Kate.S Kate.S komentáře u knih

Adrian Mole a zbraně hromadného ničení Adrian Mole a zbraně hromadného ničení Sue Townsend

Šestý díl Adrinových deníků mi prozatím přišel nejslabší. Ale přesto jsem se dobře bavila, kniha zajisté humor nepostrádá. K Marigold jsem si vytvořila úplnou averzi a Adrian mi pak lezl na nervy, když se s ní nedokázal rozejít. Je mi líto, že Willima odjel do Nigérie a v knize nevystupuje. Oblíbila jsem si Glenna prostřednictvím dopisů.

16.05.2013 3 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Kniha se mi dobře četla. Je psaná poutavě. Není sice nejlepší, co se týče knih na podobný způsob, ale špatná také není. Postavy mi však byly cizí. Nedokázala jsem se do nich nijak vžít a ztotožnit se s nimi. Ani mi nebyly nijak zvlášť sympatické, vyjímaje postavu dědečka, který mi z celé knihy přišel nejzajímavější. Po dočtení ani netoužím zjistit, jak tento příběh skončí, takže pokračování číst nehodlám. Ale jinak to byla taková oddychovka. Rozhodně ale nedosahuje kvalit například ságy Hunger Games:)

16.05.2013 3 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Kniha se mi velice líbila. Úplně mě vtáhla do děje a nemohla jsem se od čtení vůbec odtrhnout, takže to skončilo tak, že jsem knihu přečetla za velmi krátkou chvíli. První díl této série považuji prozatím za nejlepší knihu od Meg Cabotové. Líbil se mi děj i postavy. Nejpříjemnější mi je postava ducha Jesseho. Je škoda, že je mrtvý, protože by se mi líbilo, kdyby se dal dohromady se Suze:) Určitě si přečtu i další díly a budu doufat, že budou také tak povedené.

01.05.2013 5 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Dobře jsem se pobavila. Je to zábavná kniha a Adrian a jeho hlášky mě často dostaly. Je to takové oddychové čtení a jsem ráda, že jsem na sérii narazila. Už se chystám na další díl:) Mezi moje oblíbené postavy patří samozřejmě Adrian a jeho babička. Knížka je podle mě určena vše a nejen mladším čtenářům. Ti se s Ardianem ztotožní a ti starší zase zavzpomínají. Adrian srší anglickým humorem a získal si mě už u první stránky.:)

27.04.2013 5 z 5

Lví král Lví král Walt Disney

Lví král je krásná pohádka, na kterou jsem jako malá koukala nonstop. Líbily se mi chytlavé písničky a když je Simba donucen utéct, tak jsem dokonce pokaždé brečela.:) První díl je nejlepší, ostatní již nemají takový dobrý spád. Ještě pořád se na Lvího krále koukám v televizi, protože se na to dá koukat a je to opravdu příjemná pohádka, u které nemusíte vůbec přemýšlet.

21.04.2013 5 z 5

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Velké zklamání. Na Robokalypsu jsem se těšila, ale po několika přečtených stran jsem ji odložila. Proč? Vadí mi knihy, kde se píše občasným vulgárním jazykem. Prostě se mi vyjadřování nelíbilo, takže hodnotit nebudu, když jsem nepřečetla. Ale vypadalo to na věru zajímavý příběh...

28.03.2013

Příliš velké sousto Příliš velké sousto Meg Cabot

Tento díl se mi stoprocentně líbil víc než Nenasytná. Více mě to bavilo a pro mě to bylo více napínavé:) Ve chvíli, kdy SPOILER Mína probodne Davida KONEC SPOILERU, tak mi hlavní hrdinka chvilku přišla jako lovkyně upírů Anita Blake:D Překvapil mě konec s Lucienem a bylo mi ho líto i přes to, že mě chvilkami rozčiloval. Akorát když jsem četla o jakémsi dvounohém, dvojkřídlém démonu s koňskou hlavou, tak jsem si říkala "Co to sakra je?", protože mi to tam nějak nepasovalo, ale když vezmu v potaz, že v prvním díle byl drak... No, určitě se mi to líbilo. Oblíbila jsem si Alarica:)

27.03.2013 4 z 5

Jak se státi upírem Jak se státi upírem Amy Gray

Přijde mi to hrozně vtipné toto číst. Ale tak proč ne? Já si to přečetla ze zvědavosti, zasmála jsem se nad nějakými "radami", jak se stát nemrtvým.

11.03.2013 2 z 5

Křemílek a Vochomůrka Křemílek a Vochomůrka Václav Čtvrtek (p)

Moc krásný večerníček, zvláště to namluvení se mi moc líbilo. Kiha je stejně pěkná.

