Kája_14 Kája_14 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Skvělá kniha... byla napínavá a krásná od začátku do konce. Viděla jsem i filmovou podobu ale kniha byla hezčí.

02.08.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nikdy jsem si nemyslela, že takovou knihu někdy přečtu a až potom co mi to někdo doporučil, jsem to s chutí začala číst. Kniha byla velice zajímavá a i pár slz jsem upustila. A na téhle knize je dobré to, že to má hlavu i patu. Na to že mi je 12 let tak se mi to moc líbilo. Postupně jak to čtete tak to vše do sebe zapadá. Určitě doporučuji.

09.03.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Viděla jsem asi milionkrát film harryho pottera..... ale kniha je o mnohem lepší, je tam opravdu to kouzlo, které ve filmu moc neuvidíte. Za jeden den jsem přečetla asi šest kapitol jak to bylo zajímavé, sice jsem věděla jak to dopadne, ale i tak jsem s napětím četla. Krásná kniha, sice si ji skoro všichni přečetli nebo viděli film ale i tak opravdu doporučuji.

20.04.2021

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Tato kniha byla moje první kriminálka a velmi mě potěšila. Byla skvělá a napínavá od začátku do konce a u vyobrazení Evina života dosti šokující a ještě více když vám dojde že se to skutečně děje. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a těším se na další takovéto knihy.

02.08.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná kniha i docela pěkné obrázky.... přečetla jsem to několikrát a mohla bych si to přečíst zase. Je to zajímavá myšlenka knihy a musím přiznat že jsem ji napoprvé nepochopila a to je problém pro ty děti kteří to mají v povinné četbě....

03.08.2021 3 z 5

Jako malá jsem to úplně milovala když mi to mamka nebo babička četla, moc pěkné příběhy.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Co na tuto knihu říct. Příběh o zahořklém a protivném starém muži, a není divu že takový je, ze začátku nechápete proč se tak chová a kapitoly jsou zdlouhavé. Po pár kapitolách z jeho minulosti vám dojde proč takový je a začnete s ním soucítit. Dojemný, zčásti vtipný příběh vás dožene k slzám a dobrému pocitu, že jste jí vůbec začali číst. Moc tuto knihu doporučuji.

28.10.2023 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Krásná sbírka básní... některé jsem ani neznala ale všechny básně byly krásné. Já tedy osobně nejsem zvyklá na některá zastaralá slova nebo výrazy, proto jsem to musela číst vícekrát a zhlédnout film Kytice, která je také naprosto úžasná...

04.01.2022 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Je to krásný, dojemný příběh který by si měli přečíst všichni, film je také velice krásný. Mě se líbil více film ale jen proto že mi v knize vadila ta nespisovnost.

04.01.2022 3 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Je to zajímaví příběh a velice napínavý.... ale musím říct že poprvé se mi více líbil film než kniha.

03.08.2021 4 z 5

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Daisy Bell

Úžasný příběh který jsem dostala na Vánoce a byla jsem z toho nadšená... skvělá a zároveň smutná kniha.

02.08.2021 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Je to jedna z mála klasik, co mě ohromila. Tato kniha není pro každého a myslím, že proto je tak zvláštní. Kniha popisující lásku, nenávist, pomstu a nezapomenutelné lidské vztahy. Za mě u této knihy jsou dva typy čtenářů, ti co si tuto knihu zamilují a ti co se zastaví v půlce a přestanou ji číst. Jsem ráda, že jsem se přiklonila k prvnímu typu.

28.10.2023 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nádherná kniha, která vás donutí brečet. Nejhorší na tom ale je to že vše co je v knize vyprávěné o rakovině je bohužel pravda... Autor měl skvělou myšlenku na knihu, a povedla se mu neskutečně. Děkuji za tuto knihu.

04.06.2022 5 z 5

Krásné příběhy, je to nenáročné a já vypnu myšlenky od všeho ostatního a jenom si čtu. Pro děti úplně skvělé ale i někdy dospělí si rádi přečtou.

Kniha džunglí Kniha džunglí Rudyard Kipling

Kniha mě moc neoslovila... četla jsem jí jenom kvůli povinné četbě. Ale některým lidem se líbila a já nemám nic proti....

03.08.2021 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Na tuhle knihu jsem narazila v knihovně a přišla mi zajímavá, tak jsem si ji koupila. Nikdy jsem si nemyslela že ta kniha bude tak dobrá a že se do ní začtu, tohle je jediná kniha kterou jsem chtěla číst pořád. Já miluji fantasy knihy takže to bylo super. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díly, doufám že budou stejně dobré jako první díl.

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Tato kniha mě velmi překvapila, přiznávám že ze začátku mě moc nebavila. Elloren žila ve lžích, a v půlce knihy zjistila na čí straně má být. Ale potom se to rozjelo, bylo tam vše co má v knize být: něco napínavého, romantického, smutného atd. Trochu mě ale mrzí ten konec, že to bylo otevřené pro to se těším na další díl. Knihu doporučuji všem milovníkům fantasy.

06.11.2022 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

(SPOILER) Druhý díl Půlměsíčního města byl.....dobrý. Očekávala jsem od toho víc, jelikož je to od Sarah J.M. Děj má zajímavou zápletku nemluvě o románku mezi Bryce a Huntem ovšem v této knize je vše zdlouhavé, ano je to napínavé a konec je zdrcující ovšem čekala jsem víc.

16.08.2023 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Jednoznačně jedna z nejlepších fantasy knih, kterou jsem přečetla. Sarah J. Massová je skvělá spisovatelka, a ujistila mě i touto knihou.
Rod země a krve....co na to říct, zápletka
o vyšetřování je skvělá . Do poslední chvíle nevíte kdo to udělal a přesto to máte přímo před nosem. Ovšem ani romantická část nesmí chybět, určitě doporučuji.

05.06.2023 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Kniha je úžasná... začátek mě sice moc nebavil ale postupně se to rozjelo, bylo to velice napínavé. Je to sice tlustá kniha ale když se do toho začtete tak vám to pak ani nepřijde. Nemůžu se dočkat dalšího dílu

09.10.2021 5 z 5