kaninaj kaninaj komentáře u knih

Čaroděj Čaroděj Michael Scott

Zaříkávač Zaříkávač Michael Scott

Válečník Válečník Michael Scott

Vědma Vědma Michael Scott

Alchymista Alchymista Michael Scott

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

nádnerná knížka, četla jsem jedním dechem.
Pomalý rozjezd, poznávání, pak se to trošku zrychluje a člověk se tak rozečte, že hltá stránku za stránkou.
Diana, Matthew, jejich rodina - vše krásně popsáno, láska, kouzla, napětí.
Teď jsem ji přečetla již podruhé, protože čekám objednaný druhý díl, na který se moc těším :)

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

trošku zvláštní kniha, kupovala jsem ji na základě popisu knihy.
Čekala jsem asi trošičku jiný druh "detektivky". Je to pro mě úplně něco jiného, jiný pohled - pohled duší - na náš svět.,
Závěr mě překvapil.
Místy to bylo tak zdlouhavě popisováno, že jsem nevěděla, co dál, jestli vydržet a dočíst, nebo odložit. Neodložila jsem, dočetla jsem, ale můj druh "kávy" to není.

16.09.2013 3 z 5

Klíč Klíč Simon Toyne

Napínavá klížka plná napětí, fantasy
výborná.

Kruh ohně Kruh ohně Michelle Zink

poslední díl serie knih, které jsem si koupila a přečetla na základě recenzí.
Můj dojem je velice příjemný. Romantika, napětí, fantasy... prostě knížka pro dobrou náladu.

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

pokračování Pilířů země. Děj pokračuje s potomky hrdinů o pár generací dále.
Perfektně vylíčená doba, člověk si dokázal představit hrůzy moru a bezmocnost proti mnichům a náboženskému fanatismu.
Prostě knížka, která se čte velice dobře - rychle - a všude :) kdykoliv máte chvilinku času :)

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

knížka byla úžasná, i když jsem pvní viděla 2-dílný film a to ještě ve slovenštině- před pár lety, neodradilo mě to a knížku jsem přečetla jedním dechem. Je to perfektně napsané a je to ten druh knížek, kterou čtete kdykoliv máte chvilinku času (ostatní počká :)) a nepustíte jí, dokud nedočtete poslední stránku. Jo, a existuje i stolní hra - docela fajn odreagování :)

Strážkyně Brány Strážkyně Brány Michelle Zink

druhý díl také nezklamal, škoda, že třetí jsem si nekoupila, musím to napravit, abych věděla jak to dopadne. Je to napínavé :)

Lia pokračuje v nebezpečném a zoufalém pátrání po způsobu, jakým by zvrátila děsivé proroctví.
Alice, sesta Lii, na druhé straně, pod vlivem zla, sbírá síly a učí se temnému umění, aby mohla Liu porazit

30.03.2013 5 z 5

Proroctví sester Proroctví sester Michelle Zink

Jakmile jsem se začetla, hlatala jsem stránku za stránkou, a byla jsem ráda, že jsemmohla pokračovat v četbě hned druhého dílu :)

Amerika konce 19. století. Dvojčata Lia a Alice, tajemné znamení a temné proroctví, které varuje před příchodem Ďábla na svět

Knížku můžu jen doporučit :)

30.03.2013 5 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

velice krásná kniha, čtení jedním dechem. Lucie, odvážné dítě, dívka a poté paní v nehostinném 14.století, kdy ženy nemají taková práva jako muži, nemůžou se jen tak vzdělávat. Je to příběh velice nadané Lucie, která hltá učení a její sen je stát se medikem. Pro tuto dobu velice odvážné, protože je tu veliký vliv církve, která hned ve všem vidí ďábla, což pro křesťany není lehké. Další vliv na vývoj Lucie mají i židé, protože vyrůstala v židovské rodině, která se o ní postarala po smtí její matky. Lucie vidí rozdíly v uctívání jednotlivých "bohů", fanatismus proti židům a hon na čarodějnici, kterou zažila na vlastní kůži........ další dobrodružství se ukáží při zjištění jejího původu....prostě knížka, která stojí za to přečíst :)

13.01.2013 5 z 5

Třináct relikvií Třináct relikvií Michael Scott

docela masakr :)byla to moje první kniha plná nasilí - dost dobře popsanéhoPříběh plný tajemství a magie, docela se mi to líbilo, ale ten začátek mě trochu vyděsil :)

08.01.2013 4 z 5

Kněžka Kněžka Michael Scott

není co dodat. Čtení jedním dechem, všech 6 knih, můžu jen doporučit. Knihy jsou určeny pro děti od 10-ti let, ale jako dospělý mohu hodnotit knihu jako krásnou beletrii, do které se začtete a knihu nepustíte z ruky, dokud ji nepřečtete....samozřejmě se těšíte vždy na další a další díl. Ten poslední skončil překvapivě.

05.01.2013 5 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

milé čtení, kniha se mi líbila

05.01.2013 5 z 5