Kate18 Kate18 komentáře u knih

Návrat do minulosti Návrat do minulosti Chip Zdarsky

Spider-Man cestuje zpátky do minulosti, aby napravil zločiny, které se ještě nestaly. Má na to i pomocníky, J. Jonah Jamesona a svou skoro sestru Teresu Durandovou. Spidey se opět setká se starými známými, jako je Green Goblin nebo Doctor Oc. Každý z nich se snaží najít stopy po svém a zavede je to i k jejich vlastní minulosti. Spidey se musí starat o tetičku May, ale pak si uvědomí, že měnit minulost nejde tak snadno.

09.04.2021 4 z 5

Kocour v klobouku Kocour v klobouku Dr. Seuss (p)

Hezká knížka pro děti, která se bohužel v češtině nerýmuje tolik, jako třeba Grinch. Ale hravost a ilustrace jsou bezva a děti kniha určitě na nějakou chvíli zabaví.

29.03.2021 4 z 5

Americký upír 2 Americký upír 2 Scott Snyder

Pokračování příběhu z divokých let Ameriky. Opět sledujeme životní příběh Sweeta a Pearl, jejichž cesty se sice rozešly, ale stále zůstávají spojení krví. Nacházíme se na různých místech Ameriky, kde stavba přehrady přitáhla do města podivné lidi. Ani samotná stavba přehrady není zcela v pořádku. Navíc, někdo vraždí bohaté podnikatele. V jiné časti Ameriky pak narazíme na nebohou Hettie, již osud nachystal další tvrdé rány.

23.03.2021 4 z 5

Americký upír Americký upír Stephen King

Když jsem zjistila, že King napsal komiks, hned jsem věděla, že to chci číst. Spojení mých nejmilejších :) Žádní sladcí upírci, ale konečně pořádně krvavá podívaná. Co taky čekat od Kinga. Příběh o Skinnerovi Sweetovi se odehrává ve dvou časových úrovních. Příběh nám vypráví Will Bunting, který byl svědkem velmi podivných událostí. Popisuje svůj román Zlá krev, který vydal jako fikci, i když se většina zakládala na pravdě. Dozvíme se, jak se Sweet stal upírem a jakým druhem upíra, protože to je nový, americký upír. V současnosti se setkáme s mladými slečnami, které přišly do L.A. a touží se stát herečkami. Zatím mají jen malé komparzní role, ale to se má změnit, když Pearl jeden významný muž pozve na svůj večírek. To ji navždy změní život.

07.03.2021 4 z 5

Válka Válka Brian Azzarello

Prvorozený se snaží dostat do civilizace za pomoci své “zachránkyně”. Cestou je ale zarazí Poseidon, který má nabídku, kterou nemůžou odmítnout. Diana se pak v Londýně setká s Prvorozeným, který si nárokuje trůn. Myslí si, že on je dítětem z proroctví, ale co když se mýlí? Na scéně se ukáže celá Dianina parta včetně Oriona, který je vezme do Nové Genesis. A nakonec se strhne neskutečná bitva, do které významným dílem přispěje sám Válka.

04.03.2021 5 z 5

Vůle Vůle Brian Azzarello

Na začátku je příběh o Dianině minulosti, která je velmi zajímavá. Diana má narozeniny a musí prokázat svou odvahu jako každá Amazonka. Po oslavě ji osloví muž, který se stane jejím učitelem a nakonec se díky němu utká s nebezpečným Minotaurem. Dál už pokračuje příběh z minula. Diana se ujala vyhnané Héry a dál se snaží získat Zolino dítě. Snaží se sehnat další spojence a přitom netuší, že na druhé straně světa se objevil někdo velmi mocný, kdo usiluje o trůn. Diana nakonec spojence sežene a s jedním nečekaným se vydá zachránit dítě z říše, kam ho ukryl jeho únosce.

01.03.2021 5 z 5

Odvaha Odvaha Brian Azzarello

Wonder Woman se snaží dostat do podsvětí, aby zachránila svou těhotnou přítelkyni Zolu. Pomáhá ji v tom Erós, Hermes a další bohové a bastardi Dia. S Hermesem, poslem, není problém se do podsvětí dostat, horší bude dostat se zpátky, hlavně když Hádes chystá podlou past. Navíc se do věci zapojí spousta dalších bohů, přeci jen, pořád jde o Diuv trůn na Olympu.

26.02.2021 5 z 5

Krev Krev Brian Azzarello

Diana se zaplete do ochrany mladé slečny, která je těhotná s nevhodným mužem nebo lépe řečeno se špatným bohem. Svedl ji sám Zeus a jeho žena Héra teď touží po pomstě. Diana se díky tomu setká s několika dalšími bohy a zvláštními osobnostmi.

