Kate18 Kate18 komentáře u knih

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Absolutně skvělá kniha, jako každá od pana Kinga. Je velmi zajímavé dozvědět se, jak přišel na náměty k povídkám a celé pozadí jeho tvorby.
Hned úvodní povídka Míle 81 je absolutní klasika, připomíná Z Buicku 8.
Povídka Duna zase připomíná Ostrov Duma Key, ale přesto je každá jiná.
Jako další nutno vypíchnout povídky Ur, Blokáda Billy, Ten autobus je jiný svět, Opilé rachejtle, Nekrology a poslední povídku knihy Letní Bouři.

Ur je příběh o čtečkách a e-knihách a kam až čtenáře dokáží dovést. Jak se dá předpokládat, dovede Vás do jiných záhadných světů. Za mě je Ur nejlepší povídka z knihy, vtáhne do děje a soucítíte s hrdiny jako v delších dílech. Dokonalá, kingovská..

Blokáda Billy, autobus a rachejtle jsou jako ze života! A dokonalé zakončení Letní bouří, která je o konci světa.

Povídky, jak je máme nejraději.

15.08.2016 5 z 5

The Death and the Strawberry The Death and the Strawberry Tite Kubo (p)

Ičigo Kurosaki je obyčejný středoškolák, až na to, že vidí duchy. Je na to zvyklý. Ovšem jednoho dne mu do života vstoupí zvláštní dívka, která pozná, že není až tak obyčejný. Jsou napadeni zlým duchem a tím se Ičigovi zcela změní život. Rozhodne se Rukie Kučiki pomoci a ona mu předá něco ze svých schopností. Strhující první díl série.

12.05.2022 5 z 5

Knihy magie Knihy magie Neil Gaiman

Tim Hunter dostane nabídku, že může objevit svět magie, ale musí se dobře rozmyslet, protože jinou šanci již nedostane. Muži v trenčkotech mu nabídnou, že mu ukáží magii a jeden po druhém ho provádí různými magickými světy. Vezmou ho do minulosti, daleké budoucnosti i do současnosti, ale v jiné realitě. Po cestě je čeká spousta dobrodružství i nástrah. Jak se nakonec Tim rozhodne?

11.01.2022 5 z 5

Americký upír 2 Americký upír 2 Scott Snyder

Pokračování příběhu z divokých let Ameriky. Opět sledujeme životní příběh Sweeta a Pearl, jejichž cesty se sice rozešly, ale stále zůstávají spojení krví. Nacházíme se na různých místech Ameriky, kde stavba přehrady přitáhla do města podivné lidi. Ani samotná stavba přehrady není zcela v pořádku. Navíc, někdo vraždí bohaté podnikatele. V jiné časti Ameriky pak narazíme na nebohou Hettie, již osud nachystal další tvrdé rány.

23.03.2021 4 z 5

Skandál v Belgrávii (1. část) Skandál v Belgrávii (1. část) Mark Gatiss

Ách. Sherlok je prostě skvělý, potkává zajímavou ženu, o které nic neví, ale naštěstí mu pomůže dedukce.

06.03.2023 5 z 5

Skrýš Skrýš Masasumi Kakizaki

Skvělá kresba, která plně zachycuje děsivou atmosféru. Příběh plný utrpení a naděje na nový začátek, i když asi ne takový, jaký by si člověk představoval…

24.06.2022 5 z 5

Královská hra 5 Královská hra 5 Nobuaki Kanazawa

Musím souhlasit s ostatními komentáři, konec by zklamání. Nevím, jestli jsem posledních pár stran úplně nepochopila nebo teda teorie mám, ale nevím, jestli správné. Celá série byla jedna velká jízda. Začátek poslední knihy byl obzvlášť psychologický. Úkol souvisel s hodem kostkou. Do hry už bylo zapojených jen 10 hráčů a pořád chodili zprávy s tresty. Doufala jsem, že Nobuakiho pátrání přinese nějaké výsledky ohledně historie hry, ale bohužel jsme se nic moc nedozvědeli.

