Kája95 Kája95 komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Pro mě je Hartl opravdu nejvtipnější autor u nás.
Kniha není žádným myslitelským dílem, ale je tak neuvěřitelně předvídatelná až je prostě úžasná

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Úžasná kniha. Má spád a stále chcete číst dál a dál.

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Nedívejte se na film ! Přečtěte si knihu !

30.09.2020 5 z 5

Cizí žena a muž pod postelí Cizí žena a muž pod postelí Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Sto roků staré a stále aktuální a vtipné

30.09.2020 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Knížka byla chvilkami tak moc hloupá, že se mi až líbila. Na odlehčení nebo letní dovolenou ideální

Český lékař v srdci Afriky Český lékař v srdci Afriky Marcel Drlík

Nepřekvapila , nijak zvlášť nezaujala

30.09.2020 3 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Některé věci se stále opakují- "měla na sobě šaty áčkového střihu" " ještě na sobě měla uniformu" atp. Ale i tak je kniha opravdu hezká.

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Knížka je dobře napsaná,ale není to příjemné čtení,je to dost škaredé téma z kterého je člověku úzko

30.09.2020 4 z 5

Hovory s umírajícími Hovory s umírajícími Elisabeth Kübler-Ross

Tato kniha vyšla asi před 50ti lety, svět se mění, ale ty obavy lidi jsou stále stejné. Kniha je stále, svým způsobem, aktuální

20.09.2020 5 z 5

Cejch Cejch Zdeněk Šmíd

Divím se , že kniha má tak málo čtenářů.
Je úchvatná, má spád, děj, napětí, je stylem psaní neobvyklá. Určitě zanechá silný dojem

05.09.2020 5 z 5

Všechny barvy nebe Všechny barvy nebe Amita Trasi

Téma které přitáhne snad každou ženu. Bohužel zpracované až příliš romantický s předvídatelným závěrem.
Styl vyprávění Mukty a Táry se téměř neliší. Kniha plná klišé a stále se opakujících vět.

27.08.2020 3 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

I takové může být setkání se smrtí

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Šílená frustrace z matky přímo stříká. Takový člověk nikdy nebude šťastný. Ano, dcera si neuklízí a věnuje se hlavně malování ,ze kterého je pak nepořádek,ano,ale vždyť je to ještě dítě !!
Za mě úžasná kniha

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Knížka je výborná,konečně něco jiného,setkáváme se s hlavní hrdinkou, která není,jako většina hlavních hrdinek, úžasná, milá,objetavá .... Právě naopak je to sobec,co myslí jen na sebe upřednostňuje své zájmy nad rodinu a dělá vždy jen to co se hodí jí.
Už její reakce na smrt dítěte, po pohřbu nepociťuje žádný velký žal,jen ji zajímá, že se nebude hrát divadlo, kde měla mít hlavní roli.

Na nebožku vypadáte skvěle Na nebožku vypadáte skvěle Miloslav Švandrlík

Čekala jsem více, o vyvolané nebožce se autor zmiňuje jen dvakrát. Nic méně úsměvné čtení

06.08.2020 3 z 5

Krvavý Bill a viola Krvavý Bill a viola Miloslav Švandrlík

Švandrlík má lepší dílka

01.08.2020 3 z 5

Život pod Holým vrchem Život pod Holým vrchem Helena Geršlová

Milé počtení z dob, pro nás, již dávno minulých.

25.07.2020 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Když jsem po této knížce sáhla,myslela jsem, že to bude veselé oddechové čtení. Ale kniha mne překvapila, určitě bylo několik chvil,kdy jsem se upřímně zasmála. Ale převážně mě kniha překvapovala příběhem. Často někoho odsoudíme,že je nedůtklivý,ale právě tento příběh nám muže ukázat,co se skrývá pod povrchem

28.06.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Myslím si,že kniha mohla bych spíše povídkou pro teenagery. Neustále popisy hub a následně útržek života hlavní hrdinky

14.06.2020 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Věřím, že ten kdo viděl seriál, se lépe začetl a vše chápal už dopředu. Seriál jsem neviděla a nemohla jsem se začíst. Děj mě děsil a přišlo mi to zvrácené

11.06.2020