Kouř a zrcadla

Smyšlenky a iluze. Ve vysoce imaginativní fantazii Neila Gaimana je možné všechno. Důkazem toho je tato neobyčejná sbírka povídek. Objevíte v ní zázračné vynálezy a podivuhodné postavy: postarší ženu, která ve starém krámku objeví svatý grál, vystrašeného chlapce smlouvajícího o svůj život se zlým trolem žijícím pod mostem u trati, mladý pár, který dostane svatební dar, jenž postupně odhaluje děsivé alternativy jejich manželství. Kouř a zrcadla omámí vaše smysly a dotkne se vás u srdce – a bude vás strašit ve snech. 1. vydání. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/104195/kour-a-zrcadla-smyslenky-a-iluze-104195.jpg 4.1274
Povídky, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Polaris

Smoke and Mirrors (1998)

Kniha Kouř a zrcadla

jockel

Povídkové knihy moc nemusím, ale Gaiman je můj oblíbený autor, tak jsem ji přečetl. Některé povídky se mi líbily více (Rytířství, Mikuláš byl, Trolí most, …), některé méně.

MayaBu
06.08.2018

Povídkových knih jsem zatím moc nečetla, ale tahle se mi vcelku líbila. Byla místy nápaditá, místy překvapující, jindy plná tajemna, prostě byla tak nějak správně gaimanovská :).
Samozřejmě se mi některé povídky líbily víc a některé míň (mezi ty dobré řadím Svatební dar, Rytířství, Trolí most, andělská Vražedná tajemství a netradiční Sněhurku Sníh, zrcadla, jablka. Naopak Sněden, Chladné barvy a částečně i Královna nožů šly mimo mě.) 3,5*

Elea
12.10.2017

Neskutečná fantazie autora, vynikající povídky, o některých musím stále přemýšlet (např. Můžeme to pro vás zařídit ve velkém, Babycakes), Sněhurka už vždy bude jiná.

vilis
05.08.2016

Už je to pár let, co jsem naposledy četl celou knihu, takže horko těžko vzpomínám. "Rytířství" mi ale uvízlo v hlavě. Svou poetikou, obrazotvorností, obyčejností, jednoduchostí a samozřejmostí, která mě dostává do kolen pokaždé, co si jí znovu a znovu čtu.
Tohle je Gaiman.

misantroop
31.05.2016

Další kniha povídek od mého oblíbeného autora, která se mi ocitla v rukou. A jako vždy mě některé vyrazily dech a některé mě oslovily méně. Skoro vůbec mě pak neoslovují pokusy o poezii v podání tohoto, pro mě jinak geniálního spisovatele. Ve sbírce je výrazně více zmínek o sexu než je u Gaimana zvykem. Předposlední povídka "Vražedná tajemství" vyšla i jako komiks. Všemu kraluje poslední povídka, která Vašim představám patřícím k pohádkám otočí kormidlo úplně jiným směrem než Vás kdy vedla Vaše dětská fantazie.

Pavluška33
06.01.2016

Můžeme to pro vás zařídit ve velkém...z toho mi došel dech. Gaiman musí mít v hlavě neskutečné peklo se všemi jeho kruhy, když se zamýšlí nad takovými věcmi. A já jeho peklo sdílím, protože ty jeho šílené (neskutečně hluboké) myšlenky čtu

Sajamel
29.11.2015

Má první od Gaimana. Různorodost knihy mě zastihla zcela nepřipravenou, v průběhu knihy mě dostávala pravidelně do kolen – naladila jsem se na jednu skladbu a druhá mě přelaďovala jinam. Někdy mě to mírně mrzelo, jindy jsem byla ráda, že čtu švédský stůl.
Převládají ovšem dojmy ryze pozitivní!
Nejvýše hodnotím: "Vymetač snů", "Sněden".

vajglik
18.11.2014

Výborné! Od teď vnímám Sněhurku trochu jinak....