23.04.2022 3 z 5

2071 2071 Andrej Líbal

Kniha, která chytne a nepustí, s každou kapitolou roste napětí a vy se chcete co nejdříve dozvědět, jaký konec autor přichystal pro protagonistu. Odehrává se v Praze budoucnosti, svět je ekologicky zaměřený a ničím se neplýtvá, dominuje mu však technologie. Snad každý má vlasní komunikátor, bez kterého skoro není možné fungovat. Ulice jsou plné dronů a autonomních vozů. Ale jak se spousta lidí obává, technologie jsou snadno zneužitelné… Moc se mi líbil závěr knihy, který je hodně k zamyšlení, protože je celý příběh snadno uvěřitelný…

Celý příběh podtrhují skvělé ilustrace, díky kterým se do příběhu ještě více vcítíte.

2071 je příběh budoucnosti, ne příliš vzdálené. Vypráví o Samovi, který si jednoho dne nemůže vzpomenou téměř na nic ze svého dosavadního života. Ví, že pracuje ve firmě, která se zabývá nesmrtelností a že se pravidelně schází s kolegy. Ale proč má najednou takový výpadek paměti? Začne pátrat, co si pamatuje jako poslední a co se mohlo stát. Tím zjišťuje stále záhadnější věci, které ho mají zavést až k šokujícímu odhalení. Sam při svém hledání narazí na pár osob, které se mu snaží pomoct, jenže komu může věřit? Pátraní nás navíc zavede do více i méně známých částí Prahy, které se časem proměnily k nepoznání.

19.04.2022 5 z 5

Tulení Tulení Catana Chetwynd

Roztomilost! Jinak to popsat nejde. Milý komiks o lásce a všedních věcech. Ve spoustě situací jsem se našla.

19.04.2022 5 z 5

Druhá kniha hřbitovní Druhá kniha hřbitovní Neil Gaiman

Nik jde poprvé do školy a jeho opatrovník ho naučí, jak být téměř neviditelný, jenže Nik se zaplete s místním rváčem a už nedokáže splynout. Navíc se ve městě objeví někdo jménem Jack. Nick tak musí být na pozoru víc než kdy dřív. Jenže to by nebyl on, kdyby nespadl do nějakého maléru.

27.03.2022 5 z 5

Sunstone 1 Sunstone 1 Stjepan Šejić

Zajímavá podívaná do BDSM světa. Ally a Lisa jsou skvělé osobnosti!

05.03.2022 5 z 5

Spy x Family 1 Spy x Family 1 Tacuja Endó

Špion Soumrak dostane novou misi, musí si během pár dní najít manželku a dítě, aby mohl uspět. Začátek skvělého, dynamického příběhu, který je akční i vtipný.

27.12.2021 5 z 5

Kouř a zrcadla Kouř a zrcadla Neil Gaiman

Povedená sbírka povídek, vždy se najde pár horších, ale ve sbírce převažovaly ty dobré a skvělé. Líbil se mi Cena - kocour ochránce, Trolí most - co vše může číhat na mladého chlapce, Jezírko se zlatými rybkami a jiné povídky - kam až může sahat paměť, Vražedná tajemství - první vražda v historii, Svatební dar - jak by mohlo vypadat manželství…

08.11.2021 5 z 5

Drákula Drákula Roy Thomas

Mignolova ikonická kresba dává Draculovi ten správný hororový nádech, navíc barevné přechody a výrazná kontrastní krev mají tu pravou atmosféru. Na každé stránce jsem čekala, že vyskočí Hellboy a zasáhne do děje. Příběh Vlada “Napichovače” Dracula alias Draka je notorický známý. K ději není co dodat, zvlášť, když je komiks podle filmu, na kterém se Mignola sám podílel. Příběh o lásce, ztrátě, prokletí a bolesti ve své nejsurovější formě.

24.02.2020 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Silný příběh životem zkoušené dospívající dívky a její rodiny a známých. Anne je na svůj věk velmi vyspělá se silnou sebereflexí. Spousta dospělých by se s takovou situací nedokázala tak vyrovnat, brát vše optimisticky a s nadhledem. A hlavně s velkou a nekončící nadějí.

10.02.2020 4 z 5

Já, Ainsel Já, Ainsel Neil Gaiman

Stín s panem Středou projíždí Amerikou a hledají spojence pro nadcházející bouři. Je těžké je vůbec najít, natož přemluvit ke spolupráci. Navíc po nich jdou záhadní muži v černých oblecích, tak pan Středa Stína ukryje do malého, sněhem zapadlého městečka, kde Stín potká pár nových přátel. Městečko však není tak poklidné, jak se na první pohled zdálo a i když je Stín často na cestách, začne objevovat tajemství tohoto městečka.
Příběh se navíc prolíná s příběhy o příchodu do Ameriky v různých časových obdobích, které skvěle dokreslují atmosféru a pozadí celého příběhu.

