K4t13 K4t13 komentáře u knih

Tajný život nenarozeného dítěte Tajný život nenarozeného dítěte Thomas R. Verny

Kniha je napsaná velmi dobře. Spousta informací v ní pro mě nebyla novinkou, spíše opakováním, ale určitě jsem se i něco nového dozvěděla.
Co vnímám jako problematické je, že je tato kniha teď hojně prezentována jako novinka. Ano - byla vydána letos (r. 2024), ale napsána byla na přelomu 70. a 80. let minulého století, a tak zasvěcený člověk může srovnávat porodnictví tehdy a teď, ale laika může kniha zbytečně vyděsit, neboť jsou zde metody, které již dávno považujeme za obsolentní a většina z nich z porodnictví zcela nebo z naprosto velké části zmizela, popisovány jako běžně používané.

09.03.2024 4 z 5

To nejlepší z Best of To nejlepší z Best of Karel Šíp

Mám pana Šípa ráda, a tak jsem knihu dostala k Vánocům. Četla se velmi dobře a je to takové čtení, co se dá rozložit na víkend, za předpokladu, že k tomu máte další povinnosti.
Některé části mě velmi pobavily, některé jsem spíše prolétla - buď proto, že mě nezaujalo téma nebo proto, že jsem si neužila, jak jsou podané. To se mi ostatně stává i při sledování Všechnopárty. Nicméně, obsah knihy bych si více užila, pokud by to nebyla kniha, ale řekněme přednes samotným autorem, protože ten jeho hlas tomu prostě chyběl. Celkově se mi ale kniha líbila a možná se k ní někdy vrátím, minimálně k některým částem.
Jo, a pokud si, stejně jako já, lámete hlavu nad názvem, tak v knize je vysvětlen.

25.12.2023 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Nemám ráda horory, nerada se totiž bojím, ale u téhle knížky jsem se ani nestihla začít bát. Jedná se o cca 20 běžných stran roztažených na 70. Je to taková jednohubka a já moc nechápu, čím si zasloužila vyjít jako samostatná kniha a ne jako chlebíček nebo jako jedna z více jednohubek v krabici s ostatními (je mi známo, co je to povídka).
Otevřený konec mě vyloženě naštval.

06.09.2023 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Po dvou předchozích dílech, považuji tento za zklamání. Moc mě nenadchnul a čtení mě bavilo až ke konci.

03.03.2019 3 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Knihu jsem si vybrala na základě popisu, ale obsah mě zklamal. Čekala jsem víc. Nicméně se kniha četla dobře a jejího přečtení nelituji.

12.03.2018 3 z 5

Postel pro dvě Postel pro dvě Oldřiška Podhorcová

Velmi slabý kousek, napsaný hovorovým jazykem, s nepříliš zajímavým dějem. Nápad to nebyl špatný, ale byl velmi špatně zpracovaný.

13.03.2017 1 z 5

Opravdu moc krásná kniha. Čte se sama, příběh je velmi poutavý. Doporučuji k přečtení :-)

12.03.2017 5 z 5

Učebnice zelených potravin (Chlorella Pyrenoidosa) Učebnice zelených potravin (Chlorella Pyrenoidosa) Václav Rathouský

Velmi těžko jsem se knihou prokousávala. Má učitelka ze střední školy by z ní byla nadšená - vždy jí bavilo číst mezi řádky. Kdyby autor neomílal jednu větu 50x a neutopil podstatné informace v omáčce nesmyslů, byla by z knihy příjemná, menší knížka, která by stála za koupi a ode mě by si jistě vysloužila více hvězdiček. Rozhodně ne ale všechny - autor si totiž často protiřečí a člověk pak už neví, kde mu hlava stojí. Za mě teda nepovedený kousek...

08.03.2017 2 z 5

Vtipné mi to přišlo až zhruba od poloviny, takže hlavně vydržet! Jonas Jonasson by si asi měl dát tak dva tři roky pauzu a pak přijít zase s nějakou bombou...

01.03.2017 3 z 5

Patty Diphusa, Venuše záchodků Patty Diphusa, Venuše záchodků Pedro Almodóvar

Začátek knihy byl super - líbil se mi příběh a dobře se to četlo, ale druhou polovinou už jsem se prokousávala a příběh byl najednou nudný a o ničem...

09.08.2016 3 z 5

Záhir Záhir Paulo Coelho

Skvěle napsaná kniha se zajímavým příběhem.

29.07.2016 5 z 5

Příběh mě moc nezaujal a kniha pro mě nebyla tolik čtivá. Přesto oceňuji její filozofický nádech a uměleckou hodnotu.

