kanitsuj kanitsuj komentáře u knih

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

V žánru, do kterého tato knížka spadá, se mi moc líbila. Nemůžu souhlasit s větou na přebalu, že knížka je plná svěžího britského humoru, protože humorná je pomálu a naopak se zabývá spíše vážnými tématy. Řeč může být spíše o britském optimismu:-) Není to žádné komplikované čtení, spíše velmi příjemná oddechová četba, kterou autorka osvěžuje pečlivou psychologií postav a třebaže by někdo mohl říci, že konec je očekávaně ideální, v tomto případě, jako by mi to nevadilo, protože knížka měla čtenáře spíše povzbudit, že i nouzové situace mají překvapivá řešení a že záleží jen na tom, najít ten správný úhel pohledu. Rozhodně se chystám přečíst ještě "Kavárnu na pláži":-)

29.03.2016 4 z 5

Pravda a jiné lži Pravda a jiné lži Sascha Arango

Tomuto thrilleru dávám plný počet bodů, protože rozhodně není tuctový, minimálně ve své první třetině nabídne mnoho podnětů k zamýšlení, pořád se v něm něco děje a na konci zůstane tolik nedopovězeného a opředeného tajemstvím, že čtenáři nezbude nic jiného než netrpělivě vyhlížet druhý díl za výlohou knihkupectví:-)

29.12.2015 5 z 5

Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Jimmy Rice

Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala je příběh krásný už svým názvem. Je určený všem, kteří si vzpomínají na svou první lásku a připomínají si tzv. "promarněné šance" o kterých se i po letech stále tak krásně sní...:-) Vtipné, svěží a milé, ani chvíli jsem se nenudila od začátku až do konce!

02.11.2015 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Na co Alice zapomněla je opět čtivým románem od této zajímavě píšící autorky. Manželovo tajemství mne asi bavilo více, protože se jednalo o první setkání s tvorbou Liane Moriarty a kombinaci psychologického žánru s žánrem detektivky až thrilleru. Obsah druhé knihy se zdá býti méně atraktivní, jako by jdoucí pouze po povrchu věcí, žádný šok se nekoná, dokud čtenáři nedojde, že velikost a uvěřitelnost příběhu je právě v jeho obyčejnosti a všednosti. Nápad je vynikající, proto dávám autorce plný počet hvězdiček:-)

08.06.2015 5 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Knížka se mi moc líbila, příběh byl zajímavě napsaný a napínavý od začátku až do konce. Jen nemohu přijít na to, v čem je ona avizovaná podobnost se Zmizelou G. Flynnové.

01.01.2015 5 z 5

Poslední dům v ulici Poslední dům v ulici Diane Chamberlain

Trochu mne zklamal závěr, kdy do sebe vše trochu ideálně a na sílu zapadlo, ale jinak se mi příběh moc líbil. Zaujala mne nejen zápletka, ale i časové ukotvení v Americe šedesátých let, kdy řada bílých bojovala za volební právo černých. Nikdy by mne nenapadlo, že by mne mohlo podobné čtení zaujmout, ale příběh je tak poutavý, že čtenář ani neví jak a současně prožívá romantický příběh, mysteriózní thriller a učí se i historická fakta. Určitě si přečtu některý z dalších autorčiných románů.

20.05.2024 4 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Moje první setkání s autorkou a jejími hrdiny, rozhodla jsem se k četbě na základě zdejšího vysokého hodnocení. Knížka byla čtivá i zápletka v rámci možností v celku reálná, jen od poloviny jsem začala mít pocit, že je to stále to stejné a děj se zbytečně protahuje. Příběh páru s větším věkovým rozdílem mi nepřišel v ničem kontroverzní, Jordan byla na svůj věk vyspělá, protože ji životní okolnosti donutili předčasně dospět, a také asi čtyřicetiletého muže ještě nepovažuji za starce:-)

