Juliette Juliette komentáře u knih

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

No nevím, jestli se mám dalšího pokračování obávat. Ten konce je sice dobrý, ale... Nějak se nám to zvrtává.

05.02.2012 4 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Po upírech docela změna. Dobře napsaná kniha, u které je člověk zvědav, jak to bude dál.

05.02.2012 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Podle mě tato kniha není pro děti a rozhodně by se neměla číst na základní škole jako povinná četba. Je to kniha pro dospělé o dětství a nejen to. Každý dospělý člověk by měl zůstat v duši tak trochu dítětem.
Pokud člověk přečte Malého prince v dětském věku, může mu připadat prázdný. Ale v pozdějších letech a po určitých životních zkušenostech zjistí, že tato - na první pohled dětská kniha - má obrovskou hloubku, která dokáže pohladit na duši.

03.02.2012 5 z 5

Obyčejní muži: 101. záložní policejní prapor a "konečné řešení" v Polsku Obyčejní muži: 101. záložní policejní prapor a "konečné řešení" v Polsku Christopher R. Browning

Trošku jiný pohled na počátky židovské genocidy. Neomlouvá, ale také nekritizuje.Kniha je čtivě napsaná.

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Skvělý historický román, který velmi dobře pracuje s historickým fakty.

Robert a Arabella Robert a Arabella Kathleen Winsor

Tam je tolik erotiky a žhavých scén až jsem měla strach, že mi chytnou stránky :-)

Sbohem, Charleston 1 Sbohem, Charleston 1 Alexandra Ripley

Chvílema mi přišlo, že to sklouzává k telenovele. Ale jinak velmi hezky popsané prostředí.

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Tak z této série jsem zvládla jen čtyři knihy. Je to tak neskutečně naivní a sladké, že mě z toho bolí zuby ještě teď. Hlavní hrdinka je typická americká blonďatá roztleskávačka. OMG.

02.02.2012 1 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Půlku knihy jsem se nudila a četla o přeludech a v druhé polovině se dělo tolik akce, jako v ostatních dílech dohromady.

02.02.2012 1 z 5

Faust Faust Johann Wolfgang Goethe

První díl Fausta je úžasný, ale prokousat druhým dílem bylo dosti obtížné. Má své kouzlo jako ten první, ale když si tam povída fantasktní věnec...Ale ono to k tomu tak nějak patří.

Osidla lásky Osidla lásky Meagan McKinney

Román ze současnosti my nějak k této autoroce moc nepasuje. Prostě 19. století jí sedí více.

Polibek ďábla Polibek ďábla Meagan McKinney

O malinko slabší dějová linka než u ostatních románů této autorky.

02.02.2012 3 z 5

Montaillou, okcitánská vesnice v letech 1294–1324 Montaillou, okcitánská vesnice v letech 1294–1324 Emmanuel Le Roy Ladurie

Jedna z mála odborných knih, která je psaná čtivým způsobem. Zájemcům o problematiku katarského hnutní mohu jen doporučit.

Květy na vodě Květy na vodě Kathleen E. Woodiwiss

Kniha velmi hezky a čtivě napsaná. (Tak jako všechny knihy této autroky :-)) Tady ale obdivuji i překladatelku. Překládat dětské šišlání...no to musí být opravdu "oříšek".

Šťastný princ (1 pohádka) Šťastný princ (1 pohádka) Oscar Wilde

Tak trošku jiné pohádky, které jsou plné křesťanských motivů.

Zimní přízraky Zimní přízraky Kate Mosse

Trošku něco jiného než její dvě předchozí knihy. Je to hodně melancholické, mrazivé a trochu smutné. Jak napsal Sinclair, je zde vidět, jak se jižní Francie vyrovnává s katarskou minulostí. Je to pořád živé téma.

Hrobka Hrobka Kate Mosse

Opět velmi dobře napsaná kniha. Oba příběhy dobře propracované. Dokonce se zde objevuje i postava z Labyrinut :-). Avšak něco mi tam chybělo. Těžko se to popisuje. Ten závěr v minulosti byl takový trošku zvláštní.

Labyrint Labyrint Kate Mosse

Kniha mě nejdříve odrazovala svoji tloušťkou, ale jak jsem začala číst nešlo se od ní odtrhnout. V jednu chvíli jsem přemýšlela jestli si nedočtu příběh z minulosit a pak až z přítomnosti. Ale vydržela jsem a tudíž jsem se tak nepřipravila o gradující závěr v obou příbězích. Velmi mistrně napsaná kniha.

02.02.2012 5 z 5

Úprdelný dny na úprdelný planetě Úprdelný dny na úprdelný planetě Dimitri Verhulst

Kniha psaná velmi svérázným stylem. Člověk se u toho pobaví než si uvědomí, že je to vlastně holá pravda o vývoji lidstva. V celé jeho kráse a bez příkras. (Jazyk knihy je jen pro silné čtenáře :-))

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Celkem slušná upíří romantika, která má rychlý spád. Čtenář se nenudí.