K.larki K.larki komentáře u knih

Dobyvatel Dobyvatel Ivan Olbracht (p)

Kniha ve mě vzbudila silné emoce jako vztek a bezmoc (pravda na tak silne jako Kladivo na čarodejnice:(, zároveň zvědavost dozvědět se více, vnímat širší kontext celé slavné éry evropského kolonialismu a jeho dopady do současnosti po celém světě (nikoli vsak jen v černobílé optice)..obě kultury byly kruté svým zpusobem.Za mě kvalitní čtivý román,který čtenáře navnadí na další a širší úroveň.5 hvezd

18.12.2023 5 z 5

Pronásledování bitevní lodi Bismarck Pronásledování bitevní lodi Bismarck Ludovic Kennedy

Má první kniha literatury faktu, čtená poprvé na střední škole, poté opět aspoň dvakrát..fascinující příběh lodi, pro mě v mnohém ikonictejsi než Titanic.

16.12.2023

Dům v zátoce Dům v zátoce Mary Ellen Taylor

Miluji příběhy osamělé hrdinky a nějakého neznámého mista či domu, jejich postupné zbližovani..:)Takže jsem spokojená a to i přes to, že děj je do značné míry predvidatelny a poslední třetina má oproti dvěma předcházejících o dost rychlejší spád. A navíc.. je prostě občas potřeba dát si čokoládový dort a přečíst takovou knihu jako je tato:)

16.12.2023 4 z 5

Králův šašek Králův šašek Alexandre Dumas, st.

Jako malá jsem milovala seriál Pani z Monsoreau a hlavně postavu Chicota v dabingu Vladimíra Dlouheho:) Doporučuji vřele všechny díly trilogie, i když tento mi připadá slabší než Královna Margot, jakoby nedotazeny..ukončený vprostred děje, ale musím dát plný počet, protože čím více objevuji méně známější díla AD tím více jsem nadšená a zde je navíc Chicot, naprosto báječný:)

29.11.2023 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

:) jsem naprosto zamilovaná:) a fakt se těším co bude dál...mám své teorie asi jako každý a děkuji za diskuse:) Moc se líbilo rozšíření děje a otevření dalších postav, zvláště o osudy dalších z 25.. i když stále doufám, že některé zvraty prostě nejsou definitivní...nechám se překvapit.

Samo slovo "Nasterea" je velmi libozvučné, až teď jsem si uvědomila, jak hluboké kořeny má rumunština v latině:)

19.10.2023 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Své nadšení i posedlost jsem psala již v komentáři Naslouchače, Faja pokračuje! Jak se postupně rozrůstá dějová linka (I když často jen matně osvětlí co vše je ještě neodkryto) tak i jazyk knihy je pro mě barvitější a propracovanější...líbí se mi přemýšlet o kultuře sklenařů a jak ji Ilan objevuje a to mi připomnělo, jak málo vím a jak málo se zajímám o kulturu a kořeny svých předků já. Děkuji.

19.10.2023 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Já byla uchvácena! Jasně, že to není vypracované ve stylu Tolkienovy Středozemě nebo Herbertovy Duny, ale mě to naprosto dostalo, a to tak, že jsem ji musela číst dvakrát po sobě..a pak hltala další díly. V současnosti čtu vydané díly již po třetí a nacházím v tom tolik současného a krásná archetypální témata, která dvě výše jmenované zpracovavávají také..jsem opravdu zvědavá co a jak bude dál.Děkuji! už dlouho jsem nebyla tak krásně "posedlá":)

10.10.2023 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Skvělé (stále aktuální) téma a nádherně zpracované, láska a svoboda a jablka. Bohužel jsem se do knihy (na rozdíl od Garpa nebo Meanyho) dokázala začíst až od poloviny, ale pak to byla krásná jízda. Dlouho jsem knihu četla a asi ji nechám ještě nějakou dobu doznít, zejména osud Melony a členové výboru jsou za mě báječní:) Poslední hvězdu dávám, protože mi kniha z nějakeho důvůdu připomněla Myrerův Poslední kabriolet, který jsem četla skoro před 20 lety a který mě nadchnul a okouzlil.

16.09.2023 5 z 5

Umění v krvi Umění v krvi Bonnie MacBird

Nebylo to vůbec špatné a navnadilo mě to na další SH:)

15.08.2023 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krásná záležitost:) Slzy dojetí i smíchu, doporučuji!

05.08.2023 5 z 5

V náruči nepřítele V náruči nepřítele Mary Higgins Clark

Velmi přijemná oddechovka:) super..přečteno za 24 hodin:) oželela jsem spánek. Velmi se mi líbilo, jak autorka postupně nabalovala děj po kratkých kapitolách, pže jsem nemusela přeskakovat stránky

05.08.2023 5 z 5

Smetištejn Smetištejn Edward Carey

Knihu jsem dostala a přečetla jsem si ji až po letech, za mě hodně pomalý rozjezd, připadalo mi to rozvleklé, místy opravdu až nechutné (bolela mě hlava při představě kde se děj odehrává a jak to tam musí vypadat a být cítit), na odpadky v koši jsem se začala dívat trochu jinak (což je určitě velké plus knihy:)) a byla jsem rozhodnuta ji nedočíst nebo alespoň po přečtení dát pryč...nicméně závěr knihy mě opravdu bavil a měl spád, ale teď co s tím? Počkám si tedy na další díl trilogie..

05.08.2023 4 z 5