KAREL6725 KAREL6725 komentáře u knih

Conan Barbar / Conan Dobyvatel Conan Barbar / Conan Dobyvatel Robert Ervin Howard

Pro mě něco jako bible fantasy. Kompletní vydání povídek o Conanovy od Howarda. Conan v nejlepší formě , každá povídka je skvost. Tyhle povídky nic nepřekoná, Nejlepší povídková sbírka na světě . Všechny pokusy následovatelů napsat další příběhy o Conanovy, jsou ubohou imitaci těchto povídek. Howard stvořil Conana a svět mečů a magie. Povídky jsem četl mockrát, a nikdy neomrzí. Proto dávám deset hvězd z pěti možných.

17.11.2017 5 z 5

Písně mrtvých Písně mrtvých George R. R. Martin

Povídkovou tvorbu pana Martina znám již spoustu let , ale dovolím si napsat , že tuhle povídkovou sbírku řadím mezi TOP knihy. V téhle knize nebyla ani jedna povídka , která by se mi nelíbila. Každá povídka v této knize unikátní. Neexistuje slovo nuda. Ten chlap umí napsat povídku z jakéhokoliv prostředí Skvost mé knihovny a samozřejmě plný počet hvězd. Taková kniha se nečte každý den.

Nejlepší den Nejlepší den Vladimír Šlechta

Moje první setkání s panem Šlechtou a jeho světem Krvavého pohraničí. Čteno na doporučení, , dřív jsem téhle sérii nevěnoval pozornost. Díky téhle knize jsem objevil nový svět, musím říct, že Thompson a jeho parta mě bavila. Kniha se mi líbila tak, že jsem dokoupil další knihy Pohraničí. Rozhodně stojí za přečtení, doporučuji.

Lovcův odkaz Lovcův odkaz Alex Drescher

Když jsem tuhle knihu kupoval neviděl jsem , co mám čekat. Tak že četlo se to velmi dobře, zajímavý námět . Pro mě milé překvapení, postapo odehrávající se v naši zemi . Spokojenost, hurá na druhý díl.

16.11.2017 5 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Literární řezník napsal další výbornou knihu. Drsná jízda, vlkodlaci, upíři, teroristi ,magie, Co si přát víc, spousta zbraní , spousta krve, spousta akce. Kdo má rád knihy pana Kotlety tak toho kniha pohltí a nepřestane dokud to nedočte. Tak, že hurá na druhý díl. Doporučuji a jasný plný počet hvězd.

15.11.2017 5 z 5

Sharpovi střelci Sharpovi střelci Bernard Cornwell

Sharp ve Španělsku, po předchozím nemastným a neslaným dílu, konečně nějaká akce. Tohle bylo hodně dobré, doporučuji.

15.11.2017 5 z 5

Milovala jsem Pabla, nenáviděla Escobara Milovala jsem Pabla, nenáviděla Escobara Virginia Vallejo

Na tuhle knihu jsem netrpělivě, čekal a vyplatilo se. Vzpomínky Virginie Vallejové televizní moderátorky v Kolumbii. Jinak milenky Pabla Escobara , šéfa Medellínskýho kartelu , od vzestupu až po jeho smrt. Neskutečná jízda Jižní Amerikou 80 a 90 let na člověka, který řídil díky svým ziskům , pomalu celý stát . Příběh o člověku , který se nezastavil před ničím . Jak říkal můžete si vybrat stříbro nebo olovo. Kdo viděl seriál Narcos tak se líp zorientuje. A pokud se vám líbil bude se vám líbit i tahle kniha. Doporučuji, rozhodně stojí za přečtení.

14.11.2017 4 z 5

Drsná magie Drsná magie Larry Correia

Když jsem tuhle knihu kupoval ,tak jsem si říkal bože dej ,aby to bylo tak dobré jako LM. A fakt ,tohle je pecka, Correria rozjíždí hned od prvních stran novou sérii pěkně zběsile. Tohle je parádní čtení, která nezklame a pobaví. Doufám, že v následujících dílech udrží kvalitu. Pro mě stejně dobré jako LM. Tohle doporučuji , drsná jízda.

