Kat123 Kat123 komentáře u knih

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Už dlouho jsem nečetla něco tak temného a bohužel v dnešní době pořád aktuálního (samozřejmě víc uhlazeného, méně okatého).
Vztahy přinášející výhody a ne opravdovou radost...
Díkybohu jsem poznala, že změna je možná... že lidé "zlí" můžou pochopit, můžou se pokusit o změnu, i když je to pro ně těžké...

15.03.2019 4 z 5

Čekání na Bojanglese Čekání na Bojanglese Olivier Bourdeaut

A já ji jdu číst znova...

12.03.2018 5 z 5

Umění války Umění války Sun-c'

Tuhle knihu doporučuji přečíst vícekrát nebo ji "trávit" po malých kouscích :) Hezká kniha a pravdivá...

28.12.2011 5 z 5

Krkavčí láska Krkavčí láska Peter Wawerzinek

Tuhle knihu jsem musela přečíst na dvakrát. Je dost depresivni, nejdřív jsem chtěla dát jen 4 hvězdičky, ale nakonec 5, protože detailně popisuje pocity osamělého trpícího dítěte. Je psána dle vlastních zkušeností autora a je zřejmé, že se chtěl ze své bolesti vypsat.

27.04.2013 5 z 5

Příběh se Sašou tam prostě patří, tím se mi právě kniha zdála ještě zajímavější.

05.03.2013 5 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Kniha O lásce a jiných běsech mě velmi zaujala a tak jsem se pokusila (už na podruhé) sáhnout po této knize. Určitě je beze sporu zajímavá, vtipně napsaná a ráda bych dala plný počet hvězdiček, ale budu hodnotit podle toho, jak mě bavila a jakou mi dělala radost, to doopravdy nejprve ano, ale jen do poloviny. Pak už jsem se úplně ztratila v postavách i v příběhu. Snad se k ní zase jednou vrátím, zřejmě mi ještě chybí nějaké poznání :)

29.09.2017 4 z 5

Čekání na Bojanglese Čekání na Bojanglese Olivier Bourdeaut

Jedním slovem nádhera. Už ji mám přečtenou skoro měsíc a pořád ve mně je. Četla bych ji znova a znova a znova...

11.08.2017 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Už dlouho jsem nečetla tak citlivě a jímavě napsaný roman.

11.02.2015

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Čtivá kniha (přečteno za 2 dny) a zajímavý psychologický profil. Doporučuji hlavně mladým, kteří nemají ani ponětí o té době a také doporučuji přečíst knihu Jiskra života od Remarqua - http://www.databazeknih.cz/knihy/jiskra-zivota-72039 . Nemělo by se zapomenout!

25.09.2012 5 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) James Herriot (p)

Tak tuhle knihu si určitě přečtu znova. Dobře jsem se bavila. Hezké počtení :)

11.07.2012 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Zajímavá, poutavá a místy i vtipna kniha, některé pasáže bych ale vypustila.

12.03.2012 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Nenechte se odradit začátkem knihy... Je to krásný příběh, zahřál mě u srdce, rozesmál i rozesmutněl.

03.06.2018 5 z 5

Přežít s vlky Přežít s vlky Misha Defonseca

Od půlky knihy přitažené za vlasy a začala jsem se nudit. Nedočteno.

06.12.2017 2 z 5

Apač, který chtěl být orlem Apač, který chtěl být orlem Patrick Chauvel

Knihu můžu jen doporučit. První část měla spád, druhá byla dojemná a smutná.

11.08.2017 5 z 5

Mateřství a setkání ženy s vlastním stínem Mateřství a setkání ženy s vlastním stínem Laura Gutman

Uzasna kniha, vysvetlila mi spoustu veci. Doporucuji precist jeste pred pocetim, i otci, aby vedel co ho ceka a v cem zena potrebuje podporit. Krasna, dojemna a citlive napsana kniha.

29.09.2014 5 z 5

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Dobre napsana kniha. Mely by si precist vsechny matky. Ted se divam na detsky plac uplne jinak.

02.09.2013 5 z 5

Facka Facka Christos Tsiolkas

Přisprostlé :) Není to můj šálek kávy. Kniha mi nic nedala.

20.05.2013 3 z 5

Buddhovy pohádky na dobrou noc Buddhovy pohádky na dobrou noc Nagaraja Dharmachari

Krásná kniha - ilustrace i moudra, způsob meditace pro děti. Můžu jen doporučit!

27.04.2013 5 z 5

Tvoje dítě jako šance pro tebe Tvoje dítě jako šance pro tebe Zdeňka Jordánová

Doporučuji nastávajícím i stávajícím maminkám... Já si osvětlila spoustu věci a jdu ji číst zase znovu od začátku :) Hezké počtení. K.

07.04.2013 5 z 5

Městečko u vody Městečko u vody Bohumil Hrabal

Srdeční záležitost. Postřižiny jsou nejlepší povídkou :)

22.06.2012 5 z 5