23.02.2021 4 z 5

Lovci snů Lovci snů Neil Gaiman

(SPOILER) Nádherný příběh z Japonska, kde se vsadila liška s jezevcem, že vyžene mnicha z jeho chrámu a v sázce prohrála své srdce. V Kjótu žije muž, který umí ovládat démony a kouzlit, ale má strach. Chtěl by být silný jako tento mnich ve vzdáleném zapomenutém chrámu. Tak se na něj rozhodne za pomoci tří žen zaútočit ve spánku, protože mnich nesmí zemřít násilnou a bolestivou smrtí, pokusí se ho přemoci ve snu. Lištička se ho pokouší zachránit a naštěstí je přítomen i pán Snů.

14.02.2021 5 z 5

Věčné noci Věčné noci Neil Gaiman

Vracíme se do světa Sandmana, tentokrát v krátkých příbězích o Věčných. Smrt, Touha, Sen, Zoufalství, Delirium, Zkáza a Osud, to jsou oni, každý má svůj příběh a přitom jsou všechny propojené. Ocitneme se v době, kdy byli Věční ještě mladí a hvězdy mluvily. Sen si přál najít lásku a požádal Touhu o pomoc, ta mu jeho přání splnila, ale nikdy nic není zadarmo. Podíváme se i na 15 portrétů Zoufalství, které jsou tak reálné, až je to děsivé. Smrt čeká před branou na jednom malém italském ostrově a čeká, až se křídla brány otevřou a ona bude moci na toto záhadné místo uvězněné v čase vstoupit. Delirium se tak nějak ztratí a ti, co jí slyšeli se jí musí vydat hledat. Naštěstí mají rybičky, které zpívají rybí písně. Při vykopávkách na ostrově narazí vědci na zvláštní nálezy, které vypadají jako z budoucnosti. Na ostrově je i sám Zkáza a ještě, že tak. Může lecos vysvětlit. Navštívíme i zahradu Osudu, který je slepý, ale vše vidí ve své knize, jeho zahrada je plná spletitých cestiček a stojí v ní sochy ostatních Věčných. Kdybyste měli dost času a pozorně je sledovali, všimli byste si, že se sochy hýbou...

14.02.2021 5 z 5

Tryzna Tryzna Neil Gaiman

V Říši snů probíhá poslední rozloučení s Morfeem. My všichni jsme tam byli, jen si to někteří z nás po probuzení nepamatují. Nový pán Snů dává svou říši opět do pořádku a snaží se vše uspořádat, jak to bylo a má být. Nezbývá než říct: Král je mrtev, ať žije král.

07.02.2021 5 z 5

Blahovolné Blahovolné Neil Gaiman

Opět se setkáváme se s tvory ze snění i ze světa bdících. Lytta ztratí svého syna Daniela a vydá se ho hledat. Cestou narazí na zvláštní věci i osoby, které by ji mohli pomoci syna najít. Pán snů stvoří nového Korinťana, který si pamatuje náhodné věci ze své předešlé inkarnace. Ale sám Morfeus není ve své kůži. Zná svůj osud a je s ním smířený, proto podnikne jisté kroky. Blahovolné se spojí s Lyttou a chtějí splnit své poslání, zatímco Delirium stále hledá svého ztraceného pejska.

05.02.2021 5 z 5

Konec světů Konec světů Neil Gaiman

Konec světů je kniha plná příběhů zanořených do dalších příběhů. Předmluvu napsal sám Stephen King a je opravdu laskavá a přímo vás vybízí k přečtení knihy. Tentokrát nejsme ve snové říši, ale v krčmě, kde se sešla spousta různých bytostí z různých časů a světů. Všechny je svedla dohromady bouře reality. Pro ukrácení času při čekání na konec bouře si poutníci vypráví příběhy.

Příběh dvou měst je o samotáři, který ze všeho nejraději chodí po městě a obdivuje jeho krásu. Jednoho dne se ocitne v ulici, kterou do té doby neviděl.

Cluracanův příběh je zážitkem vyslance královny, který má za úkol zastoupit královnu a zajistit věsi tak, aby nedošlo ke spiknutí.

Hobův leviatan nás pro změnu zavede mezi námořníky, kteří se plaví mořem a snaží se zjistit, co se může skrývat v obrovské mase vody. Ale hlavní je samozřejmě obchod.

Mladá hvězda - Předurčují nás naše jména k životní cestě? Příběh je o mladém Prezovi, který se rozhodne změnit svět.

