karimatka1 karimatka1 komentáře u knih

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak typický pěkný Vondruška

31.03.2021 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

zajímavé téma, kniha měla spád, ale konec mi připadá trochu moc uspěchaný

28.02.2021 3 z 5

Let do nebezpečenstva Let do nebezpečenstva Arthur Hailey

Hailey je Hailey, čte se velice dobře. Ale ten konec mohl být troch víc dotažený. Letadlo přistálo, ale co nemocní?. Knihu jsem četla ve slovenštině, tak jako před revolucí, kdy se ve slovenštině daly sehnat zajímavé knížky a v češtině ne. Tehdy se mi asi ta kniha líbila víc než dnes

25.02.2021 4 z 5

Bára Špotáková - Autorizovaná zpověď vítězky OH Peking 2008 Bára Špotáková - Autorizovaná zpověď vítězky OH Peking 2008 Petr Čermák

Bylo zajímavé, dozvědět se zajímavé informace o Bářině cestě k olympijskému zlatu a světovému rekordu. Ale forma nebyla zvolena nejlépe, spousta věcí se opakovala, pouze některé pasáže mě "chytily".

23.02.2021 2 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Jsem ráda, že jsem se k tomuto Čapkovu dílu díky výzvě dostala. Trochu mi připomíná další jeho díla - Bílá nemoc, Matka a Válka s mloky, ve kterých se také snažil lidstvo varovat
(před fašismem). Toto dílo beru také jako určité varování. Pokud půjdeme proti přírodě, půjde příroda proti nám. A technika není samospasitelná.
Pokud budu mít možnost uvidět R.U.R v divadle, bude to, myslím, větší zážitek než četba.

10.02.2021 3 z 5

Eugen Oněgin Eugen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Knihu mám doma moře moc let, ale nikdy jsem ji nečetla. Velice dobře jsem znala oba dopisy a stručný obsah, ale to bylo všechno. Teď jsem se do ní pustila a v podstatě jsem se od ní neodtrhla. Puškin byl pan Básník .

09.02.2021 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dlouho jsem váhala, ale knížka stála za přečtení

07.02.2021 5 z 5

Knihu jsem si koupila hned po vyjití, ale nějak se mi do ní nechtělo. Teď se hodila, ilustrací tam je víc než dost. Některé jsou opravdu nádherné. Také mě mrzelo, že tam byly zajímavé upravené nebo nepoužité texty, ale jen angličtině. Osmileté děti asi ještě nečtou knihy v originále.

15.01.2021 3 z 5

Slepota Slepota Robin Cook

Cookovy knihy mám ráda, takže jsem si i tuto přečetla s chutí. Je zajímavé zamyslet se nad charakteristikami některých postav

14.01.2021 4 z 5

Případ půvabné žebračky Případ půvabné žebračky Erle Stanley Gardner

Čas od času se ráda vracím k Perrymu Masonovi, takže pohodová rychlovka.

03.01.2021 4 z 5

Tafík a Štětečkova vzduchoplavba Tafík a Štětečkova vzduchoplavba Julia Boehme

Už jsem to četla několikrát vnukovi a rád se ke knížce vrací

19.09.2020 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

oddychovka, trošku připomíná Twilling ságu

13.07.2020 3 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Zápletka zajímavá, ale ta ochota na úřadech s vycházením vstřís se mi nezdá reálná. Jinak oddychovka

14.06.2020 3 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Tradičně pěkná , čtivá detektivka, myslela jsem, že přijde na 20. místo výzvy, ale bohužel, název je napsaný červeně.

30.03.2020 5 z 5

Pro nejlepší sestru na světě Pro nejlepší sestru na světě kolektiv autorů

Některé citáty velice pěkné a vtipné. Nevím, jestli se však na mne jako na sestru hodí. Asi budu až druhá (další) nejlepší na světě.

29.03.2020 4 z 5

Cesta zrady Cesta zrady Laura Joh Rowland

Knížku jsem vyhrála a postavila ji do knihovny. Pořád jsem si říkala, že ji musím rychle přečíst, abych se na ni nemusela dívat. Podle toho jsem ji také zařadila do Výzvy. Ale byla to kniha zajímavá, mentalita Japonců v 17. století mě dost překvapila

27.03.2020 4 z 5

Káťa, Katrin, Katynka Káťa, Katrin, Katynka Alena Santarová

Vysloveně oddychová prázdninová idylka. Vzhledem k zavřeným knihovnám prohlížím vlastní zdroje, a protože mi nevadí číst knížky, které jsem už dávno četla, s chutí jsem se pustila do této.

22.03.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Na další pokračování autorčiných detektivek jsem se těšila, líbila se mi, ale Ve službách zla byla lepší.

26.02.2020 4 z 5

Noční autobus Noční autobus Per Wahlöö

Váhala jsem, kterou z deseti knih této autorské dvojice si vybrat, nakonec rozhodlo to, že to byla první neamerická kniha, která cenu získala. Rozjezd byl trochu pomalejší, ale dobrá detektivka.

03.02.2020 4 z 5

Sfinga Sfinga Robin Cook

Ke knížce jsem se vrátila, protože právě probíráme dějiny Egypta. Kdyby byla zápletka pravdivá, bylo by to docela zajímavé

01.02.2020 4 z 5