07.07.2021 5 z 5

Návrat do minulosti Návrat do minulosti Chip Zdarsky

Spider-Man cestuje zpátky do minulosti, aby napravil zločiny, které se ještě nestaly. Má na to i pomocníky, J. Jonah Jamesona a svou skoro sestru Teresu Durandovou. Spidey se opět setká se starými známými, jako je Green Goblin nebo Doctor Oc. Každý z nich se snaží najít stopy po svém a zavede je to i k jejich vlastní minulosti. Spidey se musí starat o tetičku May, ale pak si uvědomí, že měnit minulost nejde tak snadno.

09.04.2021 4 z 5

Věčné noci Věčné noci Neil Gaiman

Vracíme se do světa Sandmana, tentokrát v krátkých příbězích o Věčných. Smrt, Touha, Sen, Zoufalství, Delirium, Zkáza a Osud, to jsou oni, každý má svůj příběh a přitom jsou všechny propojené. Ocitneme se v době, kdy byli Věční ještě mladí a hvězdy mluvily. Sen si přál najít lásku a požádal Touhu o pomoc, ta mu jeho přání splnila, ale nikdy nic není zadarmo. Podíváme se i na 15 portrétů Zoufalství, které jsou tak reálné, až je to děsivé. Smrt čeká před branou na jednom malém italském ostrově a čeká, až se křídla brány otevřou a ona bude moci na toto záhadné místo uvězněné v čase vstoupit. Delirium se tak nějak ztratí a ti, co jí slyšeli se jí musí vydat hledat. Naštěstí mají rybičky, které zpívají rybí písně. Při vykopávkách na ostrově narazí vědci na zvláštní nálezy, které vypadají jako z budoucnosti. Na ostrově je i sám Zkáza a ještě, že tak. Může lecos vysvětlit. Navštívíme i zahradu Osudu, který je slepý, ale vše vidí ve své knize, jeho zahrada je plná spletitých cestiček a stojí v ní sochy ostatních Věčných. Kdybyste měli dost času a pozorně je sledovali, všimli byste si, že se sochy hýbou...

14.02.2021 5 z 5

Tryzna Tryzna Neil Gaiman

V Říši snů probíhá poslední rozloučení s Morfeem. My všichni jsme tam byli, jen si to někteří z nás po probuzení nepamatují. Nový pán Snů dává svou říši opět do pořádku a snaží se vše uspořádat, jak to bylo a má být. Nezbývá než říct: Král je mrtev, ať žije král.

07.02.2021 5 z 5

Konec světů Konec světů Neil Gaiman

Konec světů je kniha plná příběhů zanořených do dalších příběhů. Předmluvu napsal sám Stephen King a je opravdu laskavá a přímo vás vybízí k přečtení knihy. Tentokrát nejsme ve snové říši, ale v krčmě, kde se sešla spousta různých bytostí z různých časů a světů. Všechny je svedla dohromady bouře reality. Pro ukrácení času při čekání na konec bouře si poutníci vypráví příběhy.

Příběh dvou měst je o samotáři, který ze všeho nejraději chodí po městě a obdivuje jeho krásu. Jednoho dne se ocitne v ulici, kterou do té doby neviděl.

Cluracanův příběh je zážitkem vyslance královny, který má za úkol zastoupit královnu a zajistit věsi tak, aby nedošlo ke spiknutí.

Hobův leviatan nás pro změnu zavede mezi námořníky, kteří se plaví mořem a snaží se zjistit, co se může skrývat v obrovské mase vody. Ale hlavní je samozřejmě obchod.

Mladá hvězda - Předurčují nás naše jména k životní cestě? Příběh je o mladém Prezovi, který se rozhodne změnit svět.

Rubáše z Nekropole Klejt nás naučí, jak je těžké správně porozumět obřadům a jak je správně a s citem a úctou vykonávat.

Konec světů, co je ta krčma vlastně zač? Dozvíme se to někdy?

25.01.2021 5 z 5