Kamienkova33 Kamienkova33 komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Výborný ženský román, v ktorom autorka postupne odhaľuje súkromie hlavných postáv a časom vysvitne, že sú ich osudy prepletené viac, ako si mysleli. Radšej som ani netipovala, kto bude vrahom, nie ešte obeťou :-)

23.01.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha sa mi páčila, zaujímavý krimi thriller a dobrý štýl písania. Fanúšikom krimi odporúčam.

17.01.2017 4 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Velmi ma zaujal namet, tak som sa do toho pustila ako do oddychovky, ale chybala mi tam nejaka iskra alebo nieco, co by ma ku knihe priputalo. Anne bola sympatacka, ale na Jackovi mi nieco vadilo.... v zavere som sa nutila k citaniu, preto iba 2*.

11.01.2017 2 z 5

Zázračný lék Zázračný lék Harlan Coben

Za mna velke sklamanie, od autora sa mi pacili zatial vsetky knihy, ale tu som sa miestami premahala, aby som to docitala.... tema dobra, mozno to bolo prekladom, ale asi skor nie.

09.01.2017 3 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Autorku mam velmi rada, ale tento roman v dobrom prekvapil aj mna :-) urcite odporucam

03.01.2017 5 z 5

Údolie Údolie Dušan Budzak

Povodne som si myslela, ze kniha bude uplne o niecom inom, pretoze z anotacie to nie je uplne jasne. Od polovice som sa nutila citat, tento zaner mi nesadol, ale verim, ze si najde vela oblubencov.

03.01.2017 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Perfektný thriller!

21.11.2016 5 z 5

Dievča, ktoré si tu zanechal Dievča, ktoré si tu zanechal Jojo Moyes

Skvelá kniha! Z jednej strany tragické udalosti prvej svetovej vojny, z druhej strany súčasný boj mladej vdovy o obraz, ktorý má pre ňu veľkú hodnotu.. Príbeh o tom, ako sa prelínajú osudy vzdialené od seba takmer 100 rokov.

26.01.2016 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Konečne dobré krimi!

15.12.2015 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Všetky poviedky skvelé! V tretej mi síce chýbalo niečo také ,,práve kingovské", ale až tak mi to nevadilo :-)

09.12.2015 5 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Kniha sa mi zo zaciatku velmi pacila, bola dynamicka a nevedela som s tym prestat... Druha polovica mi ale pripadala pomala, uz ma to tak nebavilo a koniec bol pre mnna akoby sa autorovi uz nechcelo, tak skoncil...

30.11.2015 3 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Veľmi zaujímavý príbeh, od začiatku som knihu ťažko púšťala z rúk.. Záver mi to trochu narušil, ale to je len môj osobný názor, bolo tam podľa mňa toho už veľa :-)

26.11.2015 4 z 5

Rozlúčka s peklom Rozlúčka s peklom Tvrtko Vujity

Autor píše skvelé reportáže, ktoré sa ľahko čítajú, zároveň ale zanechajú aj po prečítaní stopu... Silné príbehy..

Údolie bábik Údolie bábik Jacqueline Susann

K tejto knihe sa rada vraciam, čítala som ju už asi 5krát, voľné pokračovanie tiež niekoľkokrát :-) Príbehy a životné situácie v nej sú ,,nesmrteľné", preto aj desaťročia od vydania je stále úspešná :)

Osvícení Osvícení Stephen King

Také skvelé, ako len King môže napísať :-)

Pýtiine pokyny Pýtiine pokyny Erik Axl Sund

Prvé dve časti tejto trilógie sa mi páčili, tretia menej. Neviem, či som to čítala rýchlo a nepozorne, ale veľa vecí som nepochopila alebo som sa musela vracať späť.. Je pravda, že autori píšu veľmi zaujímavo, ale asi mne ten štýl nesadol.

05.11.2015 3 z 5

Horečka Horečka Lauren DeStefano

Dobrá séria, škoda, že tretia časť bude iba po anglicky :-/

04.11.2015 5 z 5

Prekliaty ostrov Prekliaty ostrov Dennis Lehane

Jedna z mojich najobľúbenejších kníh! Rada sa k nej vraciam, film je tiež dobrý.

04.11.2015 5 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

5 dní fungovania hotela, jeho zamestnancov, hostí, tragédií, intríg, lások a všetkého možného aj nemožného, čo sa hotelu týka.. Dej sa odohráva 5 dní, počas ktorých sa toho veľa udeje. Veľmi ma to zaujalo, pretože sa krásne popisuje, ako taký obrovský hotel funguje, nikdy som sa nad tým nezamýšľala :-) (Aj keď predpokladám, že teraz je to oveľa viac premyslené, keďže kniha je z roku 1965 :-)). Za mňa určite áno ako oddychové, ale zaujímavé čítanie. A v závere som sa nevedela odtrhnúť!
Určite si prečítam od autora aj iné .

04.11.2015 4 z 5

Dívky, které miloval Dívky, které miloval Jonathan Nasaw

Tak tomuto sa povie psychologický thriller! Čítala som to už druhýkrát, zas som sa od tohto románu nevedela odtrhnúť. Aké je to viesť terapiu s mnohými alter egami jednej pošramotenej mysle? Jedno z nich je dokonca profík v imitácii tých druhých, takže aj keď doktorka odhalí, s ktorým z nich hovorí, nikdy to nie je isté... Určite odporúčam, zo všetkých ohľadov je to zaujímavé a zároveň desivé čítanie.

28.10.2015 5 z 5