mohlo skončit dobře. Snad nejvíce beroucí dech je scéna, kdy Esmeralda najde svou matku, ale ihned na to má být pověšena... Kdyby nebylo toho někdy až moc popisování města, ať už z ptačí z perspektivy nebo jen sálodlouhý popis Notre-Dame, určitě by kniha měla pět hvězdiček :)

10.11.2012 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Četla jsem ho dvakrát - poprvé jako povinnou četbu asi v sedmé třídě a potom na střední. Když jsem to četla poprvé, nerozuměla jsem tomu ani slovo, nepochopila jsem děj... prostě si myslím, že nechávat to číst na základní škole je blbost. Ale na střední, když už je člověk víc uvědomělý, je to hračka přečíst a musím říct, že mě to i oslovilo :)

20.09.2012 4 z 5

Žár Žár Richelle Mead

Pokud můžu soudit, tohle byl zatím nejlepší díl. SPOILER Georgina, která ztratila svoje schopnosti a bojí se jen vystrčit nos z bytu, Seth s černou duší, Roman pod ochranou Jeroma... je to spousta převratů a myslím, že se to rozhodně povedlo!

19.09.2012 5 z 5

Předurčená Předurčená Kristin Cast

Další super díl - jen mi přijde, že knížky jsou čím dál tím tlustší a přitom se tam pořádně nic neděje - SPOILER za tenhle díl se tam vlastně stalo jen to, že vyvolali kruh a spatřili smrt Zoeyiny mamky, Refaim neumřel a to je všechno... Ale vypadá to, že se blíží tak nedočkavě vyčkávaná konečná bitva, kde se všechno rozuzlí.

16.09.2012 5 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Po nekonečně dlouhé době jsem to dočetla! Děj to mělo, zaujalo mě to... ale nemohla jsem se do toho začíst. Myslím, že tady je vidět skvělá ukázka, jaký je svět na kolech, co všechno se děje, jak lidé putují od města k městu, aniž by někde měli trvalý domov...

10.09.2012 4 z 5

Špatní žáci, rebelové a jiní géniové: neslavná mládí slavných Špatní žáci, rebelové a jiní géniové: neslavná mládí slavných Luboš Y. Koláček

Kdybych tu knížku nedostala jako dárek, tak bych si jí asi nikdy nepřečetla. Ale protože jsem jí dostala, přečetla jsem si jí a musím konstatovat, že mládí géniů jsou mnohdy tak neuvěřitelná... Někdy mi vadilo, že tam není napsané, jak zemřeli nebo jaké byly jejich největší vynálezy nebo díla.

29.07.2012 4 z 5

Útok z podzemí Útok z podzemí Roderick Gordon

Ze začátku jsem musela hodně vzpomínat, jak vlastně skončil předchozí díl a postavy si tak celkově utřídit. Pak se to ale rozjelo a nešlo zastavit. Styxky podobající se kudlánkám nábožným, představení Radisty a profesora Danfortha a přidání dalších postav jako Stephanie - SPOILER jsem zvědavá, jak to Will vyřeší, když už i Elliott se přiznala ke svým citům :). SPOILER Co se týče Drakea, snažně doufám, že to přežil, o Chesterových rodičích ani nemluvě, i když takový výbuch by asi málokdo přežil... SPOILER A jak to tak vypadá, je v ohrožení celá planeta - jsem zvědavá, jak se autoři popasují s novou epidemií a schválně, co jsou Armagové vlastně zač, protože s příběhem ještě určitě hodně zahýbou...

25.07.2012 4 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Nikdy bych neřekla, že mě Dekameron tak chytí, ale opak je pravdou. Je sice pravda, že úvod byl trochu nudnější, ale příběhy byly povětšinou vtipné, ze kterých jsem si vždycky něco zapamatovala. Pro příjemné počtení určitě doporučuji!

24.07.2012 4 z 5

Země stínů Země stínů Alyson Noël

SPOILER: Jude je suprovej, schválně uvidíme, jestli je nesmrtelný nebo ne... Jinak knize nemám co vytknout - snad jen, že autorka pořád upozorňuje na Damenův pižmový pach, a když už to čtu popáté, není to nic moc... :)

05.07.2012 5 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Prostě bomba, nic jiného na to nejde říct...

25.06.2012 5 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Další báječná kniha od Jane Austenové, i když ne tak známá.

22.06.2012 5 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Na začátku se píše, že je to skutečnost, ale ostatní mě varují, abych tomu nevěřila... ale co když na tom něco je?

08.06.2012 5 z 5

Drakova přísaha Drakova přísaha Kristin Cast

Krátká vsuvka mezi ostatní díly Školy noci. A ještě vyjde Lenobiin příběh, takže se máme na co těšit.

03.06.2012 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Vůbec jsem nevěděla, co mám od knížky očekávat. Pak jsem se do ní začetla a zjistila jsem, že je to vlastně takové vyprávění o sestrách s moudry a mravním ponaučením. Ze začátku to vypadalo jako další nudná kniha, ale po chvíli jsem se do ní zakouskla a nepustila ji. Autorka vše úžasně popisuje, dá se lehko číst mezi řádky a kniha je tak ještě hezčí... Rozhodně doporučuji!

01.06.2012 5 z 5