10.07.2016 3 z 5

Plánované rodičovství Plánované rodičovství Stanislav Trča

Kniha by se dala napsat i lépe. Informace jsou sem tam nepravdivé a hlavně velmi okleštěné. Čtenáři, a hlavně čtenářky, budou nejspíš odkládat knihu zmatenější, než když ji vzaly do ruky.

07.09.2015 2 z 5

Červený stan Červený stan Anita Diamant

Červený stan je jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Vtáhne čtenáře do děje a nepustí jej. Tématicky mi rovněž byla velmi blízká.

16.08.2015 5 z 5

Emoční inteligence pro ženy - Jak ji rozvíjet a využívat Emoční inteligence pro ženy - Jak ji rozvíjet a využívat Cornelia Topf

Pro čtenářky, které se svými emocemi nikdy nepracovaly, by přečtení této knihy asi smysl mělo, pro ty ostatní je to jedině pro zopakování - nic nového se nedozvíte.

03.08.2015 2 z 5

Mrtví pro svět Mrtví pro svět Charlaine Harris

Čekala jsem, co tenhle díl přinese a musím upřímně prohlásit, že mě zklamal. Až na pár scén jsem se nudila a navíc mě už vyloženě iritovala ta halda pravopisných chyb kvůli kterých se pomalu nedaly číst i předchozí díly, ale tenhle už opravdu nešel. Knihu jsem nebyla schopná dočíst i přesto, že nepatřím k lidem, kteří knihy nedočtou. Pokud si ji hodláte přečíst, pak vám přeji pevné nervy.

10.03.2012 1 z 5

Pekelný spasitel Pekelný spasitel Hana Kavurová

Tuhle knihu jsem četla v momentě, kdy jsem si řekla: "Sebepoškozování jde mimo mě." Příběh Klaudie mě ale totálně dostal. Ty její emoce, deprese a celkové vyznění jejího života ze mě doslova čerpaly sílu. Bylo mi jí strašně líto a měla jsem pocit, že opravdu existuje. Když do toho navíc autorka zamíchala upíry, byla jsem nadšená, protože mě obě tyto tématiky zajímají a ona je zkombinovala, což bylo super a byla jsem ochotna kvůli tomu i pominout fakt, že se mi moc nelíbí, jak autorka upíry vyložila. Nicméně příběh je to vážně poutavý a klidně bych si knihu přečetla znova stejně jako Toxický squat a je škoda, že Hana Kavurová nenapsala knih více, protože podle mého názoru jsou její knihy úžasné a dokáží člověku přiblížit témata, o nichž si myslí, že jdou mimo ně. Doufám, že se brzy dočkáme dalších knih této nadějné mladé autorky a za filmové zpracování bych se taky nezlobila.

16.10.2011 5 z 5

Hořký měsíc Hořký měsíc Pascal Bruckner

Knihu jsem si přečetla proto, že mám ráda filmovou verzi a byla jsem zvědavá na tu knižní. A musím konstatovat, že film je teda slabý odvar.
Rebeka a Franz jsou naprosto odporní lidé, kteří se neštítí ničeho. Jakože fakt vůbec ničeho. Obdivuji způsob, jakým autor knihu napsal, se slovy si opravdu vyhrál, i když některé části už byly prostě příliš, ale k příběhu prostě patří. Vskutku šokující kniha! Štěstí, že ten film nemá takové grády a je pro oko líbivější. Kdyby byl natočen věrně dle knihy, asi bych ho ani nedokoukala.
Ovšem, to množství překlepů je tragické.

11.03.2024 4 z 5

Numerologie a karma - Karmická kabalistika Numerologie a karma - Karmická kabalistika Angelika Hoefler

Zpracování velmi zdařilé. Začátečníkovi zabere cca 2-3 týdny samostudia.
Mínus vidím v tom, že překlad dělal člověk, který k tomuto tématu evidentně nemá žádný vztah - působí mnohdy krkolomě a opravdu tak, že byl dělán pro syrový výdělek. I já při svých naprosto minimálních znalostech němčiny jsem byla schopná identifikovat špatný překlad a opravit jej. Nechápu, jak toto prošlo do tisku.
Čtenář musí být velmi pozorný, neboť se v knize vyskytují chyby - typicky některé vlastnosti jsou přiřazeny jiným číslům a je vidět, že se jedná o chybu odkliku v textovém souboru - asi nepozornost.
Této knize by celkově více, než prospělo nové vydání - od jiného překladatele a s větším důrazem na kontrolu odkliků v textovém souboru či kvalitní korekturou.

08.03.2024 3 z 5

Numerologie jmen XXI. století Numerologie jmen XXI. století Malgorzata Brzoza

Tuto knihu rozhodně nelze doporučit někomu, kdo s numerologií začíná. Hodně si protiřečí a je v ní spousta chyb. Za mě vyhozené peníze.

08.03.2024 1 z 5