Kate.S Kate.S komentáře u knih

Adrian Mole – Léta prostoty Adrian Mole – Léta prostoty Sue Townsend

No, takže Adrian dočten. A samozřejmě jak jinak, nezklamal. Jen mi bude chybět. K celé sérii jsem nějakým způsobem přilnula a ten Adrianův zahořklý humor mi bude moc chybět. Ke knihám jsem se dostala čirou náhodou a to, když jsem pročítala komentáře u podobných knih Mládí v hajzlu, jenže kam se na Adriana hrabou. Série Adriana Molea je ta nejhumornější, co jsem kdy četla a rozhodně jsem s ní ještě neskončila. Hodlám se ke knihám někdy vrátit. Celá série stojí za přečtení.

07.09.2013 4 z 5

Ztracené deníky Adriana Molea 1999–2001 Ztracené deníky Adriana Molea 1999–2001 Sue Townsend

Tak tento díl se mi dlouho vyhýbal a byla jsem velmi šťastná, když se mi konečně dostal do rukou. Opět mě Adrianovy tajné zápisky ničím nezklamaly. Sice už to není úplně ono, když to srovnám úplně s těmi prvními díly, ale i přes to se mi to líbilo. A splnilo to účel - pobavilo mě to. Adrian překypující anglickým humorem a jeho trable. No prostě pěkné počtení, u kterého se dá skvěle odreagovat a zasmát se. Podle mě by si knihy zasloužily filmové zpracování a já budu doufat, že se tak jednou stane:)

07.09.2013 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Toto je moje premiéra, co se týče Nicholase Sparkse. Kniha se mi líbila, ale občas mi přišla poněkud zdlouhavá. SPOILER Na konci, kde se řeší transplantace srdce, mi to dokonce přišlo jako zcela jiný příběh než dosud. Ale konec mi opravdu vyrazil dech. Doufala jsem totiž, že Dawson na Teda vyzraje. Nicméně závěr je naprosto úžasný. Je to krásný příběh a navnadil mě na další knihy od tohoto autora.

23.08.2013 4 z 5

Čtvrtý rozměr lásky Čtvrtý rozměr lásky Meg Cabot

Toto byl podle mého názoru nejlepší díl celé série. Byla jsem napnutá po celou dobu a knihu jsem slupla za pár hodin a hned poté jsem dlouhou dobu uvažovala o Jessem a Suze. O vztahu, jak se mezi nimi od prvního dílu rozvíjel až do finální podoby. Musím říct, že jsem měla pár teorií, jak by Suze a Jesse mohli zůstat spolu. Nikdy by mě však nenapadlo to, co vymyslela Meg. Za prvé jsem si myslela, že by se Jesseho duše mohla přestěhovat do jiného těla anebo za druhé mě napadlo, že Suze zemře a zůstane na světě bloudit. I tak by s Jessem mohli být spolu. Jenže tento konec je naprosto bombastický. Celou sérii Mediátor musím hodnotit jen velmi kladně. Nejslabším dílem pro mne byl díl Andělé smrti. Od čtvrtého dílu se díly změnily. Autorka už se tolik nezabývala pomoci zbloudilým duším, ale věnovala se spíše vztahu Jesse x Suze. Moc se mi líbilo, když Suze použila označení řízek a Jesse querdira. Taky se mi líbilo přirovnání otce Doma – i v jeho věku to je pořád řízek. Tuto sérii řadí k tomu nejlepšímu, co jsem od Meg četla a určitě se k ní někdy vrátím. Celou sérii doporučuji!

30.07.2013 5 z 5

Temná je noc Temná je noc Meg Cabot

Tento díl se mi jak jinak také moc líbil. Celá série Mediátor se velmi dobře čte a je velmi zábavná. Musím říct, že tohle byl zajímavý díl. María celý děj hezky oživila a já byla ráda, když už byl od ní konečně pokoj. Suze, otec Dom a Jesse jsou pro mne nejoblíbenějšími postavami, ale jednoznačně u mě vede Jesse. Celou knížku jsem byla napjatá a čekala jsem, kdy se konečně mezi Suze a Jessem stane něco, co posune jejich vztah dál a byla jsem velmi spokojená. Mám ráda Suzeiny monology a líbí se mi její smysl pro humor. Tento díl u mě prozatím vede.

