Kate18 Kate18 komentáře u knih

Sémě zkázy Sémě zkázy Mike Mignola

Hezké seznámení s hlavními hrdiny, Hellboyem, Liz a Abem. Hellboy se musí utkat s tím, co napadlo jeho otce.

21.07.2019 5 z 5

Příliš hlučná samota (komiks) Příliš hlučná samota (komiks) Valérie Berge

Zvlaštní příběh Haňti, který miluje knihy. Je vzdělaný, ale kvůli režimu pracuje v lisovně papíru. Musí lisovat své milované knihy a tak si alespoň čte úryvky z těch, které mají skončit v jeho lisu...

14.06.2019 3 z 5

Neuvěřitelné příběhy Neuvěřitelné příběhy Mike Mignola

Naprostá dokonalost! Když se spojí spousta skvělých lidí a každý po svém zpracuje svůj příběh Hellboye. Tolik neuvěřitelných příběhů a zpracování. Nadhera ????

10.06.2019 5 z 5

Rock Comix Rock Comix Sebastian Schrank

Komiksy o horolezectví, celkem zábavné, určitě vhodné pro horolezce, každopádně pro někoho, kdo se tomu trochu věnuje :)

22.04.2019 3 z 5

Prokletí vran Prokletí vran Paul Tobin

Geralt z Rivie a Ciri se tentokrat za praci vydaji do Novigradu. Opet skvele graficky zpracovany a napinavy pribeh.

12.04.2019 4 z 5

Tři úkoly pro Klytoru Tři úkoly pro Klytoru Dan Černý

Dan Černý je skvělý! O tom snad nemůže být pochyb. Skvělá tvorba

22.02.2019 5 z 5

Krasny napad a krasne ilustrace, celkove hezke zpracovani zivotnich pribehu zajimavych zen. Jen je skoda, ze je v knize tolik chyb ☹️ Nekdy slova chybi a nekdy prebyvaji, uz dlouho jsem nevidela knihu s tolika chybami...

03.11.2018 3 z 5

KalendaMeron KalendaMeron Ivan Mládek

Už je to nějaký ten patek co jsem to četla, ale zrovna mi ji připomněl děda, který ji má z knihovny. Knížka byla opravdu zábavná.

15.02.2020 5 z 5

Batman / Želvy nindža: Adventures Batman / Želvy nindža: Adventures Matthew K. Manning

Setkání želv a Batmana proběhne za zvláštních okolností. Z Arkhamu zmizí vězni bez jediné stopy a kamerového záznamu. Hrdinové musí zjistit co se stalo a jak dostat všechny zpátky do vězení. Problém bude multidimenzionální, protože najdou brány, které vedou do jiné dimenze. Želvy myslí, že ví, kdo to má na svědomí. Potvrdí se jejich podezření?

02.02.2020 4 z 5

Probuzení Probuzení Marjorie Liu

Maika Půlvlčice přežila kataklyzmatickou válku mezi lidmi a arkaniky. Na cestu jde s Lištičkou Kippou, která je prostě krásná a taky odvážná. Potkají další lidi i nelidi a musí poznat, kdo je přítel a kdo ne. Připojí se k nim mistr Ren, dítě Ubasti. A přitom má v sobě Maika něco děsivého, co se právě probudilo.

26.01.2020 5 z 5

Mr. Misery Mr. Misery Jason Aaron

Doctor Strange má své velké tajemství, které se nyní dere na svět ve své plné síle. Mister Misery unese Strangeova blízkého přítele a Strange se ho snaží zachránit. Zavolají ho do nemocnice, kde se začnou objevovat jeho staří pacienti, kteří mají najednou obří nádory. Doctor je chce znovu zachránit operací, ale nezvládne to bez pomoci Thor. Se svou knihovnicí Zelmou se pak vydá na cestu, která je zavede úplně jinam, než kam měli namířeno. A nakonec se ještě pustí do oprav v domě.

26.01.2020 5 z 5

Černá sféra Černá sféra Rob Williams

Sebevražedný oddíl se vydává na svou další misi. Mají za úkol najít kosmickou zbraň zvanou Černá sféra na tajné ruské základně někde uprostřed oceánu. Na základně na ně čeká spojka, která jim má pomoci, ale není to to jediné, co na ně čeká. Objeví se tam i Vyhlazovací brigáda, jejich ruský protějšek. A Černá sféra není jen tak obyčejná zbraň...

