Kampal Kampal komentáře u knih

Miluj sám sebe, jako by ti šlo o život Miluj sám sebe, jako by ti šlo o život Kamal Ravikant

Naval je jiná liga. Almanach skvělý, kniha Kamala průměr.

22.01.2023 2 z 5

Jak na to Jak na to Randall Munroe

Knihu jsem koupil dnes - díky Navale za doporučení - a hned po první kapitole musím napsat komentář. Tohle zkrátka chcete číst :-)

02.12.2022 5 z 5

Dávat a brát Dávat a brát Adam Grant

Třetí a pro mě poslední kniha od Adama Granta. Jedním slovem “slabé”.

16.11.2022 1 z 5

Před-svědčování. Revoluční způsob, jak ovlivnit a přesvědčit Před-svědčování. Revoluční způsob, jak ovlivnit a přesvědčit Robert B. Cialdini

Jedna z mála knih, kterou jsem nedočetl. V polovině jsem to vzdal a myslím, že ji už nikdy neotevřu. Zatím pro mě nejhorší kniha z nakladatelství Melvil.

01.11.2022 1 z 5

Krajní zodpovědnost Krajní zodpovědnost Leif Babin

Začátek knihy mě nechytil, ale po několika stránkách ano. A je super. Jediný problém, který tahá za oči je překlad. Gramatické chyby, překlepy, skloňování … Možná by vydavatelství mohlo knihu přečíst než šla do tisku. Jinak za mě 85%

07.08.2022 4 z 5

Jak vést (zdánlivě) nemožné rozhovory Jak vést (zdánlivě) nemožné rozhovory Peter Gregory Boghossian

Jedna z mála knih, kterou jsem nedočetl.

05.04.2022 1 z 5

Výborná kniha. Těším se na Homo deus a 21. lekcí

28.03.2022 5 z 5

Svého psa nestřílejte! Svého psa nestřílejte! Karen Pryor

Knihu jsem dočetl, kdybych ji nečetl, nic by se nestalo. Autorka je možná dobrá v tréninku zvířat, jako spisovatelka mě moc nezaujala. Překvapuje mě - v době psaní komentáře - 94%.

22.01.2022 2 z 5

Kniha je hezky zpracovaná, přečetl jsem ji, ale nemám důvod se k ni vracet. Nejsem specialista na výživu, ale podle jiných - ne rádobykuchařů na internetu - odborníků, jsou některé věci jinak. Marketingově výborně udělaná kniha.

04.12.2021 2 z 5

Přepišme pravidla úspěchu Přepišme pravidla úspěchu Ivanka Trump

Knihu jsem nedočetl. Koupil jsem ji ve výprodeji, asi byl důvod proč se neprodávala. Škoda.

13.11.2021 2 z 5

Cesta k charakteru Cesta k charakteru David Brooks

Náročné čtení

01.11.2021 2 z 5

Boj o pozornost II. - Jak si dělat chytrý osobní marketing Boj o pozornost II. - Jak si dělat chytrý osobní marketing Filip Kahoun

Koupil jsem si oba díly knihy společně. První, vzhledem k opakování myšlenek na každé stránce a častým odstavcům jsem přečetl rychle, ale bez zvláštního nadšení. Druhý díl je stejně naředěný, ale čtení šlo sakra ztuha. Spousta “mouder” smíchaných bez zjevné logiky, pokusy o vtipnost jsou kýčovité. Za mě pod 50% a to snad jen za krásné obálky knih. Většině knih osobního marketingu se ani neblíží

17.10.2021 2 z 5

Boj o pozornost Boj o pozornost Filip Kahoun

Na základě recenzí jsem si koupil současně obě knihy Boj o pozornost. Není to špatné, ale kniha podle mě, poněkud chaoticky předává informace získané z různých zdrojů. Odstavce na 4 řádky jsou taky vtipné, včetně zvýraznění “hlavní” myšlenky stránky. Kniha by jinak měla asi polovinu stran, kdyby měla také o 20% méně obsahu a lepší strukturu, možná bych dal i 70%. Aktuálních 97% je podle mě velmi mimo realitu.

02.10.2021 2 z 5

Mít nebo být? Mít nebo být? Erich Fromm

Když vidím téměř u každého 5 hvězd, jsem zmaten. 87% tato kniha podle mě nemá ani náhodou. Možná 60%.

23.06.2021 2 z 5

Kód života - Jak z nás DNA dělá to, kým jsme Kód života - Jak z nás DNA dělá to, kým jsme Robert Plomin

Kniha mě dost zklamala. Čekal jsem něco ve stylu Proč spíme nebo Konec stárnutí. Tato kniha na mě působila spíše dojmem 30 let jsem něčemu zasvětil a teď si neumím přiznat, že výsledek není jednoznačný, proto to zabalím do odborného textu. Nebo autor je možná výborný vědec a špatný spisovatel. Pro mě zklamání.

13.06.2021

Pravidlo 80 / 20 Pravidlo 80 / 20 Richard Koch

Pravidlo 80/20 platí, nicméně kniha by sama mohla jít příkladem. Když budu vstřícný, tak 20% knihy obsahuje myšlenky a 80% je vata, aby kniha nebyla útlá. Ve srovnání s jinými knihami osobního rozvoje bych dal hodnocení kolem 50% maximálně.

14.11.2020

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Na základě zdejších recenzí jsem si knihu koupil. Autorku jsem neznal a zřejmě na dlouho bude tato kniha moje poslední od V. Hanišové. Zklamání. Moc popisné, zdlouhavé, plné přirovnání na úkor příběhu. Za mě tak 25%. S jinými knihami s hodnocením nad 80% nelze srovnat.

02.11.2020

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Mám rád knihy o psychologii a osobním rozvoji. Tato je ovšem pro jinou kategorii čtenářů. Možná pro maminky na mateřské, které se vyžívají ve smajlících apod. Souhlasím s komentářem, který to popsal slovy “Otevřete na konci knihy seznam literatury a vyberte kteroukoli. Uděláte lépe než koupit tuto”. Velké zklamání. Snad se mi ještě nestalo, abych nezvládl ani 40 stran četby.

29.09.2020