Julia848 Julia848 komentáře u knih

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Pro mě osobně zatím nejlepší kniha, kterou jsem četla.
Po dočtení knihy jsem se ještě pár minut bezmyšlenkovitě dívala na přebal knihy a nemohla jsem uvěřit jak silný příběh jsem právě dočetla.
Svým způsobem Betty nechápu. V tom, že přes všechny pochybnosti co měla přesto odjela. Na druhou stranu nesmírně obdivuji to, jak se poprala s životem v Teheránu a hlavně jak se jí nakonec podařilo uniknout.
Knihu bych zařadila snad i do povinné literatury. Jen mě utvrdila jak je islám odporné a do budoucna i velmi nebezpečné náboženství, které je naprosto neslučitelné s křesťanskými tradicemi.

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Fantastická kniha, kterou by měli zařadit do povinné literatury ve škole. Přečteno jedním dechem.
Zvlášť u příběhu Renaty jsem hltala každé slovo a trnula jak tento příběh skončí.
Rozdílnost naší a islámské kultury je obrovská a mělo by se o této problematice více mluvit.

Rozhodně doporučuji.

Misery Misery Stephen King

Jednoduše další skvost od Kinga. Co jiného dodat.
Bohužel jsem nejdříve viděla film a pak až četla knihu, ale i tak jsem hltala každé slovo.
Jak filmové tak i knižní zpracování mě velice bavilo. Málo kdy váhám, zda se mi víc líbil film či kniha, ale tady se mi to jednoduše nedaří určit.

Šéf Šéf Vi Keeland

Skvěle napsaná kniha. Přečteno velmi rychle.
Nicméně bych byla opatrná s označením, že se jedná o erotický román.
Velmi lehká erotika začíná někdy v polovině knihy, ale podotýkám - velmi jemná.

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Příběh lehce předvídatelný, ale kniha byla napsaná čtivým způsobem. Pro milovníky romantických knih naprosto ideální.

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Velice zdlouhavá a až nudná kniha.
Asi nejsem ideální člověk pro tuto literaturu.

03.01.2020 1 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Vzhledem k tomu, že jsem četla pohled Anastasie, bylo pro mě jako pro většinu čtenářů co na tom byli jako já vše předvídatelné.
Pohled Christiana mě, ale bavil o cosi více než pohled Anastasie.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Kniha přečtená jedním dechem. Dlouho jsem se takto nepobavila a moc se těším i na filmové zpracování.
Byla to první knížka co jsem od pana Hartla četla a rozhodně ne poslední.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Úžasná kniha, velmi dojemný příběh.
Jak kniha tak film naprosto skvělé.
Troufám si říct, že film v tomto případě byl i lepší jak knižní zpracování.

13. komnata milenek 13. komnata milenek Tomáš Kristl

Kniha nebyla vyloženě špatná, ale rozhodně to není něco co bych musela číst znovu. Kniha byla napsaná celkem čtivým způsobem, ale u těchto autorů pořád postrádám jakousi originalitu.
Díkybohu to nebyla taková katastrofa jako další kniha od těchto autorů "Pravdomluvní sedmilháři".

03.01.2020 2 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Druhý díl mě už bavil o cosi méně než první.
Je to všechno vlastně pořád dokola.
Milionář - BDSM - x milionů orgasmů - večírek atd atd

03.01.2020 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Třetí díl jsem četla vlastně už jen tak z povinnosti.
Když jsem přece přečetla dva předchozí tak to dokončím.
U trojky jsem se, ale nedokázala prokousat až nakonec.
Knihu jsem snad poprvé odložila asi ve 2/3.
Čím víc knih bylo napsáno tím to bylo horší. První díl mě hodně zaujal, druhý už méně a třetí vůbec.

03.01.2020 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knihu jsem dostala k narozeninám. Jinak nevím zda bych podlehla tomu šílenství co kolem knihy bylo.
První díl jsem přečetla jedním dechem. Erotické scény byly z počátku zajímavé, ale později se začaly hodně opakovat což může spoustu čtenářů dost nudit.
Každopádně je to taková oddychovka pro nás ženy.
Všechny samozřejmě víme, že příběh kdy dívka potká milionáře, který si libuje v těchto hrátkách a ještě má přitom 458 orgasmů za hodinu je velké klišé, ale tak co - trošku fantazie :)

Pravdomluvní sedmilháři Pravdomluvní sedmilháři Sofie Králová

Pro mě osobně naprosto promarněné čtyři hodiny času.
Bohatá slovní zásoba autorům asi nic neříká. Katastrofálně napsaná kniha. Co bylo asi nejhorší byl popis erotických scén.

03.01.2020 odpad!