Kackac77 Kackac77 komentáře u knih

Stýskání zažehnáno Stýskání zažehnáno Soňa Červená

Úžasná dáma paní Červená! Líbilo se mi to. Určitě přečtu i druhou její autobiografickou knížku.

23.08.2023 4 z 5

Totál Balkán Totál Balkán Blanka Čechová

Dostala jsem tip na tuto knížku jako na lehčí a vtipné čtení. Četla jsem ji hodně dlouho. Lehké čtení to nebylo, vtipné ano. Bylo mi ze čtení spíš smutno. Smutno z nás lidí. Padala na mě taková beznaděj, že vlastně ničemu člověk nemůže věřit. Že i ty zdánlivě dobře věci, které někdo dělá nemusí být dobře a člověk se vlastně nevyzná v tom co je a není pravda. Každopádně výborná knížka.
Úryvek : Zatímco z tisíckrát omílanejch lží se staly pravdy, postřeh o tom, že lidstvo zapomíná, je jednou z mála pravd, kterou opakovali tak dlouho, až ji všichni začali ignorovat.

05.08.2023 5 z 5

Glennkill – ovce vyšetřují Glennkill – ovce vyšetřují Leonie Swann

Uff ovečky, co napsat?! Já jsem se fakt snažila, ale prostě mě to nebavilo, do čtení jsem se nutila. Přitom když čtu komentáře, o vtipných ovčích dedukcích, o tom že je ta knížka takové milé pohlazení, tak tomu věřím. Občas jsem to tam i zachytila, ten humor. Ale vůbec se mi nepodařilo se s tou knížkou spojit, asi jsem nebyly na stejné vlně.

26.05.2023 3 z 5

EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí Julius Lukeš

Bylo to opravdu zajímavé čtení o cestování, které jsem navíc četla na dovolené (zdaleka ne tak dobrodružné jako v knize). Ze začátku jsem si zvykala na způsob psaní, připadalo mi to takové "odfláknuté" nebo nedostatečně popsané..., ale nakonec jsem se začetla. Stejně mi tam trošku to "spisovatelské umění" chybí. No ale autor je doktor, který rád cestuje a těch zážitků z cest je tam habaděj a je to zajímavé, o tom žádná...

14.03.2023 4 z 5

Křídla vážky Křídla vážky Michaela Dopitová

Je to takové milé, nenáročné čtení. Prostředí střední škola, a lásky, zklamání, první zamilování, první sex, a tak. Oceňuji, že to nebylo úplně předvídatelné, takový příběh, který se normálně může stát a asi se i stává. Žádné velký romantický příběh, který vznikne v osmnácti a trvá na věky věků.

23.02.2023 4 z 5

S orlem na zádech S orlem na zádech Iva Pekárková

Velmi zajímavé téma, o novodobých otrokářích. O otrokářích, kteří v Anglii využívali lidi na práci. Tito lidé pocházeli z příšerných sociálních podmínek, Romové, feťaci, ... a neuměli anglicky. Hrozné osudy.
Ale, i když téma mi připadalo zajímavé, nebavilo mě to. Něco na stylu psaní autorky nesedělo. I když tam byly silné momenty, čtení mě nedokázalo strhnout a jakkoli emočně zasáhnout.

15.01.2023 3 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Já tady půjdu proti proudu. Upřímně nechápu to dobré hodnocení, ale mám pocit, že u romantických knížek to tak často je - přemrštěné hodnocení. Děj je strašlivě předvídatelný, nic mě v něm nezaujalo. Obsahuje spoustu klišé. Proboha, to musí být v romantickém příběhu každý chlap bohatý a každý ženská na pokraji chudoby, aby to fungovalo??? Jasmine mi lezla na nervy děsně. Chovala se jak rozmazlené děcko, ještě navíc vulgární. A ten styl psaní dialogů?! Na větu ten druhý člověk odpoví za dvacet stránek, a celých těch dvacet stran mezi otázkou a odpovědí si užijeme myšlenkových průjmů Jasmine. Všechno se donekonečna opakovalo..... Jsem ráda, že je to utrpení za mnou. A to mám na nočním stolku další knihu autorky. Už nevím, kdo mi knihy doporučil, jinak by to fakt schytal! Dávám dvě hvězdičky, protože úplný odpad to zase není.

05.01.2023 2 z 5

Havířovina Havířovina Iva Hadj Moussa

(SPOILER) Knížka se mi moc dobře četla. Začalo to jako takový psychologický román, hlavní hrdinka se vrací ve středním věku k rodičům, je sama, neúspěšná spisovatelka a navíc přišla o práci. V rodné vesnici se rozhodne napsat knihu o domě, kolem kterého je spousta pověr a tajemství, říká se, že tam straší. Kolem domu je spousta záhad, úmrtí, dokonce vražd. Začíná to tak mysteriózně, jakože dům - Havířovina - má negativní energie a je tam přítomno zlo. Hrdinka románu začne pátrat, ptá se místních lidí, a postupně se z toho mystéria stává spíše případ pro policii. Knížka byla napínavá, zajímavá, pořád jsem čekala, co bude dál, ... Ten konec mě ale překvapil. Jako by to celé vyšumělo do ztracena...

