karimatka1 karimatka1 komentáře u knih

Prázdniny v táboře Dívčí válka Prázdniny v táboře Dívčí válka Josef Kovář

Když jsem hledala knihu, která ještě nemá 20 hodnocení, vybrala jsem si tuto. V období plném shonu, kdy počasí není takové, jako by mělo být, to byl pohodový oddych plný sluníčka a veselých příhod mladých junaček. Docela mne překvapilo, že tu knížku hodnotilo už 6 čtenářů. Četla jsem 2. vydání s jinou obálkou, knihu ilustroval Zdeněk Burian. Je pravdou, že už považuji děj za jednoduchý, ale jako oddechovka, dobré.

28.01.2020 4 z 5

Dědictví Dědictví Eva Tvrdá

zajímavé příběhy žen

04.01.2020 3 z 5

Železná koruna Železná koruna Václav Kaplický

Tuhle knížku jsem si vybrala, protože jsem bydlela kousek od Stelzigovy kovárny a Frýdlantsko je kraj mého mládí. Měla jsem obavy, jestli zvládnu tak obsáhlou knížku přečíst, zvlášť když jsem ji neustále odsouvala. Ale začetla jsem se a líbila se mi stejně, jako kdysi před dávnými lety, kdy jsem ji četla poprvé. Na cestování jsem si brala knihy jiné, takže se mi dnes podařilo splnit výzvu 2019. Hurá.

28.12.2019 4 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Richard Sklář

nečetla jsem předchozí Vilu na Sadové, ale asi to nevadilo. Četlo se to pěkně, ale hlavní hrdinka byla nereálná

27.12.2019 4 z 5

Anglický pacient Anglický pacient Michael Ondaatje

Dost náročné čtení, ze začátku jsem se nemohla začíst, ale bylo to zajímavé

10.12.2019 3 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

některé krásné pasáže jsem si četla nahlas

21.09.2019 4 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Tradičně prima čtení

22.02.2019 5 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Knížka, kterou, mít, čas, přečtu jedním dechem. Moc dobře se čte.

09.02.2019 5 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Nevím, jak moc se liší současné vězení od toho popisovaného, , ale řekla bych, že s podobnými typy žen bychom se tam setkali i dnes. Charakteristiky jsou napsané mistrně a lidsky, trochu se v nich otupily hroty toho, jak to tam muselo být hrozné. Kdysi jsem viděla seriál a už tehdy mě dost zaujal

01.02.2019 5 z 5

Mrazivé hry Mrazivé hry Markéta Harasimová

Osudy obou sester zajímavé, problematika stolkingu také. Ale pokud by se vynechaly "postelové scény, byla by to tenoučká knížečka

23.01.2019 4 z 5

Trojitá smyčka Trojitá smyčka Kit Ehrman

Ze začátku jsem se trochu nemohla začít, ale pak tradičně čtivý román, kdy jsem stále čekala nějaké nebezpečí a zázračné vyváznutí.

13.01.2019 4 z 5

Dotek mrtvého muže Dotek mrtvého muže Kit Ehrman

Tenhle díl se mi líbil asi nejvíc ze všech čtyř

13.01.2019 5 z 5

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Jako všechny jeho knihy, čtivá, napínavá

07.01.2019 5 z 5

V nebezpečí V nebezpečí Kit Ehrman

Autorka mi připomíná styl mého oblíbeného Dicka Francise, detektivky z dostihového prostředí mám ráda. Jen mi občas přijde neuvěřitelné, jak snáší hrdina různé bolesti a týrání. Že by lidé od koní takoví byli?

04.01.2019 4 z 5

Případ domovníkovy kočky Případ domovníkovy kočky Erle Stanley Gardner

Je to letos již druhá Gardnerovka, kterou jsem přečetla. A kdybych měla víc času pustím se do další. Dají se číst pořád

02.01.2019 5 z 5

Případ kožíšku prožraného moly Případ kožíšku prožraného moly Erle Stanley Gardner

Původně jsem se chtěla pustit do knížky od autora více než 20 knih, ale to můžu přečíst Gardnera kdykoliv a cokoliv. Takže můj komentář je teprve čtvrtý.
Řekla bych, že to nebyla úplně typická Gardnerovka, ale stejně došlo k vyřešení v soudní síni. Detektivky můžu číst několikrát, protože většinou zapomenu, o co šlo, tuhle jsem si vůbec nepamatovala a asi ji po čase také zapomenu. Ale četla se dobře, jedno odpoledne.

01.01.2019 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Ani já netušila, jak dlouho mi bude tahle útlá knížečka trvat, než ji dočtu.
Už jsem prostě někde jinde a styl pana Poláčka mi nesedl. Bez výzvy bych ji nečetla

12.11.2018 2 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Moje 6. kniha o hříšných lidech Království českého (a 7. Vondruškova), určitě ne poslední.

19.04.2018 4 z 5