16.04.2024 4 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Mne to tedy absolutně nebavilo, přitom mám romantické čtení ráda. Nemám nic ani proti erotice a sexu, ale tento příběh byl pro mne zklamáním hned po prvních dvou kapitolách. Zprvu jsem si myslela, že půjde o celkem uvěřitelný román, v němž se hrdinka postupně opět shledá se svou první láskou a skončí to samozřejmě happy endem, ovšem jak došlo k setkání ústřední dvojice a k jejich sbližování, atmosféra se zásadně proměnila. V celku sympatická Olive se změnila v naprosto tupou husu a Jason se z prostopášné hvězdičky přehoupl v pořádného rapla (sexuální mašinu) řešícího všechny problémy sexem. A když už jsme u toho sexu, vadila mi lascivnost a vulgárnost, v tomto případě zbytečná a překlad, který byl pro smích. Vzrušující to tedy rozhodně nebylo, spíše rozpačité a trapné. Tato série pro mne rozhodně skončila s prvním dílem.

28.03.2024 1 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Po tomto románu jsem sáhla ze zvědavosti. Zaujal mne nejednoznačný námět a originální styl vyprávění. Autorka už v samém začátku doslova zasype čtenáře množstvím hrdinů i jejich problémy. V momentě, kdy se čtenář konečně začte, končí první část a začíná druhá, která se odvíjí v podobném duchu. Líbilo se mi prostředí, v němž se příběh odehrával, sympatické mi byly i některé z postav, bohužel pointa mne zklamala a překombinovanost vztahů mezi postavami ubrala na celkovém dojmu.

12.02.2024 3 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Pro někoho možná trochu utahanější romance bez pořádné akce, ale mně se to moc líbilo! Je to takový něžný příběh odehrávající se v krásném prostředí na březích jezera, které odráží vnitřní naladění hrdinů. Stále jsem čekala, co se stalo a i když mně to mohlo v průběhu čtení napadnout (indicie tam byly:-)), byla jsem napjatá až do konce a strašně jsem se bála, aby to dopadlo, jak má a nebyla jsem zklamaná.

05.10.2023 4 z 5

Obětiny Obětiny Robert Marasco

Perfektní hororový příběh s překrásnou obálkou! Přečetla jsem ho za víkend a konec mne skutečně překvapil. Film jsem neznala, a tak jsem neměla žádnou bližší představu. Na vlně Darcy Coates a jí podobných jsem už už očekávala nějaká monstra, mumie apod. a všechno bylo jinak. Rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi strašidelné příběhy, aby si tuto knížku přečetli. Po dlouhé době zjistí, že o strašidlech se dá psát i jinak - s přesahem.

11.09.2023 5 z 5

U jezera U jezera David James Poissant

Jeden víkend na rodinné chatě a tragédie, která se odehraje opodál a která zamíchá kartami všech zúčastněných. Ten, kdo má rád psychologická dramata si rozhodně přijde na své. Dříve či později totiž vyplují na povrch tajemství jednotlivých osob, o nichž ostatní nevědí, a nebo se je snaží delší dobu ignorovat. Po víkendové "terapii" dojde k pořádnému vztahovému restartu a já bych za něj dala autorovi plný počet hvězdiček, ale závěr mne trochu zklamal, měla jsem bohužel jiné očekávání.

25.08.2023 4 z 5

Dobří sousedé Dobří sousedé Adam Nevill

(SPOILER) Nevillův Rituál mne zaujal o poznání více, i když ten závěr byl stejně nevydařený jako v Dobrých sousedech. Autor opět slibně začal, ale směřování příběhu mne zklamalo. Nadpřirozené schopnosti nehodných sousedů na mne byly příliš stejně jako dvojitá vražda, která prošla hlavnímu hrdinovi. Obálka knížky je pěkná, ale moc nekoresponduje s příběhem - kde je ta společná zeď se sousedy a temné lesy v pozadí?

