Adrian Mole a zbraně hromadného ničení

Adrian Mole a zbraně hromadného ničení https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3625/adrian-mole-a-zbrane-hromadneho-niceni-3625.jpg 4 113 12

Deníky Adriana Molea série

Dlouho očekávané nové pokračování světově proslulé řady knih o věčném smolaři Adrianu Moleovi zavádí čtenáře do Velké Británie roku 2002. Adrian nyní dosáhl středního věku, pracuje v knihkupectví, má za sebou dvě nevydařená manželství a je otcem dvou synů. Jeho sen o kariéře úspěšného spisovatele se rozplynul. Obdiv svého okolí se snaží získat alespoň luxusním bydlením, což ho ovšem uvrhne do zlověstné spirály rostoucího zadlužení. Navíc se málem ožení s Marigold, pološílenou vyznavačkou alter-nativního způsobu života. Najde v sobě sílu zrušit zasnoubení a navázat nový vztah s krásnou Daisy?... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Mladá fronta

Adrian Mole and the Weapons of Mass Destruction , 2004

Dom95
04.01.2023 5 z 5

Tak v celé sérii je tenhle díl ten nejpovedenější. Několikrát jsem se smál nahlas a za to bych dal nejraději o hvězdu navíc.

hippiesak
07.06.2022 5 z 5

Bomba, pecka, total skvělý díl. Snad jeden z nejlepších! 400 stran humoru. Jako, to je takovej IDI*T, ale kdo by ho nemiloval :) :) :) Nechci nic prozradit z děje, tak jen napíšu, že jsem fascinovaný nad fantazií Sue Townsend. Kde ty nápady bere (brala) :( No, ale knihy jsou věčné, stejně jako tento A.A.Mole :) Jdu na "sedmičku", tedy deníky 1999-2001 a jsem zvědavej, co se dozvím zpětně :) Doporučuji ;)

magnolia
03.06.2022 5 z 5

V tomto díle se děj často z humorné polohy překlápí do vážné, aby ne - Glen je na vojně a poté i přímo ve válečném konfliktu. Adrian se zklamává, ve vztazích, v politice... taky utrácí jako šílenec a k tomu všemu ještě ty labutě (které člověku můžou i zlomit ruku !). Jsou tu rozličné nové postavy, konečně má Adrian dobrou práci a šéfa, který je opakem těch předchozích hrubiánů. Autorka píše (psala) úžasně, odvážně, když už dá vtip, stojí to za to a stejně tak zasáhne i ve vážnějších pasážích - pár přesných slov a je to. Na každé čtení jsem se těšila, hltala ho a současně si ho šetřila. A teď nemám co číst, co si počnu?
(Dala jsem Adrianovi přednost před zkusmo rozečtenou Cliftonovou kronikou J. Archera a pobavilo mě, když jsem v "deníku" nacházela narážky na tohoto váženého spisovatele nebo totožná jména postav nebo podobné skutečnosti - takové vtipné náhody, jak se tak někdy stávají :)

Angie_Missfit
02.11.2019 4 z 5

Starý dobrý Adrian je zpět! Skvělé pokračování, podle mého názoru nejlepší od prvního dílu. Řekla bych, že ze všech knih o osudech britského smolaře je tahle nejpravdivější, nejupříjemnější a zvláštním způsobem hořkosladká. Hrozně mě bavila Adrianova obrovská naivita, nepraktičnost a neschopnost fungovat v "normálním" světě, protože je v ní pro mě cosi opravdového a čistého. Nemohla jsem knihu odložit a už teď se těším, až si přečtu další díl. Velmi doporučuji.

JancaMia
20.04.2019 4 z 5

Adrian a jeho svět zmatků po šesté .. a stejně se bavíte jako u prvního dílu .. ale je to stejné jako s Nickem Twispem ... čím je starší tím je kvalita nižší ..

Patapuf
29.09.2014 4 z 5

Čím je Adrian starší, tím méně je to humornější.... čím je Adrian starší, tím více se vám dostane pod kůži...

Alca007
26.09.2013 5 z 5

pěkná, humorná, odpočinková.

Kate.S
16.05.2013 3 z 5

Šestý díl Adrinových deníků mi prozatím přišel nejslabší. Ale přesto jsem se dobře bavila, kniha zajisté humor nepostrádá. K Marigold jsem si vytvořila úplnou averzi a Adrian mi pak lezl na nervy, když se s ní nedokázal rozejít. Je mi líto, že Willima odjel do Nigérie a v knize nevystupuje. Oblíbila jsem si Glenna prostřednictvím dopisů.

Adrianam
15.03.2013 5 z 5

Adrian Mole i xtém pokračování pořád baví, i když je to vlastně čím dál tím smutnější příběh.. A čím dál víc mi unikají zmínky o lokálních celebritách, ale kvůli tomu nebudu hodnotit hůř.

Flipper
01.03.2013 5 z 5

Tie isté pocity ako v detstve, tie isté adrianové pedantské trable a hlavne nehynúce poštové dopisy snaď každému. Najlepší bonus a ťahač príbehu absurdnosti je Marigold Flowersová (podobný pošuk ako Adrian) a jej "podarená" rodinka. Prepojiť dôveryhodnosť nájdenia zbraní hromadného ničenia u Saddáma s ľúbostnými problémami človeka stredného veku snaď nemožná, no ku konci akosi všetko dáva zmysel. + o dôvod viac aby som nebral hypotéky a pôžičky.

Kapis
07.02.2013 5 z 5

Výborné pokračování skvělé série, opravdu bichle, ale chudák Adrian, autorka mu nedá klidu, když už si koupí luxusní loftový byt a domácí kino, nemůže si ho ani pusit, navíc ho ta zpupná příroda neustále terorizuje, že nemůže ani z domu:-D Vše končí relativním happy-endem, kdy jsem si myslel, že už to je konec definitivní, ale zjišťuju, že jsou na světě už další dvě knihy jeho dobrodružství, která, nemohu jinak, si musím hned koupit. A deváté pokračování má být podle všeho letos, což je dobrá zpráva.

Agi
18.08.2011 5 z 5

Šiesty diel denníkov má asi najsilnejšiu výpovednú hodnotu, rozpráva o dezilúziách, o strate dôvery k politikom, o ustavičných finančných problémoch aj o snahe zakotviť v rodine.

Kniha Adrian Mole a zbraně hromadného ničení je v