Stíny mezi stromy

Stíny mezi stromy https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275614/bmid_stiny-mezi-stromy-ov7-275614.jpg 4 7 3

Podtitul: "Extravilán v současných pověstech." Setkání s neznámem, záhady, tajemná opuštěná místa, duchové či toky energií – kniha mapuje moderní legendy a pověsti, kolující o místech v krajině za hranicemi lidských sídel, jako jsou samoty, lomy, lesy, opuštěné objekty apod., spjaté dnes často s aktivitami jako urbex, legend trippping, tramping apod. První část tvoří fundovaná teoretická studie, druhou katalog pověstí především z území Čech. Ačkoli kniha není koncipována primárně jako průvodce po „strašidelných místech“ České republiky, může i v tomto směru zájemcům o problematiku dobře posloužit.... celý text

MaroCZ
26.06.2019 4 z 5

Chyběla mi tam některá důležitá místa jako bohnický hřbitov, nebo Devět křížů, ale přesto velmi povedené. Nejen konkrétními uvedenými příběhy, ale také zajímavým teoretickým výkladem

kaka
30.03.2016 4 z 5

Pro ty z vás, kteří milují záhady a tajemno stejně jako já, je tahle kniha jako dělaná. Člověk se začte ani neví jak :)

majáček
19.01.2016 5 z 5

Velmi precizně a přehledně zdokumentovány některé záhady či legendy na území České republiky. A nechybí zde i výpovědi lidí, kteří byli na záhadném místě.

etnologie etnografie, národopis

Jan Pohunek
česká, 1981
2010  72%Temní ilumináti
2018  80%Přiznání iluminátů
2011  85%Folklor atomového věku
2008  64%Polomené světy – Atlantský harc
2015  80%Stíny mezi stromy

Kniha Stíny mezi stromy je v