Kampal Kampal komentáře u knih

Nasadit vlastní kůži: Skryté asymetrie v každodenním životě Nasadit vlastní kůži: Skryté asymetrie v každodenním životě Nassim Nicholas Taleb

Antifragilita a Černá labuť jsou o řád lepší. Mám pocit, že se autor již vyčerpal a jen potřeboval napsat další knihu. Škoda promarněné příležitosti.

23.02.2024 2 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Neuvěřitelně nadčasové. Plný počet hvězd.

28.01.2024 5 z 5

Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Robin S. Sharma

Výborná kniha.

21.01.2024 4 z 5

Pravda o cukru Pravda o cukru Jessie Inchauspé

Výborná, čtivá, vtipná, užitečná.

25.12.2023 5 z 5

O 10 % šťastnější O 10 % šťastnější Dan Harris

Ani po 80 stránkách jsem nenašel to, jak je kniha hodnocena na poslední stránce jinými. Bohužel.

21.12.2023 2 z 5

33 zákonů války 33 zákonů války Robert Greene

Jednohubka, která se četla dobře, opakuje staré pravdy a není od věci si je připomenout.

10.09.2023 4 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Možná jsem jen neměl dost trpělivosti. I když jsem se snažil a měl na čtení čas. Bohužel se autorka snažila, aby vyprávění bylo barvité jako podzimní den, který občas naruší slunce mezi mraky, jež připomínaly zvířata z dob dávno minulých. Četl jsem a slova se mihotala v příběhu tak košatém, že by leckterý básník nedokázal lépe vyjádřit hloubku písmen spojujících příběh v linii plnou emocí nepodobných barvám duhyMým pohledem: poslední dobou jsem četl Šikmý kostel nebo Námi to končí, z podobné oblasti a byly to úplně jiné zážitky. Proto dvě hvězdy.

10.09.2023 1 z 5

Daniela Prokopa si vždy rád poslechnu, ale tato kniha mě zklamala. Vše je špatně, každému by se mělo pomoci a najdeme i nějaké lumpy, na které můžeme ukázat. Znám ve svém okolí podnikatele i lidi s nižšími příjmy a velmi často je to podobné. Podnikatel může krátit daně, člověk s nižšími příjmy pracovat načerno. Nebo podnikatel může přispívat na charitu a dávat práci jiným, tak jako zaměstnanec s nízkým příjmem projevit snahu a nekupovat si televize, dovolené a iPhony na splátky. Určitě všichni chceme, aby společnost byla vzdělanější, ale jen kritika to nezlepší.

16.08.2023 1 z 5

Škobrtnout o štěstí Škobrtnout o štěstí Daniel Gilbert

Po přečtení knihy Soundtrack v hlavě - která sice měla hodně super recenzí na začátku knihy - jsem byl zklamán. Autor více času než obsahu věnoval sobě. O to příjemnější bylo přečtení Škobrtnutí. Takto podle mého názoru má vypadat kniha, která chce nejen předat něco zajímavého, ale je i vtipná a velice čtivá. Za mě pět hvězd

23.07.2023 4 z 5

Strategie modrého oceánu Strategie modrého oceánu W. Chan Kim

Jedna zajímavá myšlenka. Možná, že je kniha již neaktuální vzhledem k vydání v roce 2005. Narozdíl od stoiků starých 2000 let, zde čas hrál roli.

20.07.2023 2 z 5

Soundtrack v hlavě: Co dělat, aby myšlenky hrály v náš prospěch Soundtrack v hlavě: Co dělat, aby myšlenky hrály v náš prospěch Jon Acuff

Motivační kniha, která chválí sebe samu více než že by byla přínosem. Tim Ferriss, Rory Vaden, Taleb, Bono, Pink . stojí za přečtení. J. Acuff za mě ne.

20.07.2023 2 z 5

Hra Hra Neil Strauss

Začátek knihy jsem přelouskal s pocitem, že ji odložím. Prostředek už se četl lépe a závěr překvapivý a očekávatelný zároveň, jak u takových příběhů bývá zvykem.

08.07.2023 4 z 5

Alchymie Alchymie Rory Sutherland

Knihu jsem dočetl, pár myšlenek tam bylo, nicméně za ty peníze mnoho povyku pro nic. Čtivost ani zábavnou formu jsem nenašel. Škoda

17.06.2023 2 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Samozřejmě nenapíšu nic nového, když dám vysoké hodnocení. Moji prarodiče si tímto prošli a o to více je to pro mě autentické. Klobouk dolů

24.04.2023 4 z 5

101 esejů, které změní vaše myšlení 101 esejů, které změní vaše myšlení Brianna Wiest

Když napíši hodnocení slovy Hodně slabé, budu velmi vstřícný. Se stoiky, Navalem a mnoha jinými nelze ani vzdáleně srovnat. Velké zklamání.

17.04.2023 2 z 5

Psychologie peněz Psychologie peněz Morgan Housel

Výborná kniha. Místo čtení komentáře si přečtěte tuto knihu :-)

06.04.2023 5 z 5

Jak člověk smýšlí Jak člověk smýšlí James Allen

Překvapilo mě, že jsem na opačné straně v pohledu na knihu, než většina zde hodnotících. Obsah dvou A4 napsaný do miniaturní knížky, která opakuje asi 5 vět dokola. S jinými knihami od stoiků, ale ani jiných autorů vůbec nelze srovnat. Přečetl jsem jen proto, že když jsem za tu jednohubku vyhodil peníze, tak jsem chtěl vědět, jestli tam nebude aspoň jedna kloudná věta. Nenašel jsem ji.

30.03.2023 1 z 5

Nekažte si život maličkostmi Nekažte si život maličkostmi Richard Carlson

Stoikové stručně a moderním jazykem. Asi tak bych popsal knihu jednou větou. Příjemná jednohubka

19.02.2023 3 z 5

Sníh Sníh Neal Stephenson

Asi nejsem správná cílovka, vzhledem k pozitivním komentářům. Prokousával jsem se a čekal kdy mě to chytne, nestalo se. Kniha není špatná, jen to není můj žánr.

12.02.2023 2 z 5

Stoikův průvodce pro každý den Stoikův průvodce pro každý den Ryan Holiday