30.07.2013 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Na tuto knihu jsem se těšila, jenže mě pak jistým způsobem zklamala. Po zhlédnutí stejnojmenného muzikálu jsem očekávala něco víc. Přišlo mi to chvílemi nudné a občas jsem se v ději ztrácela. Takže se opravdu jedná o dílo, na které je lepší se podívat. Ale přes to bych knihu neřadila k těm nejhorším.

28.05.2013 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Romeo a Julie je velice slavná Shakespearova tragédie a já jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala. Poslední strany jsem četla se zatajeným dechem. Je to zkrátka klasika. Líbí se mi autorovo vyjadřování i postavy. Začátek byl sice trochu pomalejší, ale i přesto mohu říci, že se mi hra líbila a někdy se k ní určitě vrátím:)

16.05.2013 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Tento příběh je psán s menším nádechem tajemna a poukazuje se na to již na začátku, kde se Krysař představí jako muž beze jména. Krysařův příběh se mi velmi dobře četl, ale přesto mě v některých částech trochu nudil. Jsem ale ráda, že jsem si knihu přečetla. Nejvíce se mi líbila Krysařova píšťala a schopnost všechny omámit. Líbilo se mi, jak autor vystihl konec. Byl sice tragický, ale právě to se mi na příběhu líbilo nejvíce.

12.05.2013 3 z 5

Adrian Mole - léta u kapučína Adrian Mole - léta u kapučína Sue Townsend

Tak tohle bylo opravdu vynikající pokračování. Britský humor jsem si oblíbila. Chudák Adrian. Líbilo se mi celá kniha od začátku až do konce. Nenašla jsem žádnou část, u které bych se nudila. Adrian mě chytil a pustil až na konci. Chvílemi jsem si myslela, že už bude mít Adrian klid, ale ono ne. SPOILER Když jsem četla o tom, jak mu celý dům hoří, nejprve jsem na to koukala s vykulenýma očima. Mě osobně tento počin velice překvapil. Bylo mi Adriana líto. Na tomto díle se mi líilo, jak zde autorka popisuje jeho život rodiče. Oblíbila jsem si Williama:)

07.05.2013 5 z 5

Rozkol Rozkol Aubrey Clark (p)

No, co říct. Nedočetla jsem to. Bohužel. Vůbec mě to nebavilo. Přijde mi to jako naprosto zbytečné pokračování. Místo toho měla autorka napsat nový příběh. Jinak první tři díly jsou super:) Takže hodnotím jen to, co jsem přečetla, i když nerada.

03.05.2013 1 z 5

Adrian Mole – Léta v divočině Adrian Mole – Léta v divočině Sue Townsend

Kniha se mi líbila, ale nepřišla mi tak dobrá jako první dva z Adrinových deníků. Jinak je to ale pěkná kniha, která mě opět pobavila. Chudák Adrian. Věčný smolař. Vypadá to, že on asi nikdy nebude šťastný a nedosáhne svých snů. V části, kde se dozvídá, že Bianca ho opustila kvůli jeho otčímovi, jsem ho opravdu upřímně litovala. Je to v podstatě smutný příběh o životě snílka napsaný humorným způsobem. Přála bych mu, aby byl šťastný.

01.05.2013 4 z 5

Pravdivá zpověď Adriana Molea Pravdivá zpověď Adriana Molea Sue Townsend

Třetí díl Adrianových deníků nemá takový spád jako ty předchozí. Mění se prostředí, postavy a trochu i ten humor. Ale i přesto se mi kniha líbila a některé narážky jsou vážně povedené. Nejvíc mě dostávají politické narážky na Margaret Thatcherovou. Jinak tam ale stále najdeme Adrianovu potrhlost, i když už není dávno malý kluk. A abych se přiznala, ten teenagerovský Adrian Mole mi chybí:)

28.04.2013 4 z 5

Zlatý skarabeus: devatero podivuhodných příběhů Edgara Allana Poea Zlatý skarabeus: devatero podivuhodných příběhů Edgara Allana Poea Edgar Allan Poe

Četla jsem pouze povídku Zlatý skarabeus, která se mi líbila. Je dobrodružná a já měla vždy příběhy o pokladu ráda. Oblíbila jsem si sluhu Jupitera, protože mi přišel nejvíce sympatický. Když Legrand vysvětloval luštění šifry, žasla jsem, jak to bylo jednoduché. Já sama bych ale na to nepřišla.

