Káča2015 Káča2015 komentáře u knih

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Jitka7655 popisuje ránu... já jsem knihu dočítala usínaje a vlastně ta rána pro mě byla jenom takový záchvěv poznání. O to šílenější bylo, když mi to pozvolna docházelo a nemohla jsem se z toho obratu vzpamatovat. Rozhodně doporučuji.

21.07.2016 5 z 5

Bůh maličkostí Bůh maličkostí Arundhati Roy

Četla jsem asi před deseti lety, stále se mi vrací, nemohu zapomenout. Po přečtení se mi o ní zdálo minimálně měsíc. Jeden z nejhezčích zážitků s knihou...

21.07.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Jednou za rok (minimálně) je potřeba vzít Elizabeth a Darceyho a provětrat je :)

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Můj první Nesbo. Líbil se mi, ale detektivka není asi úplně můj srdeční žánr.

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Čtu pravidelně minimálně jednou za dva roky. Zde příšerná obálka, ale nenechte se odradit.

Mistr Eckhart a středověká mystika Mistr Eckhart a středověká mystika Jan Sokol

Tato knížka mě zasáhla jako šíp někdy v roce 1995. Stále se k ní vracím.

Gentlemani z Harvardu Gentlemani z Harvardu Erich Segal

Ale jo... Doktoři to sice nebyli, ale proč ne.

14.07.2016 4 z 5

Pražské příběhy - Na cestě Malou Stranou Pražské příběhy - Na cestě Malou Stranou Dan Hrubý

Milujete Prahu? Já taky a tato knížka mě vyloženě potěšila.

Postřehy z Londonistánu Postřehy z Londonistánu Iva Pekárková

Příspěvek do diskuze, tentokrát pro změnu od někoho kompetentního, kdo neviděl muslima jenom ve zprávách.

14.07.2016 5 z 5

Plop! Vyvrtil Žlahvout pšunt i chlpal liquére – Zdařilé verše a prózy Plop! Vyvrtil Žlahvout pšunt i chlpal liquére – Zdařilé verše a prózy Ivan Wernisch

Četli jsme doma nahlas a váleli jsme se smíchy a ano, ničemnosti nás napadaly. Něco se s námi dělo a vlastně ani nevíme, co... Doporučuji všem, jako takovou bláznivou třešničku z dortu...

Čas pro světlo Čas pro světlo Pavel Kovář

Když se člověk smíří s tím, že části knihy pro její odbornost nerozumí, je to velmi pěkné čtení.

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Nedočetla. Téma i doba mi je hodně blízké, jazyk se mi líbil, všechno by mělo být OK, ale nebylo. Čtu tady komentáře, že ke konci to dostalo spád. Ke konci je pro mě už trochu pozdě :) No knížka na mě stále mrká, možná se k ní ještě vrátím bez předchozích velkých očekávání a třeba se to povede.

14.07.2016 2 z 5

Jádro Slunce Jádro Slunce Johanna Sinisalo

Knížka pálila. Některé obrazy jsem tedy nemohla dostat z hlavy, během čtení jsem začala používat její slovníček a vařila jsem ostrá jídla. Ten konec byl trochu neuvěřitelný, ale budiž.

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Na detektivky nejsem odborník, ale knížka se mi líbila.

14.07.2016 4 z 5

Martin Juhás čili Československo Martin Juhás čili Československo David Zábranský

Krátce: zkusila, nepochopila, odložila...

14.07.2016 1 z 5

Jak tohle vůbec můžete otisknout! Jak tohle vůbec můžete otisknout! Jan Rejžek

Nostalgické vzpomínání na kapely dávno zapomenuté. Kritiky jsou hodně trefné a myšlenky v nich zaujmou i po dlouhých letech.

14.07.2016 5 z 5

Celý život – Výbor z deníků 1948–1984 Celý život – Výbor z deníků 1948–1984 Jan Zábrana

Obžaloba minulého režimu. Chce to silný žaludek a k ruce ještě něco na odlehčení. Za mě 100%

Aby dobro neškodilo Aby dobro neškodilo David Klimeš

Přečteno jedním dechem, Šimon Pánek má dar zaujmout

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Krásné čtení. Citlivé, zajímavé, vše jsem měla před očima. A ta obálka...

Guláš pro Masaryka Guláš pro Masaryka Milena Štráfeldová

Parádní recept, parádní guláš z naší historie. Některých ingrediencí bylo hodně, některých málo (no jako v guláši) a dohromady to moc chutnalo. Mám bohužel podezření, že čtenář, který toho o historii moc neví, by se mohl v knize ztrácet. "Zapisovatelka" zkrátka počítala s poučeným čtenářem.