Adrian Mole a zbraně hromadného ničení

Dlouho očekávané nové pokračování světově proslulé řady knih o věčném smolaři Adrianu Moleovi zavádí čtenáře do Velké Británie roku 2002. Adrian nyní dosáhl středního věku, pracuje v knihkupectví, má za sebou dvě nevydařená manželství a je otcem dvou synů. Jeho sen o kariéře úspěšného spisovatele se rozplynul. Obdiv svého okolí se snaží získat alespoň luxusním bydlením, což ho ovšem uvrhne do zlověstné spirály rostoucího zadlužení. Navíc se málem ožení s Marigold, pološílenou vyznavačkou alter-nativního způsobu života. Najde v sobě sílu zrušit zasnoubení a navázat nový vztah s krásnou Daisy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3625/adrian-mole-a-zbrane-hromadneho-niceni-3625.jpg 4.385

Deníky Adriana Molea 6.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Mladá fronta

Adrian Mole and the Weapons of Mass Destruction, 2004

Kniha Adrian Mole a zbraně hromadného ničení

Angie_Missfit
02.11.2019

Starý dobrý Adrian je zpět! Skvělé pokračování, podle mého názoru nejlepší od prvního dílu. Řekla bych, že ze všech knih o osudech britského smolaře je tahle nejpravdivější, nejupříjemnější a zvláštním způsobem hořkosladká. Hrozně mě bavila Adrianova obrovská naivita, nepraktičnost a neschopnost fungovat v "normálním" světě, protože je v ní pro mě cosi opravdového a čistého. Nemohla jsem knihu odložit a už teď se těším, až si přečtu další díl. Velmi doporučuji.

JancaMia
20.04.2019

Adrian a jeho svět zmatků po šesté .. a stejně se bavíte jako u prvního dílu .. ale je to stejné jako s Nickem Twispem ... čím je starší tím je kvalita nižší ..

Patapuf
29.09.2014

Čím je Adrian starší, tím méně je to humornější.... čím je Adrian starší, tím více se vám dostane pod kůži...

Alca007
26.09.2013

pěkná, humorná, odpočinková.

Kate.S
16.05.2013

Šestý díl Adrinových deníků mi prozatím přišel nejslabší. Ale přesto jsem se dobře bavila, kniha zajisté humor nepostrádá. K Marigold jsem si vytvořila úplnou averzi a Adrian mi pak lezl na nervy, když se s ní nedokázal rozejít. Je mi líto, že Willima odjel do Nigérie a v knize nevystupuje. Oblíbila jsem si Glenna prostřednictvím dopisů.

Adrianam
15.03.2013

Adrian Mole i xtém pokračování pořád baví, i když je to vlastně čím dál tím smutnější příběh.. A čím dál víc mi unikají zmínky o lokálních celebritách, ale kvůli tomu nebudu hodnotit hůř.

Flipper
01.03.2013

Tie isté pocity ako v detstve, tie isté adrianové pedantské trable a hlavne nehynúce poštové dopisy snaď každému. Najlepší bonus a ťahač príbehu absurdnosti je Marigold Flowersová (podobný pošuk ako Adrian) a jej "podarená" rodinka. Prepojiť dôveryhodnosť nájdenia zbraní hromadného ničenia u Saddáma s ľúbostnými problémami človeka stredného veku snaď nemožná, no ku konci akosi všetko dáva zmysel. + o dôvod viac aby som nebral hypotéky a pôžičky.

Kapis
07.02.2013

Výborné pokračování skvělé série, opravdu bichle, ale chudák Adrian, autorka mu nedá klidu, když už si koupí luxusní loftový byt a domácí kino, nemůže si ho ani pusit, navíc ho ta zpupná příroda neustále terorizuje, že nemůže ani z domu:-D Vše končí relativním happy-endem, kdy jsem si myslel, že už to je konec definitivní, ale zjišťuju, že jsou na světě už další dvě knihy jeho dobrodružství, která, nemohu jinak, si musím hned koupit. A deváté pokračování má být podle všeho letos, což je dobrá zpráva.