Kompletní přehled české a světové literatury

Kompletní přehled české a světové literatury https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86480/kompletni-prehled-ceske-a-svetove-literatury-86480.jpg 5 10 2

Přehled dějin české i světové literatury od počátků písemnictví do současnosti. Je určen zejména studentům středních škol, ale je možné ho použít i k dalšímu studiu na vysokých školách humanitního zaměření. Jednotlivé kapitoly začínají stručnou charakteristikou daného období. Názvy stěžejních literárních děl a jména významných autořů jsou graficky zvýrazněna. Text je vzhledem k šíři tématu koncipován heslovitě. Publikace seznamuje i se stručnými základy literární teorie, okrajově se dotýká struktury literárního díla, literárních druhů a žánrů atd. Doplňuje ji rejstřík věcných pojmů a jmenný rejstřík.... celý text

verka5083
26.02.2024 5 z 5

Skvělá kniha, která mi hodně pomohla na střední škole. Je skvělá k maturitě, ale i k přijímačkám.

Kate.S
06.02.2013 5 z 5

Pro mě skvělá kniha, kterou jsem již hodněkrát využila. Hodí se mi hlavně do školy, ale ráda si jí prohlížím už jen proto, že mám literaturu moc ráda.