29.12.2022 4 z 5

Pikové eso Pikové eso Faridah Àbíké-Íyímídé

(SPOILER) Knížka se četla dobře, byla velmi napínavá, zvláště v druhé polovině už nebylo možné přestat číst.
Je to o dvou studentech Chiamace a Devonovi (černé pleti), kteří studují na prestižní škole, díky svému nadání. V posledním ročníku se jim začnou dít zvláštní věci, chodí jim obviňující sms, začnou slovní a později i fyzické útoky.... Jak se snaží odhalit útočníka, tak postupně zjišťují, že za spiknutím stojí celá škola, všichni žáci, učitelé... vlastně kdokoli se v příběhu objeví je vlastně zradí. Odhalí, že existuje organizace Eso, která nejenom na jejich škole, ale všude možně ve světě, přijme naoko černošské studenty, aby je na konci čtvrtého ročníku zlikvidovali, což se děje už desítky let. Kromě otázek rasismu kniha poukazuje i na homogobii.
Dávám pouze tři hvězdičky, je to dobře napsané, ale připadá mi to pritažené za vlasy a upřímně i nebezpečné. Každý běloch v knížce byl špatný a nemoralni a hlavne rasista. Každý černoch byl ... no minimálně popsaný jako dobrý člověk, který tedy vlivem okolností musí např. prodávat drogy.
To se mi nelíbí, knížka rozděluje lidi.

05.12.2022 3 z 5

Zapomenuté dívky Zapomenuté dívky Sara Blædel

Mělo to spád, četlo se to moc dobře. Ale myslím, že to bylo trošku předvídatelné. Po celou dobu tušíte, jakým směrem se děj bude ubírat, až na nějaké detaily. Taková odpočinková detektivka. I když z některých částí šel trošku mráz po zádech.

01.12.2022 4 z 5

Krabice živých Krabice živých Norbert Frýd

Úplně nevím, co k teto knížce napsat. Prostředí koncentrátu je šílené, nepredstavitelne. Toto je kniha očima člověka, který ho zažil. Dávám jednu hvězdu dolů, protože jsem se někdy ztrácela v dialozich, přišlo mi někdy nekonečné omílání nějaké události, až se v tom člověk ztrácel. Bylo to ale silné, smutné,.. jako ta doba.

15.10.2022 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Knížka se mi líbila, mám ráda fantasy, občas, jako zpestření. Je krásné uniknout do světa draků, trpaslíků, elfů a kouzel. Příběh má spád, je docela napínavý. Líbily se mi i nápady autora, jako dotýkání se něčí mysli, apod. Trošku nudné mi přišly části např. s popisem brnění, mečů nebo rozvleklé boje, ale to je spíš moje osobní preference, někdo jiný si ty boje třeba užívá..

22.04.2022 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Přečteno za jeden den a snad na jeden nádech, úžasná kniha, kladla jsem si při čtení otázky, jak může člověk něco takového zvládnout a jak moc si dnes žijeme jako "prasata v žitě" a ani si toho nevážíme. V knížce je spousta krásných myšlenek, které se mě dotkly, o naději, o štěstí, o lásce, o laskavosti...je důležité si to připomínat.

18.02.2022 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

První knížka od Kundery, odposlouchano v audio verzi. Líbila se mi, trošku někdy příliš filozofování, ale sedlo to tam. Hodně myšlenek v těch příbězích mě oslovilo. Líbilo se mi, jak jsou popsané postavy, jak jsou obsažené, vykreslené se všemi nedostatky...

14.02.2022 5 z 5

Toto byl asi můj první historický román a vybrala jsem si ho kvůli výzvě, pan Vondruška je totiž o 22 let starší než já :). Jsem moc ráda, že mi takto čtenářská výzva rozšiřuje obzory a čtu knížky, po kterých bych nesáhla. Husitská Epopej se mi líbila. Měla jsem ráda postavy v knize, některé hodně, některé míň, ale i u těch méně sympatických, jsem chápala proč se chovají nějakým způsobem. Pan Vondruška hezky popisuje charakter postav, ale nehodnotí je. To se mi moc líbilo. Co se historických událostí, okolo Jana Husa např. tam to pro mé bylo trošku rozvlehlé a míň zajímavé, možná proto, že člověk ví, jak to dopadne, mnohem radši jsem sledovala osudy Prokopovy rodiny. Určitě zkusím i další knihy autora.

07.02.2022 5 z 5

Kniha radosti Kniha radosti Douglas Carlton Abrams

To bylo krásné čtení. Kolik moudrosti, lásky, soucitu, laskavosti, .. umí tito dva muži předat lidem?! Kniha je inspirující, spousta věcí je vysvětlena i z vědeckého pohledu. Na konci je praktický návod jak meditovat, jak pracovat na sobě.

19.05.2023 5 z 5

Klasické masáže Klasické masáže Stanislav Flandera

Skvěle popsané postupy masáží, včetně základních informací o pomůckách maséra, o první pomoci a také o indikacích, kontraindikacích, právní minimum maséra, atd. Autor knihy, pan Flandera, prostě ví, o čem píše.

26.04.2023 5 z 5

Můj psí život Můj psí život Martin Čáp

Taková milá odpočinková knížka. Čte se hezky, je vtipná, svižná, prostě fajn.

23.12.2022 4 z 5

Mademoiselle Coco a vůně lásky Mademoiselle Coco a vůně lásky Michelle Marly

Tak úžasná doba, Paříž a společnost kolem Coco Chanel!!! Všichni ti umělci, baletní mistři, malíři, spisovatelé, skladatelé, ruská šlechta, co uprchla před revolucí, prostě společnost velmi zajímavých a inspirující lidí. To jsou kulisy, ve kterých se příběh odehrává. Mohl by to být skvělý příběh. Ale není. Postavy, včetně Coco, jsou ploché, nezajímavé a povrchní. Škoda, škoda. Bohužel je to většinou nuda.

20.12.2022 2 z 5

Tajemná zahrada Tajemná zahrada Frances Hodgson Burnett

Už ani nevím, kdo mi tuto knížku doporučil. Překvapilo mě totiž, že je to spíš dětská kniha, i když určitě se dá číst v každém věku. Velmi milá a něžná záležitost. Čte se to s úsměvem na rtu. Moc se mi líbila.

08.10.2022 5 z 5