Zlomky a dělení - Podívej se pod okénko

Zlomky a dělení - Podívej se pod okénko https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335844/bmid_zlomky-a-deleni-podivej-se-pod-oken-udR-335844.jpg 5 2 2

Slyšel jsi dospělé bavit se o procentech, desetinných číslech nebo zlomcích? Víš, co to znamená mít z něčeho jen čtyři pětiny a kolik v obchodě zaplatíš, když dostaneš slevu 50 %? Chtěl by ses dozvědět, co se za těmito tajemnými slovy a čísly skrývá? Ať už tě látka týkající se zlomků v matematice potkala, nebo na tebe teprve čeká, s touto nápaditou knížkou můžeš proniknout do světa zlomků ihned a sám - nemusíš čekat, než ti to někdo vysvětlí! Poznej, proč se lidem hodí vyjadřovat části čísel nejrůznějšími způsoby; nauč se zlomky porovnávat; pochop, jak lze ze zlomku vytvořit desetinné číslo a z desetinného čísla procento. Na bohatě ilustrovaných stránkách, pod množstvím zábavných odklápěcích okének na tebe čeká matematické dobrodružství plné hravých příkladů. Na konci najdeš užitečnou převodní tabulku a úlohy, které prověří, zda jsi zlomkům skutečně porozuměl.... celý text

Kačaba79
20.06.2019 5 z 5

Půjčeno pro 10 letou dceru, aby pochopila zlomky a setkalo se to s velkým úspěchem. Kniha působí, jako pro "malé" a tak se nebojí do ní kouknout a odklápět, číst a až došla na konec, zjistila, že již chápe :o) Doporučuji hlavně konec již pro školáky.

evismaior
19.04.2018 5 z 5

90 % - pěkně udělané - jako základ se to dalo použít i pro předškoláka, ale ten už se pak nechytal - počítám, že víc to využijí děti, které se chystají na učení se zlomků - když dojde na dvanáctiny, sčítání a dělení zlomků, procenta, desetiny, setiny - už to začalo být na to, jak je to dětsky pestré docela komplikované. Ale v první, druhé třídě už by to mohl šikovný školák pobrat a forma podání je opravdu zábavná a názorná.