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

Astrid tuto knížku napsala moc pěkně. Když jsem na ni jako malá narazila, tak se mi moc líbila. Už i ta obálka říká, že je to krásně napsané.

11.03.2013 4 z 5

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko Miloš Macourek

Mach a Šebestová, dvě legendární postavičky, které jsem jako malá měla moc ráda. Zajímavý příběh a film je taky pěkný. Nic u čeho se musí přemýšlet. I teď se na něj občas s chutí podívám:)

Nákaza Nákaza Robin Cook

Přečetla jsem asi čtvrtku knihy, pak jsem čtení nějak přerušila. Ale jinak je to zajímavý děj. Určitě se k Nákaze někdy vrátím a dočtu jí až do konce.

09.03.2013

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Trvalo mi, než jsem se do příběhu začetla. ze začátku je to velice matoucí, alespoň tedy pro mě. Trvalo mi, než jsem se ve všech postavách zorientovala. Začátek byl táhlejší a chvílemi mě nudil. Bavit mě to začalo, až když se na scéně objevil trpaslík. Kniha má své kouzlo, ale hlavní postava to není. Túrin mi byl nesympatický.Příběh je to pěkný. Na knížce oceňuji ten tragický konec, který se mi moc líbil. Byla jsem ale i trochu zklamaná. Po přečtení fantastického Pána prstenů, jsem možná čekala trochu více. Elfové a trpaslíci mě ale stejně stále fascinují. 75%

08.03.2013 3 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Je mi za těžko hodnotit,když jsem ani nedočetla, ale to se prostě nedá. Půlka knihy a stále o ničem. Nuda, nuda a nic víc. Co je to proboha za knihu? Příběh plný :"Drž hubu, Manchee." nebo "Todde, ty štěně." To fakt ne.

23.02.2013 odpad!

Moc Moc Lisa Jane Smith

Tento díl je pro mě asi nejlepší z celé série. Je napínavý, dobře čtivý a já se v některých okamžicích i trochu bála. A konec? Naprostá bomba. Tajný kruh řadím k těm povedenějším, co se týče psaní L. J. Smith. . Akorát na začátku knihy bych souhlasila s Faye. Rychlé odpuštění a usmíření. Kniha by byla možná dramatičtější, kdyby Diana Cassie hned neodpustila.

09.02.2013 5 z 5

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Hezká pohádka, jak knižně napsaná, tak filmově zpracovaná.

08.02.2013 5 z 5

Inkoustová smrt Inkoustová smrt Cornelia Funke

Opravdu kouzelné zakončení celé trilogie! Poslední kapitolu jsem si četla dokonce vícekrát, protože mě prostě fascinuje. Je zajímavé, že jak rychle sem si Farida v druhém díle oblíbila, tak rychle jsem k němu začala pociťovat menší averzi. Možná je to ale tím,že se tam objevil Doria, kterého sem si oblíbila. Silák se mi také líbil. Postavy celé trilogie jsou pěkně vymyšlené a hezky mi tam pasují. Když tak o tom přemýšlím, tak u mě vede zcela jasně Inkoustová krev:) Abych řekla pravdu,tak mi je celkem líto, že kniny nemám ve své knihovně, ale přesto se k nim určitě vrátím. Inkoustivý svět mi totiž nabídl něco, na co nechci zapomenout. A nebojím se tu prohlásit, že se ty knihy staly nejhezčími knihami, co jsem kdy četla. Opravdu. Jestli chcete zažít něco magického, tak si celý Inkoustový svět přečtěte:) Rozhodně nebudete litovat.

07.02.2013 5 z 5

100 čarodějných způsobů, jak žít odvážně ... a vydobýt si respekt v každé situaci 100 čarodějných způsobů, jak žít odvážně ... a vydobýt si respekt v každé situaci Lene Kaaberbøl

Již obálka se mi líbila, tak bylo jasné, že jsem si knihu musela přečíst. Zbožňovala jsem Witch.

06.02.2013 4 z 5

Kompletní přehled české a světové literatury Kompletní přehled české a světové literatury Marie Sochrová

Pro mě skvělá kniha, kterou jsem již hodněkrát využila. Hodí se mi hlavně do školy, ale ráda si jí prohlížím už jen proto, že mám literaturu moc ráda.

06.02.2013 5 z 5

Slovník cizích slov pro nové století Slovník cizích slov pro nové století Jiří Linhart

Pro mě velice dobře udělaný slovník. Někdy jsem až překvapená, kolik slov jsem v životě neslyšela. Pamatuji si, že jsem ho dostala proto, abych se nemusela nikoho ptát. Občas si jen slovník prohlížím a učím se novým slovům. Knížku jsem vždy spolehlivě využila.

06.02.2013 5 z 5