kaka kaka komentáře u knih

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Líbila se mi, nepřekvapila, místy mi přišla až táhlá a děj neodsýpal, ale odpočinkový účel splnila a jelikož jsem velkým fanouškem Panství Downton, nemohu jinak, než doporučit !

26.10.2017 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Čtení si člověk užívá....kniha je příjemně odpočinková s hlubokými myšlenkami...

10.05.2017 5 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Tato kniha se mi četla lehce a celkem rychle. Od poloviny se to ale zlomilo a nebavilo mě pořád dokola číst unylé historky přívěsků z náramku, nějak jsem to autorovi nevěřila. Přílišná sladkost na každé stránce knize dle mého soudu spíše ublížila. Autor mohl přeci jen trochu ubrat. Otřepané fráze, klišé a slova z cukrové vaty div, že se nerozplynula :-D Pro jemné dušinky číslo jedna, pro racionální jedince už nikdy více ! :-D

06.02.2017 1 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Výborně se četla, byla plná faktů a na zajímavé otázky padaly odpovědi bez obalu, bez skrupulí, šokující i nečekané. Kniha si našla právoplatné místo v mé knihovně!

17.11.2016 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Já nevím...díky tomu, jak knihu všichni chválí, jsem čekala bombu. Můžu ale říct, že konec jsem vytušila tak kolem 90. strany....bylo to tak překombinované, že jsem si říkala, ta ženská je blázen! :D :D :D Nebyla špatná, to ne...Ale zase takový "odvaz", jak tu někteří líčí, to podle mě teda nebyl.

15.08.2016 3 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Od r.2010, kdy jsem dočetla knihu Rudolfa Vrby: Utekl jsem z Osvětimi, která pro mě byla tou nejlépe napsanou knihou v historii, se jí tato kniha vyrovná, ne-li ji převýší. Četla se tak perfektně, že si myslím, že o zařazení do povinné četby by nemělo být pochyb!

18.07.2016 5 z 5

Četla se těžce, musela jsem si dát vždy menší pauzu...syrově podaná, plná faktů, která by měl znát každý člověk...nejde zase o tak moc vzdálenou historii. Celkový dojem velmi dobrý

24.05.2016 5 z 5

Stíny mezi stromy Stíny mezi stromy Jan Pohunek

Pro ty z vás, kteří milují záhady a tajemno stejně jako já, je tahle kniha jako dělaná. Člověk se začte ani neví jak :)

30.03.2016 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Upoutala mne na první pohled přebalem, nejsem fanouškem detektivek ale musím říct, že děj je dobře promyšlený a člověk se začte ani neví jak. Moc mě bavila a těším se na další autorův výtvor!

25.02.2016 5 z 5

Padrino Krejčíř - Gangster Padrino Krejčíř - Gangster Jaroslav Kmenta

Kniha plná zajímavých faktů, dobře se četla. Oceňuji také obrázkovou přílohu a mapu. Určitě ne má poslední kniha od Kmenty...jinak doporučuji všem!

06.02.2016 5 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Velmi čtivá kniha, která mě doslova lákala svým dějem ke čtení každou volnou chvíli. Právem 5 hvězd!

27.01.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Právě jsem dočetla…Minko, statečná a nezlomná dívko, chytrá a milující babičko, tvé vyprávění mne uchvátilo a zůstane napořád jak v mém srdci a hlavě, tak také v mé knihovně na předním a důležitém místě, protože si to právem zaslouží!

21.01.2016 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala obálkou a fotografiemi uvnitř...A to je asi tak vše, co na knize můžu hodnotit pozitivně. Nebavila, netáhla, celkem velké zklamání

13.01.2016 odpad!

Howlův putující zámek Howlův putující zámek Diana Wynne Jones

Výborně jsem si u této knihy odpočinula. Bavila mě a dá se říct, že jsem ji měla přečtenou jedním dechem, což ukazuje, že je čtivá a "táhne". Mám moc ráda Zámek v oblacích a ke knize jsem se dostala až teď. a i když děj je poměrně odlišný, knihu chválím.

04.01.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Skvěle napsaná kniha, plná pravdivých myšlenek a emocí...přirostla mi k srdci a určitě patří k těm nejlepším knihám, co byly kdy napsány a co jsem kdy četla. Určitě doporučuji všem!

03.12.2015 5 z 5