23.04.2013 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Nechápu, jak může být někdo tak krutý a surový. Z počátku by mě nikdy nenapadlo, že takový Heatcliff bude. Autorka zde bravurně líčí smutný příběh. Zajímavý pro mě byl styl psaní jako vyprávění jedné postavy. Nelly mi byla už od začátku sympatická a velmi jsem si ji oblíbila. Také jsem měla ráda Edgara. V některých částech se mi nelíbilo, jak se Catherine chová. Jak matka, tak i její dcera. U tohoto románu jsem se v knihkupectví zastavila už mockrát, ale nikdy jsem se neodvážila si knihu pořídit. Teď ale vím, že bych určitě nelitovala, protože je to opravdo mo krásný příběh, ke kterému se určitě ještě vrátím.

31.03.2013 5 z 5

Já Baryk Já Baryk František Nepil

Knížka mě nikdy moc nebavila, ale večerníček byl pěkně udělaný:)

11.03.2013 3 z 5

Bořík & spol. Bořík & spol. Vojtěch Steklač

Opět další vtipná vyprávění party čtyř kluků. Takovéto příběhy jsem ráda četla, havně jako společnou četbu ve škole.

11.03.2013 4 z 5

Dětem Dětem František Hrubín

František Hrubín zde píše krásné dětské básničky, které se snadno pamatují. Když jsem sbírku četla, tak se mi líbila.

11.03.2013 4 z 5

Kouř a zrcadla Kouř a zrcadla Neil Gaiman

Byla jsem patřičně zklamaná. Povídky mají divný spád. Začátek nebyl tak špatný, ale nikdy jsem nevěděla, co si z toho mám odnést. Nepochopila jsem pointu příběhů. Po půlce knihy se mi některé povídky zdály trošičku...nevím, jak to říct. Prostě se mi nelíbily. Povídka o pojídání mimin mi doslova vyrazila dech. Co je to sakra za nesmysl? Na další povídky jsem pak neměla náladu a ani žaludek. Zklamalo mě to, opravdu zklamalo. Gaiman je podivín. Raději měl zůstat u Hvězdného prachu.

10.03.2013 2 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Pán prstenů mě nikdy moc nelákal. Jenže potom, co jsem dočetla Hobita, který se mi moc líbil, jsem nemoha pochopit, proč jsem čtení Pána prstenů odkládala. Nejdřív jsem se podívala na filmy a hned na to, jsem sáhla po knize. Tolkien se zde vytvořil něco úžasného. S něčím, tak hezky napsaným jsem se, až na Hobita, nesetkala. Zcela jsem se do děje vžila a hltala každičké slovo. Je pravda, že na začátku jsem si musela zvyknout na zdlouhavé popisy, ale netrvalo douho a stylu psaní jsem se přizpůsobila. Když o tom teď přemýšlím, tak nechápu, jak jsem se mohla tak dlouhou dobu s příběhěhem jako je Pán prstenů ošizovat. Nikdy bych nevěřila, že propadnu zrovna Tolkienovi, ale ano. Z postav jsem si nejvíce oblíbila Gimliho, Legolase, Gandalfa a Galadriel. A pak je tu samozřejmě úžasná postava gluma, která tu ale moc nevystupuje. Po přečtení prvího dílu trilogie jsem dokonce začala přemýšlet o tom, že si knihy pořídím, protože mé srdce zatoužilo je vlastnit. Často přemýšlím, jak se Tolkienovi podařilo vymyslet tak úžasný svět. Jak já bych se chtěla podívat do Rolinky:) Moc se těším, až začnu další díl.

03.03.2013 5 z 5

Vlny zmítané smrtí Vlny zmítané smrtí Carrie Ryan

No, k hlavní postavě jsem nechovala příliš velké sympatie. Nelíbilo se mi, jak po určitém zjištění přemýšlela o Mary. Nevím, jestli se mi tento díl líbil víc než první. K ostatním postavám jsem si také nevytvořila vztah. Nejlepší byla pro mě Mary a později i Harry, škoda jen, že v knize moc nevystupovali. Ze zvědavosti si chci přečíst i pokračování.

27.02.2013 3 z 5