Kačaba79 Kačaba79 komentáře u knih

Zátiší Zátiší Louise Penny

Krásná detektivka. Skládání ze střípků informací bez potoků krve. Vše plyne v poklidném tempu. Uklidňující čtení, i když ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst.

01.04.2019 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Kniha se mi četla lépe než předchozí díly. Zajímavé pro mne byl i pohled vraha a to napětí jak to Robin zvládne mne pohánělo dál. Jsem zvědavá, jestli bude další díl.

01.04.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Druhá knížka od Hartla a mohu říct, že se mi moc zalíbila. Četla se mi dobře, takové oddychové čtení.

22.03.2019 3 z 5

Co jsou to bacily? Co jsou to bacily? Katie Daynes

Pěkně vyvedená knížka, která mé dceři pomohla vysvětlit, proč po ní chci mytí a co jsou ty bakterie.

21.03.2019 5 z 5

Krtek a hodiny Krtek a hodiny Zdeněk Miler

Perfektně si na tom dcerka začala uvědomovat jak se ručičky hýbou a kdy je jaká hodina. Třeba, že když řeknu je již 8 hodin večer, je to dlouho a má jít spát jako Krtek apod. Hodiny jsou bytelné a dobře se s nimi otáčí.

21.03.2019 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

První knížka od autora a mírné zklamání. Až skoro neuvěřitelný příběh, jak kromě vztahů jim vše vycházelo - firmy a zaměstnání. Chvílemi na mne padala deprese, jestli tak budou žít i mé děti. Hlavně u Jáchyma, který všechno řeší útěkem za hranice . Veronika již byla klidnější, hlavně děj již znám. Obdivuji jak do sebe oba příběhy zapadaly a jak se vysvětlovaly navzájem, že až po přečtení obou byl příběh kompletní.

18.03.2019 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Po Volání kukačky se mi zdálo, že je tam méně popisu, ale možná jsem si zvykla. Překvapilo mne rozuzlení, ale to je u Rowlingové běžné. Skvěle napsané a pro mne do poslední chvíle napínavé.

06.03.2019 4 z 5

Knížka Knížka Hervé Tullet

Větší dcera přinesla z knihovny s nadšením. Já jsem nevěřila. Přesvědčilo mne až prohlížení s mladší a moc jsme se u toho bavili.

16.02.2019 5 z 5

Co se děje v Podpostelí? Co se děje v Podpostelí? Hana Lehečková

Ke knížce jsem přistupovala trochu skepticky, ale překvapila. Malou příběhy zaujaly, lehce jim porozuměla a byla spokojená. Mně se knížka dobře četla a s mluvou skřítků jsem neměla problém :o)

16.02.2019 2 z 5

Červené Karkulky Červené Karkulky Jan Susa

Vtipné básničky, které jsem musela opakovaně číst.

16.02.2019 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Knihu jsem četla hned po vydání, ale jelikož jsem si nepamatovala kdo byl vrah, pustila jsem se do ní znovu. Již ne s nadšením hurá Rowlingová, ale jako dobrou detektivku, kdy si chci zkusit přijít na to kdo to byl. V tomto je kniha super, do poslední chvíle napíná a neprozradí vraha, jen pátrání a skutečnosti. Jen to popisování okolí mi připadá zdlouhavé a při čtení večer velmi uspávající.

16.02.2019 4 z 5

Co s láskou Co s láskou Nicholas Sparks

První kniha od autora a ani jsem neviděla film, takže jsem ji hltala dokud jsem ji nedočetla. Překvapila, byla moc krásná a závěr dojemný.

Jak to chodí v psí školce Jak to chodí v psí školce Iva Gecková

Veselé kniha pro školkovou dceru ideální. Před spaním žadonila o další a další kapitolu a při dočtení vyžadovala znovu přečíst. Sama pak seděla nad ilustracemi a vyprávěla příběhy.

24.01.2019 5 z 5

Vánoční hvězda a splněná přání Vánoční hvězda a splněná přání Zuzana Pospíšilová

Kniha pro předvánoční čas, zvolená pro hlasité předčítání dcerou. Příběh k zamyšlení.

Kouzelné vánoční sny Kouzelné vánoční sny Zuzana Pospíšilová

Předvánoční čtení před spaním ideální.

Jak jsem byl malej Jak jsem byl malej Stanislav Juhaňák

Knihu dcera přečetla na jeden zátah při nemoci a z pokoje se ozývaly jen salvy smíchu. Ilustrace jsou prostě "božiííííííí"

Bíle. Knížka o zimě a sněhu Bíle. Knížka o zimě a sněhu Hynek Vilém

Když nebyl za okny sníh, tato knížka ho přímo vyčarovala. Bylo bílo

24.01.2019 3 z 5

To se dělá, Sedmikrásko? To se dělá, Sedmikrásko? neznámý - neuveden

Dceru (3,5) bavila a byla čtena několikrát. Nenásilně pomohla s pochopením jak se chovat v přírodě a co znamená třídit odpad. Hodně pomohly ilustrace.

Poprvé Poprvé Joy Fielding

Knihu jsem si půjčila náhodou, když jsem v knihovně nevěděla co. Příběh mne pohltil a na konci rozplakal. Přinutil mne zamyslet se nad životem, i když občas byl trochu sladší.

24.01.2019 3 z 5

Nové vánoční pohádky Nové vánoční pohádky Zuzana Pospíšilová

Čteno před Vánoci a obě dcery (10 a 3.5 let) příběhy bavily. Netradiční a moderní příběhy které nám pomáhaly dotvořit pohodu Vánoc.