13.11.2017 5 z 5

Nuly Nuly Chuck Wendig

Mě se tohle líbilo, děj pěkně plynul akce střídala akci. Několikrát jsem se v knize ztrácel holt jsem už starší generace. Ale jinak opravdu dobré, spokojenost.

12.11.2017 4 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Nádherná kniha, zajímavý námět, z pera N. Gaimana. Moje další setkání s tímto autorem . Stín a pan Středa v příběhu , ve kterém netušíte jak to nakonec dopadne. Mě se to líbilo. Čteno dvakrát. Nyní koukám na seriál.

12.11.2017 5 z 5

Černý kámen Černý kámen Robert Ervin Howard

Poslední sbírka povídek od Roberta Howarda, pořád dobré i když předcházející knihy byli o stupínek lepší. Jeho tvorba je pořád skvělá určitě stojí za přečtení.

12.11.2017 4 z 5

Potopená města Potopená města Paolo Bacigalupi

Moje první setkání s tvorbou Paola Bacigalupiho. Tohle postapo mě bavilo. Od přečtení této knihy jsem sehnal vše co napsal. Téhle představě o konci světa věřím, velice reálné. S jeho tvorbou jsem objevil nový svět, jaký bych si nepřál. Mě dostal každou svojí novou knihou . Doporučuji tohle stojí za přečtení.

11.11.2017 4 z 5

Lars, šťavnatá lebka Lars, šťavnatá lebka Jaroslav Mostecký

Mám slabost pro Vikingy , na české poměry slušné čtení.

11.11.2017 3 z 5

Král a císař Král a císař Harry Harrison

Už nevím co napsat k této výborné knižní sérii. Koho zajímá historie a téma Vikingu tak toho bude bavit. Celou dobu jsem fandil Vikingum , aby vyhráli . Tahle kniha chytne a nepustí.

11.11.2017 4 z 5

Cesta jediného krále Cesta jediného krále Harry Harrison

Fakt jsem první který píše komentář k této knize. Tohle je výborná kniha o alternativní historii. Boj mezi Vikingy a křestany. Shef otrok povstal a stal se králem. Nejhorší co mohlo lidstvo potkat bylo křestanství. Staří bohové, vize, sny, touha po moci . Navíc se to drží reálných historických postav. Seriál Vikingové v té nejlepší knižní podobě.

Útesy křiku Útesy křiku Jaroslav Mostecký

Ale jo šlo to , dobrá kniha s tématem vikingu. Na české poměry dobré. Ale na Kladivo a Kříž to nemá ani náhodou.

11.11.2017 2 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Tuhle knihu jsem si užil jako všechny od mistra pera Kotlety. Prostě když někdo umí psát tak umí. Jako vždy divoká jízda akce stíhá akci . Velkolepá kniha. Kolektiv autoru české fantasy si prostě může hodit špagát. Bravo. Chci našup doufám , že tvorba vydrží a dočkáme se dalších podařených knih. Kulhánek se může jít bodnout.

Válka trpaslíků Válka trpaslíků Markus Heitz

Pokračování Trpaslíku stejně dobré jak první díl. Za mě plný počet hvězd. Já na tuhle sérii nedám dopustit . Pokud se někomu líbil Tolkien tak se mu bude líbit i tohle. Ještě bych k tomu přidal Alfy , aby Skrytá zem byla komplet.

Legendy: Draci Legendy: Draci Jakub D. Kočí

Takže proč jsem to koupil. Protože mám rád draky. Taky jsem si říkal zkusíš něco jiného. Chyba a velká. Když vám bude někdo tvrdit že je to dobré tak nevěřte. Na téhle povídkové sbírce se ukázalo kdo umí psát a kdo ne. Je to stejná katastrofa jako když český pisálek píše příběh o Conanovy. Mě zamrazilo v zádech , ale ne z draku, ale z toho kolektivu autoru. Česká fantasy je v troskách , chtělo by to draka , aby tu slátaninu spálil. Přesto všechno mám draky rád.

11.11.2017 2 z 5

Kámen a krev Kámen a krev Juraj Červenák

Juraj Červenák patří mezi moje oblíbence. Mám zatím vše co napsal. Sbírka povídek u kterých jsem se královsky bavil. Vynikající. Pro ty co to neví tak Černý Rogan nebo kapitán Báthory jsou větší borci než Koniáš.