Karina_ Karina_ komentáře u knih

Dívky z lesů Dívky z lesů Minka Kent

Kniha byla skvělá, příběh skvělý, styl psaní a postavy se mi moc líbili, ale konec mi přišel strašně rychlý.
Knihu ovšem hodnotím pozitivně

12.07.2023 3 z 5

Učitelem ve školce: Ohlédnutí za školním rokem Učitelem ve školce: Ohlédnutí za školním rokem Ondřej Koželuh

Oddechovém čtení vhodné pro rodiče, aby se trochu probrali, pro začínající učitelky, zjistí, jak ten rok vlastně vypadá, také pro učitelky zkušenější, pro zasmátí a pro všechny co milují dětskou upřímnost.

07.05.2023 4 z 5

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

Moc hezký romantický příběh, konec mi ovšem přišel takový rychlý. Ale celkový dojem z knihy to nekazí, jen jsem po přečtení postrádala jedete tak aspoň 50 stran ‍️

31.10.2022 4 z 5

Zapomnění Zapomnění Cat Patrick

Knihu jsem četla na dvakrát, z nějakého nepochopitelného důvodů jsem ji odložila, ale děj byl pěkný, zajímavý, ztráta paměti díky traumatu je super nápad, ovšem jak už to někdo psal, konec zbytečně ustřižený, mohlo tam být víc věci o vyšetřování, jak to s kým dopadlo atd..

27.04.2022 3 z 5

Kočka na lovu Kočka na lovu Alexander Stainforth (p)

Kniha možná má obdiv u někoho, mě ovšem přišly vtipné jen první a poslední povídka, mezi tím bohužel spíš nic, než moc... Kniha mě ani trochu nezaujala.

26.04.2022 1 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Po přečtení hodnocení na této stránce jsem se bála knihu otevřít. Jsem ráda, že jsem to udělala. Příběh je velmi silný a mě opravdu zasáhl, protože děj je přesně něco, co si neumí představit, že bych zažila, asi by to moje psychika nezvládla. Zhltla jsem ji okamžitě, prostě nádhera. Kniha je ale promočená slzami skrz na skrz. Těším se na pokračování, bude to zajímavé, hlavní hrdinka se dostane asi do zapeklité situace.

26.04.2022 5 z 5

Knihu jsem zhatila velmi ale velmi rychle, četla jsem i v práci, MHD, prostě všude, děj mě rychle vytáhnu, ovšem konec... Každá kniha, kde je trochu romantiky, si žádá jasný a dobrý konec, abychom věděli "že žili šťastně až do smrti" A tady ten konec nebyl, každopádně v každé knize, kde takový konec je, tak je to takové trochu klišé, takže můj komentář je teď tak trochu rozporuplný, ale na kvalitě knihy to nic neubírá. Ihned jsem vyhledávala další knihy od autorky... Tímto doporučuji Nejtemnější část lesa

13.12.2021 4 z 5

První život První život Gena Showalter

Ze začátku jsem měla problém se začít, vlastně se mi docela často stávalo, že jsem se přistihla, že odvádím svou pozornost pryč od knihy. Ale i přesto se mi kniha moc líbila a měla jsme ji přečtenou cca za dva dny. Příběh je napínavý a sama bych nevěděla, jakou stranu si vybrat. OVŠEM čím déle čtu, tím víc si jsem jistá, že by na každém obalu knihy měli psát obrovským písmem NA POKRAČOVÁNÍ :D vždy si knihu přidám do složky chci si koupit (kterou pak vždy navštíví rodina před Vánoci či narozeninami...) a až po dočtení zjistím, že je kniha na pokračování .

07.09.2021 4 z 5

Zákon mnoha Zákon mnoha Ashley Saunders

první díl super
druhý díl skvělý
už bude třetí?

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Kniha vhodné napříč generacemi, krásné romantika, co pobavila a zahřála u srdce jak mě, tak mojí babičku a doufám, že i maminku.

Pasažéři Pasažéři John Marrs

Knihu jsem koupila příteli s přesvědčením, že z něj udělám knihomola :D
Nic moc, je to už rok a on je na 15. straně, ale já mám dočteno. Sama bych si takovou knihu nekoupila, podle obalu by mě nezaujala a příběh taky není můj šálek kávy. Ale TY KRÁÁSO, to jsem fakt nečekala, byla jsem napnutá jak šňůra na prádlo až do poslední strany. Téma této knihy mě donutilo přemýšlet nad tím, kam spěje vývoj elektroniky atd.. Nejeden spisovatel už předpověděl, co se stane ve světě. (PS. Karel Čapek - Bílá nemoc..)

Nepřátelské převzetí Nepřátelské převzetí Shane Kuhn

Příběh se mi velmi špatně četl, nemohla jsem se do toho začíst, ale asi to bude tím, že jsem právě přišla na to, že je to druhý díl :D
Každopádně ač nerada, protože ráda dávám knihám šanci, první díl si nepřečtu. :(

11.08.2021 3 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Ze začátku jsem měla trochu problém se příběhem prokousat, jedním z důvodů ale také byl dlouhý rozestup mezi čtením prvního a druhého dílu. Než jsem se zorientovala v postavách, byla jsem v půlce knihy. Za mě byl první díl lepší, ale posledních 100 stran druhého mě dostalo. Skvělé vyvrcholení, asi umřu při čekání na další díl.

02.07.2020 5 z 5

Zahrada spáčů Zahrada spáčů Lisa Heathfield

Knížka se mi velmi dobře četla, jediné, co mě trochu překvapilo, bylo množství smrti milovaných osob v knize, to mě dosti zarmoutilo.

05.05.2020 4 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Jsem neskutečně překvapená z odvahy hlavní hrdinky. Knížka mě velmi ale velmi mile překvapila a při dočítání posledních stránek, se mi chtělo plakat nad situací, která nás teď trápí, protože si nemohu pořídit další díl. Jsem jediná, kdo cítí mírné láskyplné napětí mezi Vasjou a Mrazíkem? Možná už jsem ale zblblá červenou knihovnou :D

14.04.2020 5 z 5

Mládí na křídlech Mládí na křídlech Helena Šmahelová

Do knihy jsem se bohužel nemohla začíst. Třeba by se pak rozjela, ale nepřešla jsem ani přes 80 stran a knihu jsem odložila. Třeba si ji někdy přečtu, samozřejmě si ji nechám, ale teď nenadchla.

28.07.2019