Kačaba79 Kačaba79 komentáře u knih

Víš, kde jsou děti stromů? Víš, kde jsou děti stromů? Peter Wohlleben

Krásný příběh a příjemné ilustrace.

20.06.2019 4 z 5

Gigantosaurus Gigantosaurus Jonny Duddle

Krásné ilustrace, ale příběh jsme po prvním přečtení trochu upravili a dcera podle ilustrací vypráví svůj vlastní.

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Půjčila jsem dceři na doporučení okolí. Bohužel ji nezaujala tak jak bych si myslela. Možná to bude i tím, že manžel odsoudil výběr zvířat (los, bizon apod.) kteří u nás nežijí. Bylo zajímavé sledovat a hledat co zvířátka dělají celý rok, ale víc jsem se bavila já než dítě.

20.06.2019 2 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Knížka je nádherná, ilustrace okouzlující, ale měla jsem stejný problém jako TaLu (viz. komentář níže). Vysvětlovat stále dokola co se stalo rodičům a v knize se mlčí bylo moc nepříjemné.

20.06.2019 3 z 5

Zlomky a dělení - Podívej se pod okénko Zlomky a dělení - Podívej se pod okénko kolektiv autorů

Půjčeno pro 10 letou dceru, aby pochopila zlomky a setkalo se to s velkým úspěchem. Kniha působí, jako pro "malé" a tak se nebojí do ní kouknout a odklápět, číst a až došla na konec, zjistila, že již chápe :o) Doporučuji hlavně konec již pro školáky.

Rok ve školce Rok ve školce Przemyslaw Liput

Malou bavilo hledat postavy a vymýšlet příběhy co dělají na každé stránce. Jen se divila proč to u ní ve školce vypadá jinak.

Proč potřebujeme včely? Proč potřebujeme včely? Katie Daynes

Kniha moc bavila 4 letou dceru a dověděli jsme se spoustu zajímavostí.

20.06.2019 4 z 5

Velká kniha drobné havěti Velká kniha drobné havěti Yuval Zommer

Půjčovala jsem pro 4 letou dceru, kdy jsem myslela jak budeme hledat obrázky a seznamovat se s "havětí" okolo nás. Ale velké zklamání. Dceru kniha nezaujala, hledat nechtěla, textu minimum a na otázky co je to? jsem neuměla odpovědět.

20.06.2019 2 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Úžasná kniha. Tři linie příběhu a vyšetřování mne nutila číst a číst. Snad nejlepší kniha od autorky. Vyřešení z Hladového ducha bylo zajímavé. Již se těším na další díl.

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Konec se mi zprvu nezdál. Po přečtení Pohřběte své mrtvé již vše zapadlo na své místo.

Pletené pohádky Pletené pohádky Vlasta Žáčková

Krásné pohádky, jen na 3 letou dceru docela dlouhé.

16.04.2019 4 z 5

To je Paříž To je Paříž Miroslav Šašek

V kostce pro děti shrnuté co je v Paříži nejzajímavější. Jen škoda, že to není z dnešní doby, ale před 50 roky. Paříž už jiná.

16.04.2019 4 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Tak tato knížka se mi moc líbila. Sice do poloviny to byl román o dovolené a rodině Finneyových a já pořád čekala co přijde. Ale když došlo k vraždě již jsem knihu prakticky neodložila. Konec na mne moc uspěchaný. Asi nejlepší kniha co jsem od ní prozatím četla.

16.04.2019 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Druhý příběh s vrchním inspektorem Gamachem. Stejné prostředí, stejný klid, ale i napětí. Zase se mi moc líbila a musím se vrhnout na další ze série.

Magnus, mocný kouzelník Magnus, mocný kouzelník Petra Bartíková

Další z prostorových pohádek která se u nás zabydlela. Provedení úžasné a příběh poučný.

O neposlušném ledním medvídkovi O neposlušném ledním medvídkovi Pavla Hanáčková

Krásná knížka. Zpracování i příběh pohltí a musí se číst pořád znovu a znovu...... Dcera (3 roky) ji miluje

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Čteno kvůli výzvě, ale již nejsem YA. Kniha byla zdlouhavá a svět Kaninu jsem nepochopila. Napínavá byla až ke konci, kdy jsem chtěla vědět jak to celé dopadne, ale při představě dalších dílů jsem si nechala zajít chuť. Asi to dám přečíst dceři (11 let) a uvidím, jestli zaujme a poví mi konec.

11.04.2019 2 z 5

O hrochovi, který se bál očkování a jiné pohádky O hrochovi, který se bál očkování a jiné pohádky Miloš Macourek

Knihu jsem četla před spaním bez úprav 3-leté dceři a moc se líbila. Příjemné pohádky po kterých jsme si vždy ještě o nich povídali. Ilustrace na které se dá koukat a líbí se. Délka pohádek tak akorát, aby se dočetli a ještě zbyl prostor na povídání.

Krtek a zahrádka Krtek a zahrádka Kateřina Miler

Příjemné, ale dceru nezaujal tak jako "starý" krtek. Paní Krtková dobrý, ale modrý medvěd u nás neprošel.

11.04.2019 3 z 5

Karlík Nezbedník - Knížka pro tvrdohlavé děti a jejich zoufalé rodiče Karlík Nezbedník - Knížka pro tvrdohlavé děti a jejich zoufalé rodiče Veronika Valentová

Knížka zaujala a pobavila. Jako plus pomohla vyřešit nezbednost mé malé dcery a to zábavným způsobem.Ilustrace jsou skvělé.

11.04.2019 3 z 5