26.07.2023 3 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Příběh s mysteriózní zápletkou a grafickým ozvláštněním není vůbec tím, čím se zdá být. Pointa mne určitě mile překvapila, ale přesto se nemůžu zbavit dojmu, že to celé mohlo být mnohem lepší respektive propracovanější. U takového typu literatury bych čekala pečlivé líčení atmosféry a pomalu vytvářené napětí. Škoda, že mi v souvislosti s Anyou neběhal mráz po zádech a všechny tajuplné momenty proběhly jen tak mimochodem a tím pádem se mne vůbec nedotkly.

26.04.2023 3 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Zvláštní kniha o vztahu dvou zvláštních lidí, kteří spolu neumí komunikovat. Čekala jsem něco docela jiného. Bohužel jsem se nedokázala napojit na problémy ústřední dvojice, a to byl asi ten hlavní problém, že mi postavy nebyly sympatické a nevzbuzovaly ve mně žádné pocity.

13.03.2023 3 z 5

Šťastný nový rok Šťastný nový rok Malin Maria Stehn

Detektivní příběh odehrávající se v atraktivní čase oslav příchodu nového roku. Příjemně se četl, ale prostřední část byla nepřiměřeně rozvláčná. Záměrem autorky bylo zřejmě zmatení čtenáře, což bylo bohužel očividné, a proto jsem si chystanou pointu dostatečně neužila. Mrzí mne, že nemohu hodnotit lépe. Za přitažlivou obálku knížky a čtivost bych dala pět hvězdiček, její obsah je bohužel průměrný.

31.12.2022 3 z 5

Ocelové srdce Ocelové srdce Albert Čuba

Bavila jsem se a to je dobré znamení. Příběh je v podstatě banální, ale dobře vymyšlený. Trochu absurdní, ale v zásadě uvěřitelný. Užila jsem si atmosféru noční Ostravy, prostředí zdánlivě nepřemožitelných figurek z podsvětí i napínavé gradování příběhu. Albert Čuba nenechal v rámci dějových zvratů nic náhodě a vše do sebe nakonec zapadlo. Výhradu mám snad jen k závěru, který mi evokoval scénu z filmu Krásno, a také toho neustálého opakování faktu, že Ostrava je to černé město tam na severu:-)

12.12.2022 4 z 5

Jsem ročník 1983 a Jonákovy eskapády jsem znala jen letmo z dobových zpráv. Moc ráda se vracím do devadesátek, do období dospívání, kdy jsem hltala Bravíčko a ve vzduchu se stále ještě vznášelo ono nadšení z nabyté svobody. Jonákovy vzpomínky ač značně přibarvené v duchu jeho Prášilovské povahy vypovídají o těchto časech mnohé, a to je na nich zřejmě nejcennější. Ze slavného Discolandu je dnes squat a v tomto příběhu ožívá ve své předimenzované opulentní kráse. Jen škoda, že nevznikly další díly. Zrovna "dvojka" by jistě vstoupila do dějin! A že je v textu mnoho vulgarismů a dobrá třetina je věnována obskurnímu sexu? To mne jako čtenářku nechávalo zcela chladnou a spíše jsem se bavila tím, co neuvěřitelného ještě nevymyslí. Vždyť jde o chlapa, který postavil celou svoji kariéru především na nekalém byznysu a sex byl jeho nedílnou součástí.

02.12.2022 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

V porovnání s předešlými díly, jde rozhodně o návrat k tomu lepšímu z autorčiny tvorby. Zaujalo mne perfektní líčení atmosféry ponurých viktoriánských sídel a lesů, které je obklopovaly. Kladně hodnotím také romantickou linku, i když ta se dala ještě v mnohém lépe rozvinout. Je to taková strašidelná pohádka, v níž čtenář musí akceptovat nadpřirozené síly a množství nereálných situací. Řádění stvůr bylo v tomto případě ještě únosné, ale romantičtí hrdinové oplývající vlastnostmi brutální Nikity mne spíše odrazovali.

14.11.2022 3 z 5

Povídky a jedna báseň Povídky a jedna báseň Zdeněk Svěrák

Pro mne nejlepší kniha Svěrákových povídek. Bavilo mne ji číst a některé příběhy si pamatuji i s delším odstupem času.

15.09.2022 4 z 5