Rubáše z Nekropole Klejt nás naučí, jak je těžké správně porozumět obřadům a jak je správně a s citem a úctou vykonávat.

Konec světů, co je ta krčma vlastně zač? Dozvíme se to někdy?

25.01.2021 5 z 5

Kroniky Legie 3 a 4 Kroniky Legie 3 a 4 Fabien Nury

Příběh pokračuje nebo možná lépe řečeno, příběh se odhaluje. Vrátíme se zpět na začátek, kdy byli bratři Vlad a Radu teprve malí chlapci a otec je i přes svou lásku k nim musel dát jako záruku svého vazalství. V Sultánově paláci se jednoho dne objeví starý tulák, který tvrdí, že má v krabici černého a bílého štíra, kteří v sobě ukrývají veškeré vzpomínky lidstva. Vlad po těchto znalostech zatouží. Pak se posouváme v čase a sledujeme životní příběhy obou bratrů, které se stále protínají. A dříve či později se do sebe bratři pustí ve velké hře.

24.01.2021 3 z 5

Zatracen navěky Zatracen navěky Mike Mignola

Sir Edward Grey se přesunul na divoký západ. Hned po příjezdu se snaží sehnat nějaké informace, ale jeho vyptávání neskončí dobře. Naštěstí se mu za pomoci neznámého muže povede dostat pryč, tím však jeho dobrodružství teprve začíná. Putují po prérii, kde narazí na zvláštní ženu, která je podle názoru Edwardova doprovodu čarodějnice. Pravda se teprve ukáže...

12.01.2021 4 z 5

Ve službách andělů Ve službách andělů Mike Mignola

Sir Edward Grey, ve viktoriánském Londýně proti své vůli přezdívaný Lovec čarodějnic má nový případ. V Londýně je nalezeno několik těl, které na první pohled nejeví známky násilí, přesto nemají žádné tekutiny a ani okolo není ani kapka krve. Sir Edward se pouští do případu, protože má tušení, co se za těly skrývá. Realita je vážnější než čekal, zavede ho až k tajnému londýnskému spolku Bratrstvo slunečního boha Ra. Co s tím mají společného? A kam až sahá jejich moc?

07.01.2021 4 z 5

Orange. Kniha první Orange. Kniha první Ičigo Takano (p)

Romantika, ale s takovou sílou, že vás to rozloží. Ze začátku se zdá, že je to romanťárna ze střední, ale ne tak docela. Nacházíme se ve městě Macumoto v prefektuře Nagano, kde Naho a její kamarádi chodí do školy a po škole spolu tráví čas jako normální teenageři. Chodí do kavárny a nakupovat. Jednoho dne se sem přistěhuje Kakeru z Tokia a seznámí se s nimi. Pak se stane zvláštní věc, Naho dostane dopis od svého budoucího já, dopis z doby, kdy ji bude 26 a píše si, čeho v životě lituje a čemu by se sama měla vyvarovat.

07.01.2021 5 z 5

To bylo tvé jméno. 01 To bylo tvé jméno. 01 Makoto Šinkai (p)

Dívka z malé vesničky, ve které se dodržují prastaré tradice si přeje stát se klukem z Tokia. Myslí si, že to musí být skvělé, anonymní a bezstarostné. Doma na vesnici si každý vidí do oken a ví o každém pohybu. Zdá se jí, že se jí tento sen splnil, ale myslí si, že to byl opravdu jen sen. Jenže co když se opravdu vymění? Co se vlastně dělo, když byla v těle někoho jiného. Mají spolu zvláštní propojení.

20.12.2020 5 z 5

Most hrdinů Most hrdinů Masaši Kišimoto

Mise pokračuje, Naruto a ostatní musí chránit svého klienta, který se snaží dokončit most, který by mohl pomoci jeho vesnici. Proti nim se postaví nindžové, které si najal proradný obchodník. Naruto během boje zjistí, že nindžové jsou vlastně jen nástroje stvořené k zabíjení, ale smíří se s tím?

15.12.2020 5 z 5

Pro své sny Pro své sny Masaši Kišimoto

Naruto, Sakura, Sasuke a Kakaši pokračují ve své misi. Ve vesnici potkají malého chlapce, který se skoro ve všem podobá Narutovi, ale přes to nebo možná právě proto je na něj Naruto zlý. Mistr jim uloží trénovat šplhání na stromy, ale bez použití rukou! Následně jdou doprovázet svého klienta a padnou do nečekané pasti, budou muset použít všechny své nově získané dovednosti, ale bude to stačit?

14.12.2020 5 z 5