Neuvěřitelné příběhy

Poznejte Hellboyův svět pohledem slavných komiksových tvůrců. Hellboy bude na své pouti čelit obřím netopýrům, démonickým dětem a dalším stvůrám, jaké si jen dovedete představit. Kromě členů Ú.P.V.O. se tu setkáte s mytickým bojovníkem za spravedlnost Humrem Johnsonem, babou Jagou i Kostějem Nesmrtelným. Stačí jen nasednout na zrezivělou raketu a ponořit se do hlubin hellboyovského vesmíru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/378158/neuveritelne-pribehy-ZOU-378158.jpg 4.228

Hellboy

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Comics Centrum

Hellboy: Weird Tales Omnibus, 2014

Kniha Neuvěřitelné příběhy

Disease

Jako u každé antologie, i tady se najdou slabé kusy. Plusem je místy humornější poloha (i když občas zabředne do trapnosti) a netradiční kresba (i když ne vždy mi sedla). Každopádně celkově příznivé dojmy, určitě se k tomu časem vrátím.

Kate18

Naprostá dokonalost! Když se spojí spousta skvělých lidí a každý po svém zpracuje svůj příběh Hellboye. Tolik neuvěřitelných příběhů a zpracování. Nadhera ????

3DD!3
24.06.2018

Některé povídky jsou fantastické (i řádně hororové) a krásně nakreslené, ale některé bych vyhodil a schoval někam do krabice. Mile mě překvapilo, že ne všechny povídky jsou o Hellboyovi a soustředí se na vykreslení vedlejších postav nebo historie (úvodní vyprávění o Kostěji Nesmrtelném je geniální), případně doplní informace k jiným příběhům. Věnování Honzovi Kantůrkovi, poslední knihy, kterou přeložil, chytne za srdce.

FireOfFilth
17.05.2018

Úvodní troje povídky byly úžasné, klasické Hellboyovské příběhy plné tajemná a záhad, akorát že se jich samotný pekelník neúčastnil. První dvě z nich dokonce napsal sám Mignola a nakreslil Guy Davis, kreslící Ú.P.V.O. .
Další z povídek, které byli spíš humorné než vážné byl Půlnoční kovboj. Která hned připomene povídku Lívance. Tuto historku napsal a nakreslil sám Eric Powell, a je to vidět. Jeho humor je skvělý, fakt mě baví. Malý Hellboy mi tu dost připomíná Frankího z Goona, taková ta jeho humorná vážnost.
Pastvou pro oči je Lázeň, která je fantasticky nakreslena tužkou.
Poslední povídka knihy Moje dovolená v Pekle, která mi přišla svým zpracováním a pojetím jako nejzajímavější co tu můžeme naleznout.
Za to například Love story mi vůbec nesedla, místy mi přišla i dost nepřehledná.
A jako největší blbost mi přišla povídka Přestávka, která byla opravdu otřesná a byl bych tak nějak nejradši kdyby v této knize nebyla.
Celkově tuto knihu hodnotím velmi pozitivně a pro milovníky Hellboye se jedná samozřejmě o povinnost.

DennisMoore
01.05.2018

Větší macek než Pražský upír... A přesto v něm na rozdíl od něj není jediná slabší povídka. Naopak všechny jsou super, každá trochu jiná a je vidět, že autoři si mohli dělat, cokoliv chtěli, a také to dělali. Pro černohumornou pointu se tu samozřejmě nechodí daleko, ale není to vždycky jenom sranda, oč v Neuvěřitelných příbězích kráčí.___P.S. Kniha je věnována "památce Honzy Kantůrka", což je samozřejmě v pořádku a zahřeje to u srdce. Bohužel hned v úvodu se několikrát opakuje jedna a ta samá chyba - Guillermo del Toro totiž není "del Torro".