08.01.2020 4 z 5

Smrt: Vysoká cena za život Smrt: Vysoká cena za život Neil Gaiman

Opět se setkáváme se smrtí a jejím pozitivním přístupem k životu. Setká se s mladým chlapcem, který je rozhodnutý spáchat sebevraždu. Stráví spolu celý den a díky optimismu Smrti se seznámí s novými lidmi. Také postkají Šílenou Hettie, která má na Smrt zvláštní požadavek...

04.01.2020 5 z 5

Hra o trůny #4 (komiks) Hra o trůny #4 (komiks) Daniel Abraham

Jde do tuhého a rody spolu začínají válku o moc. Téměř všechny rody jsou do války zapojeny. Dothrakové se vydali drancovat blízká města a Khal drogo byl raněn. Denearys za chvíli čeká porod a ze svých dračích vajec cíti vyzařující telo. Dojde k několika zvratům.

04.11.2019 5 z 5

Hra o trůny #2 (komiks) Hra o trůny #2 (komiks) Daniel Abraham

V pokračování se Tyrion vydává od Zdi zpátky do Králova přístaviště. V té samé době Catelyn odjíždí z Kralova přístaviště. Cestou potká někoho, kdo by podle důkazů, které má k dispozici, mohl být zodpovědný za pokus o vraždu. Eddard zjišťuje, jak zemřel Jon Aryn, bývalý králův pobočník. Skolila ho vážna nemoc nebo byl zavražděn? A kvůli čemu by ho mohl chtít někdo zavraždit?

02.11.2019 5 z 5

Batman: Noc nestvůr Batman: Noc nestvůr James Tynion IV

Na město Gotham se řítí bouře. Batman a jeho team začnou pomáhat s evakuací města. Protože jsou očekávané povodně, snaží se dostat obyvatele města do bezpečí ve vysoko položené jeskyni. Jeskyně však možná není tak bezpečné místo, jak se všichni domnívali. Navíc ve stejnou chvíli se ve měste začnou objevovat různé nestvůry. Jak si s tím hrdinové poradí?

20.10.2019 4 z 5

Moby Dick: Bílá velryba (komiks) Moby Dick: Bílá velryba (komiks) Lance Stahlberg

Klasika v novém kabátu. Snad všichni aspoň z doslechu znají Moby Dicka, bílou velrybu. Komiksové zpracování je ideální pro ty, co chtějí mít trochu přehledu, ale třeba nemají čas na přečtení celé knihy. Izmael se shodou náhod setká s divochem Kvíkvegem. Tomu padne do oka a stanou se z nich přátelé, kteří se spolu vydají hledat velrybářskou loď, na které by mohli plout. Jednu takovou najdou, ale jeden námořník v přístavu je varuje před kapitánem lodi Achabem. I přes to se Izmael s Kvíkvegem přidají k velrybářské posádce na jeho lodi. Až pozdeji zjistí, že co se povídá o jejich novém kapitánovi je pravda. Kapitán má na mysli jediné: odplatu, pomstu a zášt vůči Moby Dickovi, který ho připravil o nohu. Ale Podle námořníků, kteři Moby Dicka viděli nebo o něm slyšeli myslí Moby Dick na to samé. Posádka je na širém moři a má příznivý vítr... ale je vážně příznivý?

03.09.2019 4 z 5

Ve stínu šumavských hvozdů Ve stínu šumavských hvozdů Džian Baban

Karl ben Nemsi (jeden z aliasů Old Shatterhanda), Barbora (alias Božena Němcová) a Alí Telvfík jako úhlavní nepřítel Karla. Co kdyby Božena Němcová ilustrovala Babičku, všichni byli nazí a ona usilovala o změnu světa, ve kterém by podle ní byly samé ženy a ještě navíc nahé? Slátanina? Tak bohužel tak na mě působila tato kniha. Karl je nejspíš vtělením ztraceného nezveřejněného románu Karla Maye, který byl nalezen po jeho smrti zahrabaný v uhlí ve sklepě jeho vily Shatterhand v Radebeulu u Drážďan. Jedná se o jeho poslední chlapecké dobrodružství, které konči nečekanou erotickou scénou...

08.08.2019 2 z 5

Dilbert: Schůzky s blbcem odkládejte na neurčito Dilbert: Schůzky s blbcem odkládejte na neurčito Scott Adams

Sbírka stripů o Dilbertovi a Dogbertovi na všechna možná i nemožná témata. Bezva odpočinková kniha, u které se člověk pobaví a zasměje.

29.07.2019 4 z 5

Mistr a Markétka: grafický román Mistr a Markétka: grafický román Andrzej Klimowski

Klasika zpracovaná moderní formou komiksu. Prolínají se v něm mistrův život a jeho dílo. Jaké zvláštnosti se mohou stát v Moskvě a literárním klubu...

19.06.2019 3 z 5